Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ostatnio oglądałem na youtubie nagranie z Forum Technologii Browarniczych:

 

([media]

[/media])

 

Z tego co mówi tu Kopyr można wywnioskować, że w Polsce piwowarstwo domowe rozwinięte jest lepiej niż w Niemczech. Nieco mnie to zadziwiło, byłem przekonany, że kto jak to ale Niemcy powinni warzyć swoje własne piwo w domach. Być może faktycznie szeroki wybór dobrych piw w sklepach sprawia, że nie muszą "się męczyć"...

 

Czy wiecie jak sprawa z rozwojem piwowarstwa domowego wygląda poza Polską? Nie tylko w Niemczech. Nie chodzi oczywiście o mikrobrowary i browary restauracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce piwowarstwo domowe rozwinięte jest lepiej niż w Niemczech

Mieszkałem tam kilka lat; to bardzo dziwny naród, oczywiście z naszego punktu widzenia i bardzo przepisowy można by rzec działający wyłącznie na podstawie jasno sprecyzowanej instrukcji postępowania :smilies: . Czyli: dom jest do mieszkania, a nie do warzenia piwa. Piwo kupuje się w Gätrenkehaus (czyli sklep wodopojowy), druga sprawa, że oni mają w tym temacie gorsze niż my przepisy:

http://www.piwo.org/...stwo +niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają przecież sklepy internetowe dla piwowarów i fora, na których zarejestrowanych jest całkiem sporo ludzi, więc chyba jakoś sobie radzą. Wątpię także, czy Polacy mieszkający w Niemczech zaopatrują się w surowce w polskich sklepach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trafiłem na jedno z niemieckich for dla piwowarów domowych (http://hobbybrauer.de/), zarejestrowanych jest tam ponad 6100 użytkowników, którzy napisali 229645 postów w 17392 tematach, dla porównania na naszym forum mamy 5300 użytkowników i 185997 napisanych postów, więc chyba nie jest tak źle z piwowarstwem domowym w Niemczech jak możnaby sądzić po opisanych przez Was problemach z przepisami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.