Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio oglądałem na youtubie nagranie z Forum Technologii Browarniczych:

([media]

[/media])

Z tego co mówi tu Kopyr można wywnioskować, że w Polsce piwowarstwo domowe rozwinięte jest lepiej niż w Niemczech. Nieco mnie to zadziwiło, byłem przekonany, że kto jak to ale Niemcy powinni warzyć swoje własne piwo w domach. Być może faktycznie szeroki wybór dobrych piw w sklepach sprawia, że nie muszą "się męczyć"...

Czy wiecie jak sprawa z rozwojem piwowarstwa domowego wygląda poza Polską? Nie tylko w Niemczech. Nie chodzi oczywiście o mikrobrowary i browary restauracyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Kiedyś gdzieś ( chyba na konkurencyjnym forum ) czytałem że w USA co 50 piwo pochodzi z domowego browaru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Polsce piwowarstwo domowe rozwinięte jest lepiej niż w Niemczech

Mieszkałem tam kilka lat; to bardzo dziwny naród, oczywiście z naszego punktu widzenia i bardzo przepisowy można by rzec działający wyłącznie na podstawie jasno sprecyzowanej instrukcji postępowania :smilies: . Czyli: dom jest do mieszkania, a nie do warzenia piwa. Piwo kupuje się w Gätrenkehaus (czyli sklep wodopojowy), druga sprawa, że oni mają w tym temacie gorsze niż my przepisy:

http://www.piwo.org/...stwo +niemczech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mają przecież sklepy internetowe dla piwowarów i fora, na których zarejestrowanych jest całkiem sporo ludzi, więc chyba jakoś sobie radzą. Wątpię także, czy Polacy mieszkający w Niemczech zaopatrują się w surowce w polskich sklepach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trafiłem na jedno z niemieckich for dla piwowarów domowych (http://hobbybrauer.de/), zarejestrowanych jest tam ponad 6100 użytkowników, którzy napisali 229645 postów w 17392 tematach, dla porównania na naszym forum mamy 5300 użytkowników i 185997 napisanych postów, więc chyba nie jest tak źle z piwowarstwem domowym w Niemczech jak możnaby sądzić po opisanych przez Was problemach z przepisami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi