Skocz do zawartości

Ciemne słody - jak używać?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zawsze mam problem i nie do końca wiem, jak używać ciemnych słodów - palonych, czekoladowych.

Jutro będę robić Alta, w przepisie jest słód czekoladowy 0,04 kg, chcę dodać Château Czekoladowy (900 EBC) Castle Malting - tylko kiedy, do zacierania, czy po zacieraniu tuż przed podniesieniem temp. do 78 stopni przed filtrację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zawsze?

o,o4 kg ja bym wrzucił od razu, to mała ilość, jak wrzucam 0,4 kg to wrzucam przy podgrzewaniu do 78 (wcześniej namoczone w zimnej wodzie)

można też przed samą filtracją wrzucić, każde da inny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Według wiki

 

Słody te najlepiej jest dodawać w ostatnich minutach zacierania lub też wcześniej słód umieścić w worku ekstrakcyjnym i ekstrahować chłodną wodą, którą później możemy użyć jako wody zaciernej (korzystnie wpływa na obniżenie pH) lub też dodawać ją później w czasie gotowania do uzyskania pożądanej barwy brzeczki w większych ilościach i źle zastosowane mogą wnosić do piwa posmak spalenizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze taka zasada, czy są wyjątki, zależne od rodzaju piwa?

 

Ja wrzucam zwykle około 70° C (tak, żeby z 15, 20 min się pomoczyły), ale ja nie robię próby jodowej. Jeśli wrzucisz przed próbą, to już jej nie wykonasz poprawnie, brzeczka będzie ciemna i nie będzie widać czy skrobia zabarwia próbkę czy nie.

Ale jeśli chcesz, aby mocniej było czuć paloność w piwie, to możesz wrzucić od razu.

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ilościach czekoladowego rzędu 40-60 gram "paloności" czuć nie będzie (raczej pogłębia słodowość), nie wpływa też na próbę jodową.

Osobiście używam takich ilości od razu z innymi słodami

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z barwieniem ALTa za pomocą 40 g słodu barwiącego pojawia się w wielu miejscach, chociaż ja podchodzę do niego sceptycznie. Niby tak mała ilość nie da paloności a podbije tylko kolor, jednak zamiast tego proponuję użycie 150 g ciemnego karmelowego ze strzegomia (720 EBC), wpływ na kolor będzie ten sam, a nie będziesz się musiał martwić o aromaty palone. To jest akurat moje prywatne zdanie, być może niepoprawne - mój Alt w grudniu w Katowicach opisany został po tym zabiegu jako "zbyt karmelowy".

 

Co do innych "sztuczek" ze słodami "barwiącymi", można na podniesienie samej barwy, bez aromatów palonych użyć słodów z rodziny " carafa special", moczonych w woreczku przez parę godzin (np przez noc) w ciepłej wodzie, która potem dodajemy do zacieru, już bez samego słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40g czekoladowego nie daje palonych posmaków. Kto był w Strzegomiu i pił mojego milda może potwierdzić, że posmaków palonych nie daje nawet 200g słodu czekoladowego wrzuconego na ostatnie 15 minut zacierania - a piwo było wyjątkowo lekkie (~9.5°Blg).

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Używam wszystkich od razu razem z resztą słodów.

witam,

 

jest to stary post, ale chciałem się dowiedzieć ile używasz słodów palonych do piwa typu stout.

 

Ja obecnie mam na burzliwej AMERICAN STOUT'a i dodałem 0,3 pszenicznego czekoladowego i 0,3 barwiącego od początku zacierania i 0,25 prażonego jęczmienia na 40min. (przerwa dekstrynująca).

 

Dodam, że cały zasyp wynosi 5,55 kg, czyli ciemne słody stanowią jakieś 15 % zasypu.

- pale ale 4,1kg

- płatki jęczmienne 0,3 kg

- płatki pszeniczne 0,3 kg

- słód pszeniczny czekoladowy 0,3 kg

- słód barwiący       0,3 kg

- jęczmień prażony 0,25 kg

 

jak Myślisz, jakiego efektu się mogę spodziewać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba jodowa i próba jodowa... ludzie, kto robi próbę jodową przy normalnym piwie zacieranym godzinę (albo i dłużej)!?!? Potem tylko są problemy i pytania - a mi próba nie wyszła, a u mnie wskaźnik zepsuty.... Tylko przy piwach z dużym udziałem dodatków niesłodowanych ma to sens. A 40g palonego słodu można dać kiedy się chce - niewyczuwalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.