Skocz do zawartości

tydzień od zamknięcia fermentora


Ravnov

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, dziś wieczorem mija tydzień od zamknięcia fermentora z pszenicznym na bazie ekstraktów WES. Piwo pracowało jak szalone, aż mi wieko od fermentora powyginało. Fakt, że od wtorku już nie bulga, lecz w środku ciśnienie niczym wokół ustawy o związakach partnerskich. wystarczy lekko dotknąć wieko fermentora a bulga jak szalone.

 

W związku ztym że już ten wspomniany tydzień mija, myślę że wypadałoby zbadać BLG, na starcie było 13-14 i tu pytanie do Was. Do ilu powinno zejść BLG abym mógł zabutelkować? Nie chcę przelewać na cichą, czy dłużej potrzymać w tym fermentorze?

 

 

PS: takie spostrzeżenie, po przelaniu wszystkiego do fermentora zapach piwa był ażmdląco słodki, później z dnia na dzień ta słodycz malała, a od dwóch dni piękny zapach jak po otwarciu świeżego piwa :) - wiem że to piwo z puchy, ale biorąc pod uwagę że pierwsze, to uśmiech od ucha do ucha :)

Edytowane przez Ravnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blg ma spaść do tylu, żeby się zakończyła fermentacja. :)

 

Przyjmuje się odfermentowanie do 1/3-1/4 początkowego ekstraktu, oraz taki sam poziom Blg w przeciągu trzech kolejnych dni za prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nalałeś dużo wody do rurki fermentacyjnej? potrzeba większego ciśnienia by gaz uciekł, i stąd wybrzuszanie wieka.

 

Pszeniczne może być bez cichej (długa burzliwa) , ale to twoja wola

Edytowane przez slawek1k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję:

 

"Wersja filtrowana Krystal nie zawiera drożdży i jest bardzo klarowna."

 

"Wysoki poziom białek pochodzących z pszenicy wpływa na klarowność w niefiltrowanych piwach..."

 

koniec cytatów :P

Edytowane przez lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo “mit hefe” jest również nieprzejrzyste ze względu na osad drożdżowy (który powinien być podniesiony przed wypiciem). Wersja filtrowana Krystal nie zawiera drożdży i jest bardzo klarowna.

może być i tak, i tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się, że może być tak i tak :)

Ale wątpię, że kolega Ravnov będzie je filtrował :) a więc tak czy tak będzie mętne ;)

Edytowane przez lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero teraz mam czas na relację, w środę zabutelkowałem swoje pszeniczne. sprawdziłem BLG i zeszło do 1. Jedną butelkę udało mi się skrócić o szyjkę - greta ścięła niczym gilotyna, no ale na szczęście to tylko jedna butelka. To było pierwsze butelkowanie i zauważyłem że są butelki które kapslownica lubi bardziej, a są takie które lubi mniej i nie dociska (trzeba obracać i poprawiać), a bączki po noteckim albo po gniewoszu dociska zawodowo. Jutro rano wynoszę zapas do piwnicy i zapominam na dwa tygodnie. Dziś wstawiam India Pale Ale z coopersa. Rozkręcam się :)

Edytowane przez Ravnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz mam czas na relację, w środę zabutelkowałem swoje pszeniczne. sprawdziłem BLG i zeszło do 1. Jedną butelkę udało mi się skrócić o szyjkę - greta ścięła niczym gilotyna, no ale na szczęście to tylko jedna butelka. To było pierwsze butelkowanie i zauważyłem że są butelki które kapslownica lubi bardziej, a są takie które lubi mniej i nie dociska (trzeba obracać i poprawiać), a bączki po noteckim albo po gniewoszu dociska zawodowo. Jutro rano wynoszę zapas do piwnicy i zapominam na dwa tygodnie. Dziś wstawiam India Pale Ale z coopersa. Rozkręcam się :)

 

Zaczniesz zacierać to dopiero zobaczysz jak to wciaga

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.