Skocz do zawartości
longmen

[Giełda] znakomite piwa sprawdzone receptury

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuję książki znakomite piwa sprawdzone receptury

Sposób dostawy: Poczta Polska

Koszt dostawy: 8

Stan: używany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam właśnie wytypowane 15 przepisów z wiki i sobie pomyślałem, że kolejne mogłyby być z tej książki, bo była swego czasu polecana...

Troszkę mnie przerażają przeróżne słody "uzupełniające" (te w małych ilościach) - wyszło mi ich ze 25 różnych. Miałem koncepcję żeby polecieć wyłącznie na słodach Strzegomia plus ewentualnie kilka weyermanna, ale chyba się nie uda. Będę musiał zgłębić wiedzę o słodach, żeby móc sobie pozamieniać je w przepisach - nie wiem czy to jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki - wydrukowana tabela leży już od jakiegoś czasu przede mną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to są dwie opcje. Wrzucasz sobie receptury do np. Beersmitha i tam dobierasz odpowiednie parametru danej warki, albo po prostu załóż swój wątek w dziale http://www.piwo.org/forum/32-zapiski-piwowarow-domowych/ i będziemy poszczególne receptury starać się przerabiać do popularnych i łatwo dostępnych surowców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Beersmitha zacząłem rozgryzać (trochę skomplikowany, Brewtarget jest dla mnie jak na razie najbardziej przystępny.

Założę pewnie wątek w zapiskach i będę pytał. Na razie zrobię pozostałe 3 warki z zamówionych zestawów słodów i potem kilka jeszcze z wiki do których nie mam wątpliwości.

Może się w końcu psychicznie przemogę i zacznę przychodzić na spotkania do Strefy Piwa. Program spotkań wygląda bardzo ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę pożyczyć przy najbliższej okazji.

Dzięki będę pamiętał - pożyczę do przeglądnięcia - odezwę się jak tylko zrobię piwa te które zaplanowałem.

W związku z tą ofertą sprawa kupna nieaktualna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi