Skocz do zawartości

Chmiel aromatyczny w lagerach, który najbardziej lubisz ?


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc tropem tematu scooby_brew, ciekaw jest który z aromatycznych chmieli najbardziej pasuje Wam w lagerach ?

Czy tylko dedykowane do lagerów szlachetne chmiele czy może ktoś eksperymentował (z ciekawymi efektami) z chmielami dedykowanymi do ales ?

 

Przypuszczam, że króluje Saaz, przynajmniej narazie tak jest u mnie, ale nie wiele jeszcze próbowałem.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem Northern Brewer do Munich Helles. Efekt co najmniej dobry. Podszedł mi też Brewer's Gold i Spalt Select.

Podstawa do "pilsowatych" lagerów to Lomik. Chmieliłem nim też na zimno. Efekt dobry, ale nie aż tak powalający jak w ale.

Bardzo lubię też dać Marynkę, mimo, że dla niektórych to trawa. Może akurat dobrą partię trafiłem.

To są te chmiele, do których na pewno kiedyś wrócę (na ten sezon wróciłem do Lomika i Marynki), natomiast jeszcze prowadzę eksperymenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalna - Żatecki, połączony oczywiście z Premiantem :)

Premiant+Saaz to kapitalne połączenie. Z niemców lubię mittelfruha.

Potwierdzam, chociaż dopiero raz chmieliłem na zimno.

Z podziału tej samej warki wydaje mi się, że sam Premiant nawet daje lepsze efekty niż Saaz + Premiant. Ale powodem tego jest większa zawartość a-kwasów w chmielu Premiant (na litr piwa przypadała podobna ilość chmielu i mieszanki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Hallertau Tradicion na aromat do jasnych lagerów. Do ciemnych lagerów superowo wychodzi Sybilla, na goryczkę i aromat.

 

Tradition

Popieram Janka, fajne piwka też wychodzą jak chmieli się nim i na goryczkę i na aromat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalna - Żatecki, połączony oczywiście z Premiantem :)

I ja także lubię ten zestaw. Pils na samym żateckim też jest dobry, tylko dużo go trzeba sypnąć na goryczkę, co niestety odbija się na naszych kieszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.