Skocz do zawartości

Szukam plantatora chmielu


darko

Rekomendowane odpowiedzi

Jest plantacja polożona około 20 km ode mnie ( woj. lubuskie). Kiedyś babeczka do mnie dzwoniła z ofertą. Wymieniała kilka odmian przez nich uprawianych, w tym kilka niemieckich.

Mam tylko telefon: 605 452 969 i maila:

plantacja@chmiellubuski.pl

może Cię zainteresuje,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę znam. Nie wiem czy jest aktualna, telefon miałem w zeszłym roku ale pamiętam, że odmian było kilka. Wiem też, że wysyłają dużo do Niemiec. Najlepiej osobiście zadzwonić i pogadać. Może komuś sie przyda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozmawiałem, z Panią Grażyną i z tego co się dowiedziałem mają tylko Marynkę i Magnum w granulacie paczkowane po 5kg, a cena za kilogram to 50 zł, przy większych ilościach przewiduje zniżki. Jak na potrzebę domową trochę za duża ilość tego chmielu, oferta atrakcyjniejsza dla dużych wybić i małych browarów. No chyba że jakąś akcję przeprowadzimy, ale na te dwa chmiele to się chyba nie opłaca :) Spróbuje się jeszcze dowiedzieć co planują na ten sezon uprawiać może dodadzą jakiś nowy chmiel do repertuaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak napisała proszę oto oryginalny tekst:

"Obecnie mamy granulat pakowany próżniowo w paczkach po 5 kilo marynka i magnum. Cena za kilogram 50 zł przy zakupie min 5 kilogramów, tj. jednego opakowania. Przy zakupie większej ilości możemy sie potargować. :)

Pozdrawiam,

Grażyna Poskrobko"

 

Cena chyba nie jest zła bo za 100 gram granulatu marynki w sklepie średnio trzeba dać 7 zł co daje za kilo 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem dlaczego Pani Poskrobko rzuciła taką ceną, widocznie nie zależy jej na klientach w detalu, dla mnie też podejrzanie wysoka ta cena była, dlatego skrobnąłem informację tutaj żeby zobaczyć wasze opinie. Czyli gdzie indziej dają cenę za kilogram marynki poniżej 20 zł?

 

edit: Dobra znalazłem już cenniki chmielu, na grudzień 2012, jakby kogoś interesowało w załączniku. Faktycznie kobieta przesadziła i jaja sobie ze mnie zrobiła, aż skrobnę do niej maila.

Chm_gru_12.pdf

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Plantator, od którego kupowałem na własne (i forumowiczów) potrzeby hoduje perle, lubelski, marynkę i magnum. Nie wiem jak będzie z ew. odsprzedażą, bo w zeszłym roku miał chyba większość zakontraktowaną. Jeśli będzie trzeba, to udostępnię namiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Plantator, od którego kupowałem na własne (i forumowiczów) potrzeby hoduje perle, lubelski, marynkę i magnum. Nie wiem jak będzie z ew. odsprzedażą, bo w zeszłym roku miał chyba większość zakontraktowaną. Jeśli będzie trzeba, to udostępnię namiary.

 

 

A czy możesz mi podać namiary ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ktoś cie robi w jajo, kilogram to w detalu na pewno za połowę ceny,

 

a w większych ilościach dla nas / dla producenta dalej to detal/ również poniżej 20 zł

 

Tu mowa jest o granulacie. Zawsze będzie droższy od szyszki, jednak cena 50PLN przy zakupie po 5kg jest co najmniej 2 razy za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam serdecznie od niedawna próbuję swoich sił w piwowarstwie domowym, ale za to jestem od około 20 lat plantatorem chmielu ( obecnie magnum ) .Chętnych na szyszkę zapraszam po zbiorach czyli koniec września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę i mam nadzieję ,że cena magnum będzie większa niż 2012r czyli 10-12zł/kg , ale ja aby skutecznie wspomagać piwowartwo domowe :beer: sprzedam po cenie minimalnej.Niestety obecnie mam tylko magnum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie od niedawna próbuję swoich sił w piwowarstwie domowym, ale za to jestem od około 20 lat plantatorem chmielu ( obecnie magnum ) .Chętnych na szyszkę zapraszam po zbiorach czyli koniec września.

Możliwa przesyłka ,czy tylko osobiście?

 

Przesyłka byłaby możliwa, a jak kupisz 1,5 tony to zawiązę ci osobiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W okolicach miesiąca będę miał namiary na kilku planatatorów spod moich okolic (lubelskie), z tego co wiem mają sybille, marynkę, lubelski, magnum i hallertauer któryś .

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.