Skocz do zawartości

Black IPA (Cascadian IPA)


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe jest uwarzenie Cascadian IPA na słodach strzegomskich? Brakuje mi słodu carafa bez łuski. Można to jakoś zamienić aby uniknąć nut palonych przy czarnej barwie? Pale ale, czekoladowy ciemny, karmelowy ciemny, pszenica prażona - to chodzi mi po głowie, ale nie wiem jakich proporcji dokonać, nie wiem czego się spodziewać. Proszę o porady i odpowiedź na pytanie czy można uwarzyć dobre czarne IPA na słodach ze Strzegomia.

Sam planuje zrobić CDA i żeby uniknąć paloności planuje użyć ciemnego karmelowego (mój ma 680EBC). 300g powinno mocno przyciemnić barwe. Ewentualnie można ekstrahować jakiś palony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat.

Planuje jutro robić warkę według omiawianego przepisu. Na chmielenie na zimno mam zamiar zaaplikować po 30g Citry i Cascade i tutaj jest moje pytanie. Wsypać to jako całość na początku cichej czy podzielić na porcje i wsypywać po 15g na początku i 15g w połowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno chmiel najlepiej oddaje swoje właściwości aromatyczne przez pierwsze 3 dni. Ja ostatnio dzieliłem chmielenie na dwie porcje, po 3 dni każda i z efektów jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno chmiel najlepiej oddaje swoje właściwości aromatyczne przez pierwsze 3 dni. Ja ostatnio dzieliłem chmielenie na dwie porcje, po 3 dni każda i z efektów jestem zadowolony.

Zależy to także od temperatury zadania chmieli - im niższa tym można chmielenie wydłużyć. Tu jest niezła garść wiedzy na temat chmielenia na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno chmiel najlepiej oddaje swoje właściwości aromatyczne przez pierwsze 3 dni. Ja ostatnio dzieliłem chmielenie na dwie porcje, po 3 dni każda

 

Stosując ten typ chmielenia powinno się po tych trzech dniach usunąć chmiel z pierwszej porcji, co w warunkach domowych jest dość skomplikowane. Ja wrzucam całość w jednej porcji na 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno chmiel najlepiej oddaje swoje właściwości aromatyczne przez pierwsze 3 dni. Ja ostatnio dzieliłem chmielenie na dwie porcje, po 3 dni każda

 

Stosując ten typ chmielenia powinno się po tych trzech dniach usunąć chmiel z pierwszej porcji, co w warunkach domowych jest dość skomplikowane. Ja wrzucam całość w jednej porcji na 5 dni.

 

Niekoniecznie. Myślę, że ta pierwsza porcja i tak nie zaszkodzi drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Myślę, że ta pierwsza porcja i tak nie zaszkodzi drugiej.

 

To jaki jest sens dodawania chmielu porcjami :) ?

 

A nie ma?

 

Też uważam, że dzielenie chmielu jest bez sensu. Że niby będzie za dużo i się związki aromatyczne nie rozpuszczą w piwie?

No to jak dorzucisz drugą porcję dalej będzie go tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, że chmielu będzie za dużo. Chodzi o to że jeśli "teoretycznie" aromaty chmielowe rozpuszczają się w piwie przez 3 dni to jeśli dasz jedną dawkę na 6 dni to przez 3 pierwsze dni będzie on dawał aromat, przez kolejne 3 dni nie. Jeśli dasz jedną dawkę na 3 dni, kolejną po 3 dniach to obie będą te aromaty dawały. Ale to tylko teoretyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Chciałem osiągnąć ok. 55 IBU i stąd takie chmielenie. Może faktycznie mało na aromat poszło. Czy nie ciężko osiągnąć czarną barwę bez palności w smaku. Czy dobrze myślę, ze u mnie paloność to głównie z pszenicy? Jestem raczkującym piwowarem stąd nie zawsze dobrze trafię w styl, ale grunt, że sam komponuje receptury. Zgodnie z Waszą sugestią zmienię w zapiskach styl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.