Skocz do zawartości

IV Śląski Konkurs Piw Domowych


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników. Podziękowania dla organizatorów.

Dla mnie osobiście to jest bardzo duży zaszczyt, żeby w takim silnym gronie zdobyć 3 miejsce.

(Czy aby niema gdzie błędu po prostu nie chce mi się w to wierzyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów ! Adamowi dziękuję za zorganizowanie konkursu, sędziom za ciężką choć przyjemną pracę. Miejsce przeprowadzenia konkursu idealne, dziękujemy za udostępnienie lokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

 

Do IV Śląskiego Konkursu Piw Domowych wystartowało:

- 41 piw w kategorii Bock

- 22 piwa w kategorii Schwarzier.

 

W piątek zorganizowano eliminacje ( dzięki za pomoc Sarze i Andrzejowi z Bractwa Piwnego), gdzie w finale dostało się:

- 14 piw w kategorii Bock

- 11 piw w kategorii Schwarzbier.

 

W niedzielę 9 czerwca trochę po 12-tej w Minibrowarze Reden przeprowadzono część finałową.

Komisja w składzie:

- Piotr Piekarski - Przewodniczący Jury;

- Volker Quante;

- Artur Napiórkowski oceniali piwa w kategorii Bock.

Nad kategorią Schwarzbier pracowali oceniając:

- Mirosław Smółka;

- Jacek Kocurek;

- Paweł Leszczyński.

 

 

Zwycięzcami IV Śląskiego Konkursu Piw Domowych są:

W kategorii BOCK:

I miejsce - Łukasz Kantor (otrzymuje dyplom, puchar, bon o wartości 150zł do zrealizowania w sklepie PIWOWIN w Radzionkowie oraz zestaw słuchawkowy Stone 2od firmy Jabra).

II miejsce - Jacek Stachowski (otrzymuje dyplom, puchar, bon o wartości 100zł do zrealizowania w sklepie Centrum Warzenia Domowego Piwa w Chorzowie oraz zestaw samochodowy Drive od firmy Jabra).

III miejsce- Zbigniew Pyclik (otrzymuje dyplom, puchar, bon o wartości 50zł do zrealizowania w sklepie Homebrewing z Pogwizdowa oraz zestaw słuchawkowy dla sportowców Active od firmy Jabra).

IV miejsce - Michał Kiziński

V miejsce - Adam Śmiblak

VI miejsce - Jerzy Miller

 

W kategorii SCHWARZBIER:

I miejsce - Jacek Stachowski (otrzymuje dyplom, puchar, bon o wartości 150zł do zrealizowania w sklepie PIWOWIN w Radzionkowie, zestaw słuchawkowy Stone 2od firmy Jabra oraz nagrodę specjalną w postaci uwarzenia zwycięskiego piwa w Minibrowarze Reden).

II miejsce - Paweł Czerwiński (otrzymuje dyplom, puchar, bon o wartości 100zł do zrealizowania w sklepie Centrum Warzenia Domowego Piwa w Chorzowie oraz zestaw samochodowy Drive od firmy Jabra).

III miejsce - Jacek Swierczyna (otrzymuje dyplom, puchar, bon o wartości 50zł do zrealizowania w sklepie Homebrewing z Pogwizdowa oraz zestaw słuchawkowy dla sportowców Active od firmy Jabra).

IV miejsce - Waldemar Pitala

V miejsce - Michał Kiziński

VI miejsce - Agnieszka Łopata

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom.

Metryczki z finału podeślę później ( do końca miesiąca).

Edytowane przez Pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę co do przyszłych konkursów na Śląsku, aby jedna kategoria dotyczyła piw górnej, a jedna dolnej fermentacji. Myślę, że jest grupa piwowarów, często początkujących, którzy nie mają możliwości warzenia dolniaków.

Ja osobiście nie mam takich możliwości, zresztą poza nielicznymi wyjątkami za dolniakami nie przepadam i poza jednym przypadkiem prędko warzył nie będę, a chętnie bym się zaangażował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłałem wszystkie metryczki piw, które dostały się do finału. Wcześniej wysłałem info o piwach, które skończyły na eliminacjach.

 

Bardzo dziękuję raz jeszcze za liczny udział w konkursie. Do kolejnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co, robimy ankietę? Czekam na jakieś propozycje kategorii a tym czasem zapodam już coś co mi się podoba: Polskie Ale, American Brown Ale, Lambik, Sasion i Żytnie. Może też coś mocniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś belgijskiego oraz coś angielskiego lub amerykańskiego.

np:

coś jasne i mocne (np tripel lub golden) oraz ciemne i lekkie (np brown ale).

albo odwrotnie: ciemne i mocne (dubbel lub BDSA) oraz jasne i lekkie (np cream ale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.