Skocz do zawartości

Regulator temperatury z PID i SSR jaki model polecacie


Kasanga

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz coś więcej-będzie miał sterowanie etapowe? jaka cena będzie?

 

Sam jestem ciekawy co i jak i w jakiej cenie będzie, trzeba poczekać to się zobaczy czym nas zaskoczą .

 

Ja także czekam z niecierpliwoscią - moze zmodyfikuję swojego Lidla...

 

Choć jeden prosty regulator do warzenia już mają http://www.pamel.biz...&products_id=87 i nawet zastanawiam się czy nie zastapić nim tego standardowego pokrętła...

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj dorzucili kolejny o którym pewnie wspominali: http://www.pamel.biz...products_id=109

PID, sterowanie etapami, grzałka do 5kW i interesująca cena :)

Instrukcja trochę chaotyczna i nie do końca wiadomo jakie toto ma funkcje - jakieś tryby 'destylat' i 'browar', do tego chyba zawór i maksymalnie 2 sondy. Nie do końca wyjaśnione w jaki sposób odlicza czasy ustawionych etapów - czy po prostu odlicza czas podczas podgrzewania do zadanej, czy też zaczyna odliczanie etapu dopiero po osiągnięciu zadanej temperatury (czyli tak jak nas interesuje).

Gdybym miał już browar przerobiony na grzałkę to bym pewnie spróbował, a tak poczekam sobie na opinie :smilies:

 

#edit

Wszystko jasne - właśnie doczytałem: "Prosimy o wstrzymanie się z zakupami. Opis w budowie."

Edytowane przez lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tego sterownika, koresponduję już od stycznia z Firmą Pamel, i można powiedzieć że na bieżąco śledzę postęp prac.

 

Sterownik ma odliczać czas po osiągnięciu temperatury zadanej :)

 

Druga sonda ma pracować jako zabezpieczenie przed przegrzaniem przy użyciu podgrzewacza przepływowego (prosiłem o to twórcę sterownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się, czy istotne jest, gdzie podepnę zero a gdzie prąd?

Zasadniczo nie powinno mieć to wpływu, jednak należy się trzymać instrukcji.

Po to ją napisali żeby wszystko było jasne, a nie żeby się domyślać i liczyć na szczęście, że się trafi.

BTW właśnie piszę instrukcję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sonda ma pracować jako zabezpieczenie przed przegrzaniem przy użyciu podgrzewacza przepływowego (prosiłem o to twórcę sterownika)

Cytując aktualną wersję instrukcji dla trybu 'browar': "Urządzenie pracuje tylko z jedną sondą", a szkoda bo w RIMS'ie czy HERMS'ie funkcja byłaby bardzo przydatna (jak najszybsze podgrzewanie bez ryzyka dezaktywacji enzymów).

Edytowane przez lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podzielić się uwagami po zainstalowaniu sterownika , bo chciałbym 2 szt kupić ale wole wiedzieć że naprawdę warto.

Hmm.... regulator już 10 zł droższy

Edytowane przez lewatywa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem ten sterownik,jak znajdę chwilę na test na samej wodzie ,to opiszę jak się sprawuje,kilka ustawień gościu musiał na miejscu poprawić,bo sprawdzaliśmy na samej sondzie ustawiając temp w progach 25-33 i grzejąc....palcami :)na razie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Trzymajmy się tematu, bo zaraz zacznie się niepotrzebna przepychanka.

 

tzn?

co masz na myśli ? ;)

 

jestem bardzo ciekaw ( bolek pewnie jeszcze bardziej :smilies: ) jaki pamel ma algorytm dochodzenia do zadanej temp.

 

przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na tym,ale algorytm chyba nie jest w tym sterowniku tajemnicą,bo na wyświetlaczu jest cały czas podgląd na zadaną temp, aktualną temp i moc z jaką w danym momencie grzeje grzałka.Jeśli np aktualna temp jest 50st a zadana 62 to z inną mocą grzeje grzałka na współczynniku (który ustawiamy sobie sami dla danego etapu) np WSP 1 a z inną mocą na WSP np 1,8.Porównując te wartości biegli w temacie chyba potrafią to rozszyfrować-chyba,że się mylę,zresztą jak pytałem gościa jak to działa,to wytłumaczył mi to na mój chłopski rozum mniej/więcej tak:

temp zadana minus temp aktualna x 10 i to jest procent mocy grzania grzałki

jeżeli wynik jest większy od 100 no to logiczne,że grzeje 100%

ale np dochodzi do takiego momentu,że temp zadana 62 temp aktualna 53-to już 90%- itd co 0,5%

Tak to się mniej/więcej zachowuje na WSP=1 a WSP ustawiamy od 0,4 do 5,0 co 0,2

ale nie o algorytmach jest ten temat.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie teraz zdenerwowaliście ... W styczniu kupiłem u Pamel a PRD2WW+ , patrze a tu do piwka teraz jest . Fajnie, ogólnie kontakt ze sprzedawcą klasa sama w sobie, wszystko szybko załatwiane i widać ze zna sie na rzeczy , wyjaśni, pomoże i w miare możliwości dostosuje produk do naszych potrzeb. PO delikatnej kalibracji wspoczynnika WSP i Pmin mając 62 C ustawiam 73 C i dochodzi mi do tej temperatury w ciagu 3-4 min po czym trzymie ustawioną temperature 72 C +- 0,2 stopnia wiec bajka :) Na wieksze-mniejsze wybicie korygujemy sobie wsp i mozna działac. W sumie pozostaje mi tylko polecic bo za tą cene bardzo dobry produkt i typowo polski a to sie ceni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.