Skocz do zawartości

Pompa z zaworem zwrotnym - czy to zadziała?


Swiaderny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do rozwiązania zagwozdkę. Potrzebuję zamontować do istniejącego układu (pompa P1) pompę P2 (czerwony kolor). Pompa P2 załączała by się 'pulsacyjnie' (tylko podczas mycia) natomiast pompa P1 pracowała by w układzie ciągłym. Problem polega na tym, że pompy mają różne wydajności, a rurociągi mają identyczny przekrój. Czy pompa P2 będzie w stanie wypchnąć zawór zwrotny pomimo ciśnienia tworzonego przez pompę P1?

pompa2.JPG

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli , tak jak piszesz, P2 będzie pracować tylko czasowo i tylko gdy pracuje P1 to ta jedna zwrotka wystarczy,jeśli wylot nie jest dławiony.Woda wchodząc w trójnik pójdzie tam ,gdzie jej będzie łatwiej.

 

Koledze chyba chodzi o to czy P2 wytworzy większe ciśnienie niż P1 aby otworzyć sobie drogę przez zawór zwrotny.

 

Po szybkiej konsultacji z hydraulikiem, stwierdził, że układ będzie pracował.

 

Powiedz tylko czemu służy P2? szybszemu napełnianiu zbiornika?

 

W/g mnie jeśli nie ma zmniejszenia się średnicy rury i odpływ jest swobodny to układ zadziała. Tylko się zastanawiam, czy nie będzie "klepania" zaworem. Ale to chyba zależy od rodzaju pompy.

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tylko czemu służy P2? szybszemu napełnianiu zbiornika?

Obie pompy służyć mają do powrotu wody po umyciu dwóch różnych urządzeń, tyle że urządzenia te mają być myte jednocześnie. Dodatkowo do tego celu mogę wykorzystać jeden tor, no i muszę zakombinować :)

 

Dzięki za odpowiedź! Jak uda się to wcielić w życie to napiszę czy działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.