Skocz do zawartości

Kilka słów na początek


Twilight_Alehouse

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się przywitać na Piwo.org. O istnieniu portalu wiem od dawna, również od dawna mam tu konto, ale jakoś dopiero teraz się zebrałem, żeby zacząć pisać.

Część osób kojarzy mnie być może z Browar.biz, a teraz chciałbym się poudzielać i tutaj.

 

Kim jestem? Tłumaczem, redaktorem i początkującym blogerem. Pochodzę z Łodzi, od kilku lat mieszkam w Warszawie.

 

Przygodę z piwowarstwem domowym rozpocząłem już w 2004 r. Prowadzę ją z przerwami wynikającymi z tego, że długo nie miałem lokalowych możliwości warzenia i przechowywania piwa.

Na koncie mam 32 warki, w tym 2 z brewkitów (na samym początku) i 3 z ekstraktów, reszta zacierana.

Zdecydowanie preferuję górną fermentację, najchętniej w stylach angielskich i belgijskich. W marcu zamierzam wrócić do warzenia i wtedy pokombinuję też z amerykańskimi.

 

Mam nadzieję, że pokaźne zasoby Piwo.org okażą się dla mnie pomocne. I nie, nie zamierzam zadawać dziwnych pytań początkującego. :)

 

Pozdrawiam,

TA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odwiedziłeś może w Wawie Spiskowców Rozkoszy?

pewnie tak, ostatnio właśnie tam znalazłem natchnienie na kolejne warzenie :)

W Spiskowcach byłem raz, ale dawno, sierpniu. A inspiracje cały czas mi wpadają do głowy, przez kilka lat uzbierało mi się pomysłów na nowe receptury. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dziękuję za powitanie i życzenia. Dalej będę się już udzielał w swoim wątku warzelniczym - tutaj.

 

Witam na forum.

 

Czy przerazaja ciebie skosy? Bo jesli nie to mialbym cos co ciebie by bardzo zainteresowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przerazaja ciebie skosy? Bo jesli nie to mialbym cos co ciebie by bardzo zainteresowalo.

Nigdy nie korzystałem ze skosów, ale nie sądzę, bym miał sobie z nimi nie poradzić. A na propozycje zawsze jestem otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przerazaja ciebie skosy? Bo jesli nie to mialbym cos co ciebie by bardzo zainteresowalo.

Nigdy nie korzystałem ze skosów, ale nie sądzę, bym miał sobie z nimi nie poradzić. A na propozycje zawsze jestem otwarty.

 

Mam kilka skosow BrewLab, dostalem kilka za friko, kilka kupilem, ale wiem, ze nie dam rady ich zuzyc. Wiem, ze te same drozdze sa uzywane przez browary brytyjskie, z tym, ze BrewLab nie moze pochwalic sie skad doklanie te drozdze pochodza.

Do tego mam 3 szczepy belgijskie z BrewLabs generalnie nie dostepne do ogolnej sprzedazy. Dwa z nich mam zamiar zuzyc jeden bede mogl oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.