Skocz do zawartości

Nurtujące Pytania!


Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyżej zrobisz coś w stylu Imperial Porter (może dodaj trochę więcej słodu palonego) albo uwarz coś w stylu RIS ale wtedy więcej słodu palonego, palony jęczmień i więcej chmielu.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam wszystkich serdecznie.

Wmojej drugiej warce znów po fermentacji burzliwej witać pływające drożdże

http://fotoo.pl/show.php?img=480619_zdja-cie0649.jpg.html

czy jest to coś negatywnego?? czy może źle przeprowadzam fermentacje?? (obecnie 7 dzień, cały czas w temp 19 stopni Celsjusza)

BLG zeszło z 12 do 4 jakoś wątpię by bardziej dofermentowało.

użyłem drożdży suchych Safbrew S-33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro butelkuje Wita z zestawu "Twój browar" piszę że ma leżakować 3 tygodnie rozumiem że mają na myśli leżakowanie czyli niska temp. a ile dni ma byc w temp. pokojowej (refermentacja)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak, chyba użyli złego słowa chodzi o to żeby się Witek nagazował czyli re-fermentował co trwa od tygodnia do dwóch (no maks trzech), a leżakować go nie ma sensu bo to piwo po nagazowaniu się, będzie dobre do spożycia :) Oczywiście przed wypiciem lepiej schłodzić i przetrzymywać piwo w niższej temperaturze niż pokojowa więc do piwniczki z nim i tam może leżeć ile chcesz.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to żeby się Witek nagazował czyli re-fermentował co trwa od tygodnia do dwóch (no maks trzech)

czyli przez te dwa tygodnie w temp. pokojowej 20 Stopni i bez lagerowania tylko można od razu spijać??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo Witbier to swojego rodzaju pszenica przecież jest, a pszenice lepsze są jak są świeże :P Lagerowanie to jeszcze inne pojęcie kolego może ten temat ci to rozjaśni: http://www.piwo.org/topic/8924-lezakowanie/page__hl__le%C5%BCakowanie A co do witka to przed piciem pamiętaj żeby schłodzić. Swoją drogą mi niektóre piwa nagazowywały się po 4-5 dniach i już je piłem ;) ale teraz wolę zaczekać dłużej trochę żeby gaz się rozpuścił w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym uwarzyć portera dymionego coś na wzór Borsuka z Widawy. wymyśliłem taki zasyp:

 

 

4,5 kg Wędzony

0,5 kg Caramunich

1 kg pszeniczny jasny

0,5 lg pszeniczny czekoladowy

 

do tego mam 50g chmielu Cinook, ale nie wiem czy nie za mało i jak go dawkować w takim piwie.

nie korzystam z żadnego programu poniewaz z jezykami obcymi u mnie na bakier :/

proszę o powiedz, cytując klasyka: OBYWATELE POMOŻECIE? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy piwo o ekstrakcie 11,5 Blg może być nazywane piwem lekkim, są jakieś reguły nazewnictwa piwa: lekkie, pełne itp???

 

Podział piw w Polsce:

  • Piwa bezalkoholowe mają do 0,5% alkoholu
  • Piwa lekkie posiadają do 10% zawartości ekstraktu oraz do 4,5% obj. / 3,375% wag. alkoholu
  • Piwa pełne zawierają od 10% do 13% brzeczki słodowej przy maksymalnie 6,2% obj. / 4,65% wag. alkoholu. Warzone są wyłącznie ze słodu jęczmiennego[50].
  • Piwa mocne posiadają stężenie brzeczki ponad 13% zawartości ekstraktu i ponad 6,2% obj. alkoholu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę fermentował AIPA z własnej receptury, drożdże safale us -05, a nie wiem jak długo burzliwa i jak cicha. Proszę o podpowiedz

Edytowane przez Rolnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można gdzieś znaleźć opis stylu: "Porter Dymiony"?

 

http://www.wiki.piwo...her_Smoked_Beer

 

http://pspd.org.pl/uploads/aktualnosci/2012/xi-kpd-zywiec-2013-opis-stylow-piwnych.pdf

Edytowane przez Rafek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.