Skocz do zawartości

etykiety piw domowych - uzupełniamy galerię


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

beu - obrazki ok - widać, że ta sama osoba robi - typ ma identyczną minę :)

tylko po co ta tabelka z kolorem? po pierwsze nie pasuje tam bo musi być na białym tle

po drugie niepotrzebna - Ty wiesz jaki kolor ma to piwo a jak ktoś będzie je pił to go/ją interesuje tylko czy jest jasne rude czy czarne :)

 

Tak się składa, że ten ten typ to ja, a idąc dalej tym tropem, skala ekspresji mojej mimiki w rzeczywistości nie jest specjalnie szeroka ;) Nie będę wklejał swoich zdjęć na poparcie tej tezy, po prostu potraktuj to jako żart / zabawę ;)

Zgadzam się, że ta tabelka kolorów jest trochę z dupy. Bo nawet jeśli popatrzy na to inny piwowar to nadal nie odczyta sobie z tej tabelki poziomu zakładanego EBC. Jednak zauważ, że jest na białym tle (albo czegoś nie zrozumiałem z Twojej wypowiedzi?).

 

Jestem bardzo wdzięczny za feedback. Myślę, że wywalę tą tabelkę kolorów i zamiast niej wstawię kod QR który obecnie znajduje się po lewej stronie etykiety. Zwolnione miejsce zużytkuje na krótką instrukcję przelewania piwa do butelki(osad drożdżowy..) oraz zdanie na temat trwałości piwa domowego (o to najczęściej pytają znajomi).

 

Dokładnie. Ja bym całą tą prawą sekcję wywalił.

 

Całą? Akurat uważam, że w dobrym tonie jest podać info na temat zawartości alko lub temperatury serwowania. Co do goryczki podanej w skali "buźki" - taki mamy klimat ;) A 'nie pij z butelki' po prostu musi być, po tym jak jeden z moich znajomych wywalił 1/4 butelki mojego piwa z gwinta, zanim zdążyłem zwrócić mu uwagę.

 

Beu, przyślij mi kolorową tabelkę w dobrej jakości na priv (lub mail). Szukałem takiej ale wszędzie jest z logo a Ty masz czystą.

 

Ok, zrobiłem sobie "todosa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zauważ, że jest na białym tle (albo czegoś nie zrozumiałem z Twojej wypowiedzi?).

 

no właśnie - nie tylko "jest" ale również "musi być" bo cała reszta jest czarna/ciemna a jakbyś wyrzucił białe tło z pod tej tabelki to w połowie skali przestaną być widoczne ciemne kolory - przez to, że musi być biała to nie pasuje tam taki biały prostokąt - to miałem na myśli

co do typa to oczywiście nie mam nic do miny tego gościa/Ciebie - tylko stwierdzam fakt :) - ode mnie masz +1 za własnoręczne grafiki

ps. niektórzy aktorzy całe życie grają jedna miną (patrz nicolas cage) i jeszcze pieniądze na tym zarabiają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja bym całą tą prawą sekcję wywalił.

 

Całą? Akurat uważam, że w dobrym tonie jest podać info na temat zawartości alko lub temperatury serwowania. Co do goryczki podanej w skali "buźki" - taki mamy klimat ;) A 'nie pij z butelki' po prostu musi być, po tym jak jeden z moich znajomych wywalił 1/4 butelki mojego piwa z gwinta, zanim zdążyłem zwrócić mu uwagę.

Zdecydowanie popieram. Ale nie chodzi o to, żeby ją usunąć całkiem, tylko zrobić na nowo. Ładnie i spójnie, czyli takie same ikonki (kilka stron wcześniej ktoś wrzucał fajny komplecik), taka sama czcionka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do typa to oczywiście nie mam nic do miny tego gościa/Ciebie - tylko stwierdzam fakt :) - ode mnie masz +1 za własnoręczne grafiki

ps. niektórzy aktorzy całe życie grają jedna miną (patrz nicolas cage) i jeszcze pieniądze na tym zarabiają :D

 

Plusa oddaję, albo przekaże go dalej ponieważ w tej kwestii współpracuję z pewna uzdolnioną Panią grafik. Gdyby ktoś tak jak przekroczył te piwowarską? granicę i zamawiał dedykowane grafiki do swoich etykiet, udostępnię namiary.

 

Tak czy inaczej wziąłem pod uwagę Wasze sugestie. Oto wersja robocza nowej ety:

 

EtykietaAsfalt3Send_zpsr0frpwsp.jpg

 

Czcionki tak jakby zostały ujednolicone (tak naprawdę to była cały czas ta sama czcionka tylko w różnych rozmiarach, stąd pewnie Wasze wrażenie). "Buźki" tez zostały tak jakby dopasowane do czcionki. Termometr jest "stary" by zapytać właśnie: czy gdyby nie był taki 'pogrubiony', a właśnie był narysowany taką trochę leniwą, kopniętą kreską, jak buźki, to sprawiałby dla Was wrażenie bardziej harmonijnego, ujednoliconego względem innych elementów etykiety?

 

Kolejne pytanie: czy poświęcilibyście nieco czytelność informacji zawartej z lewej strony etykiety i zamiast czarnego template'a dali przeźroczysty lub w ogóle wtopili tekst w tło etykiety? Chodzi mi mniej więcej o coś takiego, gdzie template jest dość transparentny:

 

EtykietaAsfalt2Radekprzedzmianami_zpsmbikh7bf.jpg

 

Finalnie, tytuł / nazwa piwa z zasady jest zawsze inną czcionką i jest związane z pomysłem jaki mam na daną etykietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etykiety chwilowo nie mam. Podstawki i zawieszki jakieś nowe wkrótce zrobię. Do rzeczy. Od dawna używam programu BusinessCards MX (4.73) z serwisu ciekawego. Kupiłem z gazetą wspomniany program (nowszy 4.93). Do prostych zastosowań idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EtykietaAsfalt3exp_zpsat80b47i.jpg

 

Ostateczna wersja etykiety powyżej. Myślę, że kompozycja jest teraz bardziej "lekka", a dopasowanie poszczególnych elementów jak labelki i czcionki jest bardziej harmonijne. Aczkolwiek szkoda, że gdy zabraliśmy się do roboty, zostawiliście mnie samemu sobie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonana, ale jak to ma się nazywać asfalt to koleś powinien być czarny. :D

Taa, może jeszcze przy warzeniu American India Pale Ale machnij zdrapkę na czole i falafela w ręce?

Rasizm jest raczej niewskazany, szczególnie w ujęciu publicznym - takie skrajne poglądy lepiej zachować dla siebie.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy audycji z Afryka reggae festiwal warzyliśmy pierwszego pilsa więc i okolicznościowa etykietka:

Konferansjer serdecznie pozdrawia słuchaczy!

edit: rye mild się ostał w prawym górnym rogu.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.