Skocz do zawartości

Coopers Pale Ale fermentacja


marny_popis

Rekomendowane odpowiedzi

witam, 

wiem że temat stary, ale mam dokładnie taką samą sytuację a nie wiem jak skończyła się ta historia ;)

 

to moje pierwsze piwo z brewkitu i w ogóle, stoi już 3 tygodnie i nie chce zejść poniżej 5 BLG (już przynajmniej od 7-8 dni).

 

ostatnio, zgodnie z sugestiami zamieszałem mocno piwem - dolałem też litr wody (wczesniej zrobiłem nastaw 20 litrów -> wg instrukcji powinno być na 23 l)

 

BLG nadal 5, pracuje z częstotliwością bulgnięcie na 1 na 20 minut

 

czy - jak się ponownie wyklaruje, mam to zlewać pomimo 5 BLG ?

czy mam dodawać cukier do refermentacji czy nie ? boje się, że skoro jest 5 BLG i dodam więcej cukru to wyjdą granaty  - przepraszam jeśli nie wiem o czym mówię, to pierwsze piwo

 

będę wdzięczny za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej temperaturze fermentujesz? Pod koniec fermentacji zawsze dobrze temperaturę lekko podnieść.

Ten dodatkowy litr wody mogłeś już sobie odpuścić.

Jeśli pomimo podniesienia temperatury wciąż nie zmienia się blg to możesz butelkować. Skoro drożdże nie chcą już jeść to najprawdopodobniej oznacza, że nie ma już dla nich nic do jedzenia, sytuacja nie zmieni się jeśli piwo zlejesz do butelek więc, tak, musisz dodać odpowiednią ilość surowca do refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wontroba napisał:

dziękuję za odpowiedź 

 

20-21 stopni temperatura otoczenia od ponad tygodnia

 

wcześniej stało w temperaturze 16-19 - może w zbyt niskiej, stąd komplikacje

 

Drożdże pewnie jakieś nieokreślone z brewkitu? Tak czy siak, te 16-19° otoczenia to dla większości drożdży górnej fermentacji lepsze warunki niż 20-21. I nie szukałbym w tym powodów niskiego odfermentowania. Jakie było początkowe blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jakieś dołączone bez opisu.

to zawstydzające, ale w ferworze pierwszego brewkita nie sprawdziłem początkowego BLG ;)

 

co do temperatury, to po czasie wyczytałem na stronie tego piwa na www coppersa 

 

Cytat

Ferment temperature should be as close to 21C as possible

 

a tylu, w początkowej, najważniejszej fazie mogłem nie mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.