Jump to content
longmen

Drożdże płynne a transport w ujemnych temperaturach

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie, a nie mogę znaleźć informacji na forum odnośnie transportu drożdży płynnych w ujemnych temperaturach.

Chcę zamówić drożdże płynne w sklepie internetowym i zacząłem się zastanawiać czy ujemne temperatury mają na nie wpływ i mogą ulec śmierci poprzez zamrożenie w przesyłce kurierskiej ?

Czy taka zamrożona saszetka po rozmrożeniu jest tak samo wartościowa jak nie zamrożona ?

Była już dyskusja na ten temat, ale przy obecnych ujemnych temperaturach i prawidłowym zapakowaniu przez sklep, drożdże nie powinny zamarznąć w przesyłce.

Masz link do dyskusji na ten temat ?? Bo nie mogę się doszukać.

Po za tym trochę się obawiam, że pomimo dobrego zapakowania to nie wiadomo jak kurier długo będzie miał w samochodzie nieogrzewanym przesyłkę i czy nie zamarzną. Pewności nigdy nie będzie.

Ponawiam pytanko czy zamrożenie drożdży je zabije czy nie ??

Masz link do dyskusji na ten temat ?? Bo nie mogę się doszukać.

Po za tym trochę się obawiam, że pomimo dobrego zapakowania to nie wiadomo jak kurier długo będzie miał w samochodzie nieogrzewanym przesyłkę i czy nie zamarzną. Pewności nigdy nie będzie.

Ponawiam pytanko czy zamrożenie drożdży je zabije czy nie ??

Może nie zabić 100% ale może wystarczyć by drożdże już nie nadawały sie do użycia.

dzięki, zamówię sobie drożdże jak się ociepli na dworze, póki co zostają suche.

Dziś właśnie otrzymałem płynne. Wg statusu przesyłki po godzinie 5 rano zostały wydane do doręczenia a przyjechały do mnie po 16 więc cały dzień jeździły w samochodzie. Drożdże nie są zamarznięte, wszystko z nimi ok. Nie sądzę aby temperatura była ujemna nawet w tych samochodach dostawczych.

W zeszłym roku z BA otrzymałem zamrożoną kostkę drożdży, po reklamacji w sklepie wstrzymano sprzedaż drożdzy plynnych

Właśnie się tego obawiam. Co zrobiłeś z tymi drożdżami - kosz czy też próbowałeś użyć ?

W zeszłym roku z BA otrzymałem zamrożoną kostkę drożdży, po reklamacji w sklepie wstrzymano sprzedaż drożdzy plynnych

Właśnie się tego obawiam. Co zrobiłeś z tymi drożdżami - kosz czy też próbowałeś użyć ?

Kosz

Ja zakupiłem ostatnio 2 saszetki płynnych w TB. Przyszły w 1 dzień i nie były zamarznięte, wczoraj aktywowałem i już po kilku godzinach były pięknie napuchnięte.

To fakt daleko nie miały :). Zamówienie robiłem kilka dni temu więc temp. była w granicach -7 do -10 stopni a zabezpieczone były bardzo ładnie w folie bąbelkową.

Do mnie drożdże dotarly we wtorek a miały mimo wszystko dość daleko. Saszetka napuchła błyskawicznie, tak więc obecne temperatury panujące w samochodach kurierów :) nie wyrządziły im większej krzywdy