Skocz do zawartości

Nasi użytkownicy dzisiaj: 60


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej widzę taki tekst w stopce Nasi użytkownicy dzisiaj: 60 . To miło, ludzi przybywa :smilies: . Ciekawe kiedy będzie Nasi użytkownicy dzisiaj: 500 . Swoją drogą wszystkich dookoła przekonuję do piwowarstwa i jakoś nikt się jeszcze nie skusił, a moje piwko lubią. To może czas na małe wyznanie. Ile "dusz" zwerbowaliście do zrobienia warki, i wcale nie chodzi mi o ludzi przekonywanych online tylko na żywo po sąsiedzku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ile "dusz" zwerbowaliście do zrobienia warki, i wcale nie chodzi mi o ludzi przekonywanych online tylko na żywo po sąsiedzku?

Ja mam na koncie 2 nowe browary. 1. co prawda po 2 warkach, o ile wiem zakończył działalność, za to 2. rozwija się nader prężnie. Opal Brewery, z piwowarem Opalem, wszystkie warki zacierane, specjalność pilsy. Jego 7. warka zajęła 2. (a de facto ex equo 1. miejsce) na 5. WWP. Na koncie już chyba coś koło 30 warek, także tylko czekać jak mnie przegoni. Także sądzę, że całkiem niezły dorobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile "dusz" zwerbowaliście do zrobienia warki, i wcale nie chodzi mi o ludzi przekonywanych online tylko na żywo po sąsiedzku?

Mnie trzeba zaliczyć "na konto" Infama. U niego uwarzyłem pierwszą warkę (i zresztą kilkanaście dalszych również). Potem dopiero sam zacząłem warzyć.

 

Ja sam spróbowałem zwerbować młodszego brata. Z zapałem przystąpił do prac, nawet uwarzył u Infama też jedną niewielką warkę. Niestety... wszystkie trzy warki które wtedy robiliśmy "poszły w kwas" no i się chłopak zniechęcił. :( Ale myślę, że jeszcze go jeszcze namówię, bo moje piwo lubi.

W pracy mam też kolegę który wypił parę moich piwek i się zainteresował trochę. Muszę go zabrać na jakieś warzenie - nie ma to jak pokaz na żywo - wiem to po sobie. :)

Reasumując: u mnie +1 (ale że tak powiem: "nieaktywny") i +1 w planach. Kiepski wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś niską skuteczność :/ Dwie osoby, z czego jedna warzy sporadycznie a z drugą nie mam kontaktu. Wydaje mi się jednak, że nie warzy.

 

Coraz częściej widzę taki tekst w stopce Nasi użytkownicy dzisiaj: 60

A to nie mały sukces :) Pamiętam dobrze cyfrę 1 a w porywie 3 :(

Można tą liczebność zwiększyć kilkukrotnie, blokując dostęp niezarejestrowanym...Ale po co :)

 

Wracając do tematu - z moich znajomych, wiele osób, owszem chętnie spróbuje, popatrzy, pomoże, ale zabrać się samodzielnie jakoś nie mają ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dobrze cyfrę 1 a w porywie 3 :(

...ja, Ty i niejaki Maciek :cool2:

 

Mnie niestety nikogo nie udało się zwerbować. Oczywiście znajomi moje piwko piją i chyba nawet im smakuje. Często pytają w jaki sposób kapsel nakładam :) skąd się gaz w butelce bierze... i na tym się kończy... Chyba nie mam daru przekonywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pytają w jaki sposób kapsel nakładam :)

Klasyka :( Wszystko to banał, ale kapslowanie - magia.

Najbardziej spodobała mi się kiedyś odpowiedź na takie hipotetyczne pytanie naczelnika - okiem zaciskam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najczęściej ludzie pytają skąd ja tyle chmielu biore by uwarzyć piwo. Z cyklu piwo robi się z chmielu i wody :(

Mało kto wie co to jest słód. Temat z kapslami, gazem jest powszechny.

 

Co do werbuknu, nikt kto by się utrzymał. Wszyscy wymiękali przy tłumaczeniu zacierania. Dlatego ułatwienie tego do zacierania na lenia może przyciągnąć więcej ludzi.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem demonem warzenia, ale ogólnie moje piwa znajomym smakują, co do werbunku to było wiele deklaracji i na tym się skończyło.

 

Większosc znajomych na poczatku twierdziła, że można zrobic wino, bimber ewentualnie podpiwek ale PIWO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam dopiero zaczynam, ale już wiele razy dostałem po głowie od mojej dziewczyny. Każdemu o tym swoim piwie gadasz! , mówi :(

 

Już spotkałem się z pytaniem: Maniek, a jak zrobisz bąbelki?

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z przekonaniem do piwa, problem jest z zwerbowaniem do warzenia. Wydaje mi się, ze trzeba trafić na osobę mającą zacięcie hobbystyczne, lubiącą spędzać wolny czas na jakimś działaniu, a o takie osoby ciężko. Na tym polu nie odniosłem żadnego sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podprowadzam 2 do prawdziwego warzenia. Byli obaj po 1 brewkicie. Jeden jest jeszcze nieprzekonany, a drugi zrobił duże zakupa w BA. Z niego będzie na pewno piwowar. Zresztą jest już zarejestrowany na naszej stronce. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie marzy, ze w końcu ktoś się zbierze i odwiedzi Szkocje, byśmy mogli pokręcić się po małych browarach z okolicy.Samemu jakoś się nie chce.

 

PS Wikt i opierunek :) loty z Warszawy Silesji, Krakowa w bardzo rozsądnych cenach (oprócz wakacji)

 

A właśnie z Wrocławia też .

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość n-krzychu
Ile "dusz" zwerbowaliście do zrobienia warki, i wcale nie chodzi mi o ludzi przekonywanych online tylko na żywo po sąsiedzku?

No to się pochwalę - 2 osoby - i wstyd się przyznać, ale warzą teraz więcej i częściej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.