Skocz do zawartości

Brewkit WES i zamiennik cukru


ttrener

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Specjalistów

Jutro warzę swoje pierwsze piwo i im więcej czytam, tym bardziej głupieję. Zamówiłem Brewkit WES 04 bursztynowy, ale doczytałem, że wystarczy on na 12litrów piwa, a ja mam dużą rodzinę ;). Czytając opisy innych brewkitów natknąłem się na info o dodawaniu cukru lub zamiennika. Więc zakupiłem takowy (ekstrakt słodowy spraymalt light 500g + glukoza 700g). Teraz boję się, czy jak to wszystko wymieszam to nie wytworzę jakiegoś cudu niedającego się nawet na poczęstunek teściowej. Wymyśliłem sobie, że wleję ok. 15 litrów wody a następnie będę dosypywał zamiennik aż uzyskam 12 blg. Dobrze kombinuję? Czy lepiej zrobić jednak tylko 12litrów? A może trzeba jeszcze inaczej? Proszę o fachowe wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjdzie nic wybitnego na takiej recepturze. Przede wszystkim będzie niedochmielone, ze względu na to że brewkit który kupiłeś jest przygotowany na 12l a nie na 20. Więc będziesz musiał albo dochmielić samemu, albo dodać jeszcze jedną konserwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić jeszcze jedną puszkę ekstraktu 1,7 wyjdzie wtedy ok. 20L 12Blg. Jak ja zaczynałem to kupowałem konserwy WESa nienachmielone i chmieliłem wg własnego upodobania. Można korzystać z tabelki

http://wes.pl/index....m=pk&&m=3&&md=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes tego pewny?

ale konkretnie czego ?. pewny na 100% jestem tylko tego że kartą w Biedronce nie zapłacę a reszta to każdy ma swoje racje.

 

no nachmielony to on w jakimś stopniu jest ale nie na 20 l

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartą nie zapłacisz ale zaraz będzie można telefonem :)

ja robiłem z WESa chmielonego 1,7kg i 1,7kg niechmielonego około 22L

nie były to piwa wysokich lotów ale na 100% lepsze niż to wszystko co piłem wcześniej

czyli popularne koncerniaki

przerobiłem jasne,ciemne i pszenicę która była naprawdę fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zapewne większość z nas zaczynała od brewkitów , ja również :) , i jak wszędzie jest metoda ekonomiczna i metoda premium :).

 

Ekonomiczna dajesz nachmielony ekstrakt + cukier - nie polecana chyba że ktoś lubi aromat bimbru w piwie

Premium dajesz nachmielony + nienachmielony- chmielu wystarczy na pewno ,chyba że ktoś lubi ekstremalne klimaty .

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Specjalistów

Jutro warzę swoje pierwsze piwo i im więcej czytam, tym bardziej głupieję. Zamówiłem Brewkit WES 04 bursztynowy, ale doczytałem, że wystarczy on na 12litrów piwa, a ja mam dużą rodzinę ;). Czytając opisy innych brewkitów natknąłem się na info o dodawaniu cukru lub zamiennika. Więc zakupiłem takowy (ekstrakt słodowy spraymalt light 500g + glukoza 700g). Teraz boję się, czy jak to wszystko wymieszam to nie wytworzę jakiegoś cudu niedającego się nawet na poczęstunek teściowej. Wymyśliłem sobie, że wleję ok. 15 litrów wody a następnie będę dosypywał zamiennik aż uzyskam 12 blg. Dobrze kombinuję? Czy lepiej zrobić jednak tylko 12litrów? A może trzeba jeszcze inaczej? Proszę o fachowe wskazówki.

 

Witam.

Nie jestem specjalistą, ale robiłem podobne piwo, z tą różnicą że zamiast WES-a był nachmielony jasny ekstrakt w proszku "MISTR SLADEK" 1 kg. Do tego jak u Ciebie 500g suchego ekstraktu i glukoza 800g. Drożdże jakieś najtańsze. Wyszło niezłe piwo (38 butelek), wszystkim smakowało.

Pzdrawiam i życzę sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony WES:

 

Zawartość puszki pozwala na uwarzenie do 12 litrów piwa wg indywidualnych preferencji, o różnej zawartości ekstraktu, alkoholu, barwie i goryczki.

 

Inne brewkity są stworzone pod dodatki (ekstrakt, mieszanki, cukier), ten jest samowystarczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewkit WES 04 bursztynowy,

 

to nie jest brewkit tylko ekstrakt słodowy do którego należy dokupić wybranego brewkita lub jak wyżej pisza nachmielic WESa ale jest go na 20l warke za mało

 

Jak nie jak tak

http://www.homebrewi...17kg-p-128.html

 

 

http://sklep.wes.pl/...=produkt&id=117

http://sklep.wes.pl/...=produkt&id=115

http://sklep.wes.pl/...=produkt&id=222

http://sklep.wes.pl/...=produkt&id=112

 

A co "fachowcy" i "specjaliści" powiedzą na to?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie 23l?

 

 

na ten przykład takie 23l

CANADIAN BLONDE

Producent:

Coopers

 

Tradycyjne kanadyjskie jasne piwo o słomkowym odcieniu i delikatnym orzeźwiającym smaku. Charakteryzuje się pełnym, lekkim smakiem z wyczuwalną nutą goryczki.

Charakterystyka produktu:

Jest to produkt australijskiej firmy Coopers służący do przygotowania 23 l piwa.

Każda z puszek zawiera:

-1,7 kg hermetycznie zamkniętego słodu chmielonego, bez dodatku konserwantów (Słód swoją konsystencją przypomina karmel/miód).

-torebeczkę drożdży piwowarskich (dołączoną pod przykryciem).

Maksymalne stężenie alkoholu, jakie możemy uzyskać w piwie to 5,2%. (Możemy uzyskać także lżejsze piwa stosując odpowiednio mniejsze dodatki cukru).

 

 

O CO TOBIE CHODZI ? za bardzo z tym WES-em jesteś związany!!! ale jest też coś innego

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten przykład takie 23l

CANADIAN BLONDE

Producent:

Coopers

 

Tradycyjne kanadyjskie jasne piwo o słomkowym odcieniu i delikatnym orzeźwiającym smaku. Charakteryzuje się pełnym, lekkim smakiem z wyczuwalną nutą goryczki.

Charakterystyka produktu:

Jest to produkt australijskiej firmy Coopers służący do przygotowania 23 l piwa.

Każda z puszek zawiera:

-1,7 kg hermetycznie zamkniętego słodu chmielonego, bez dodatku konserwantów (Słód swoją konsystencją przypomina karmel/miód).

-torebeczkę drożdży piwowarskich (dołączoną pod przykryciem).

Maksymalne stężenie alkoholu, jakie możemy uzyskać w piwie to 5,2%. (Możemy uzyskać także lżejsze piwa stosując odpowiednio mniejsze dodatki cukru).

 

 

O CO TOBIE CHODZI ? za bardzo z tym WES-em jesteś związany!!! ale jest też coś innego

Widać fachowiec to napisał i zapomniał dodać że potrzebna jest druga puszka ekstraktu

Tak to jest jak sie kupuje surowce na allegro lub w marketach :P

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać fachowiec to napisał i zapomniał dodać że potrzebna jest druga puszka ekstraktu

Tak to jest jak sie kupuje surowce na allegro lub w marketach

 

a co tobie przeszkadza kupowanie w marketach czy allegro. nie czytasz ze zrozumieniem i tyle. chodziło mi o to że kupienie puszki coopersa jest bardziej korzystne finansowo o tym że jest potrzeba dodawania cukru\glukozy \ekstraktu nie pisałem bo jest to oczywiste za jednym zamachem masz komplet jedynie glukoza i gotowe 23l piwa . ale ty musisz się zawsze czegoś czepiać aby swoją wyższość pokazać

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tobie przeszkadza kupowanie w marketach czy allegro. nie czytasz ze zrozumieniem i tyle. chodziło mi o to że kupienie puszki coopersa jest bardziej korzystne finansowo

Nie jest. To jak z robieniem zakupów w marketach jest taniej ale...

o tym że jest potrzeba dodawania cukru\glukozy \ekstraktu nie pisałem bo jest to oczywiste ale ty musisz się zawsze czegoś czepiać aby swoją wyższość pokazać

Czepianie jest jak narkotyk :P

ps wcale nie jestem wysoki, raczej bardzo niski

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. To jak z robieniem zakupów w marketach jest taniej ale...

to przelicz dwa ekstrakty WES-a plus drożdże oddzielnie przy jednej puszce coopersa ( wraz z drożdżami) i 6zł glukoza

 

i nie pisz że zacieranie wychodzi taniej bo jest ale nie o tym tu mowa

ps a ja jestem wysoki bo mam 163 cm ha ha

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. To jak z robieniem zakupów w marketach jest taniej ale...

to przelicz dwa ekstrakty WES-a plus drożdże oddzielnie przy jednej puszce coopersa ( wraz z drożdżami) i 6zł glukoza

 

Jeśli już mamy przeliczać przez analogię, to dwie puszki WESa (nachmielone ekstrakty) plus drożdże, przeciw brewkitowi Coopersa i ekstraktowi (płynnemu bądź suchemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.