Skocz do zawartości

pierwsza pszenica


marbelka

Rekomendowane odpowiedzi

Użyj kalkulatora. Uzyskałeś nagazowanie na poziomie 2,5, co może być dość niskie jak na pszenicę (z mojego doświadczenia 2,8 spokojnie daje radę).

 

Druga sprawa to same drożdże - może po prostu bardzo mocno osiadają na dnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałeś nagazowanie na poziomie 2,5, co może być dość niskie jak na pszenicę (z mojego doświadczenia 2,8 spokojnie daje radę).

 

faktycznie pokutuje troche brak wyczucia nagazowania - zawsze staram sie krecic blizej dolnej granicy i potem takie sa efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się powoli do pierwszej pszenicy na wb-06 i chciałbym zapytać Was jak to jest z temperaturą fermentacji. Aktualnie 16°C to max jaki mogę zapewnić drożdżom. Czy to nie za nisko? Zależy mi na solidnych bananach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temperatura jest akceptowalna. Weź pod uwagę, że przy fermentacji głównej jest cieplej, czyli spodziewać się można 18 stopni, a jeżeli zadasz drożdże przy 23°C to nawet i 20°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są jakieś dwie pierwsze doby fermentacji, bo wtedy jest najgwałtowniejsza fermentacja i najwięcej cukrów zostaje przerobionych a co za tym idzie, wytwarza się najwięcej estrów. Zatem sądzę, że nie będzie problemu, jak zadasz np. w temperaturze 23-25 stopni (byle nie zbyt wysokiej), bo potem się już tak łatwo nie schładza. Poza tym, parę godzin trzeba dać na start fermentacji, więc trzeba wziąć poprawkę na to, by nie spadła ci temperatura za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia dobra pszenica wypuszczona na rynek to Roy Zbawiony z browaru Ursa Major.

 

A co do robienia piszecie by nie zlewać na cichą takiego piwa. Ile w takim razie trzymać na burzliwej? Czy po prostu jak blg zejdzie do 2,3 to lać od razu w butelki?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak BLG przestanie się zmieniać to lać w butelki.

Bo musisz mieć pewność, że fermentacja się zakończyła, skąd będziesz mieć tę pewność, jeżeli nie powtórzysz pomiaru?

No chyba, że zrobisz szybki test odfermentowania i pomiar BLG w piwku będzie się z nim zgadzał, to wtedy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.