Skocz do zawartości

pierwsza pszenica


marbelka

Rekomendowane odpowiedzi

przyszedł czas na pszeniczne-na WB 06 z 13Blg po tygodniu było 2Blg , po 10 dniach 1,5 Blg po dwóch tygodniach nadal 1,5Blg.

Zlałem na cichą ,dziś mija 8-my dzień cichej nadal jest 1,5 Blg-jutro chcę butelkować-tylko piwo jest kryształ-czy zakołysać fermentorem ,żeby zabrało trochę drożdży do refermentacji,czy w tym "krysztale" jest dość drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz przelewał możesz zaciągnąć rurkę troche z drożdży z dna. Podejrzewam, że podczas refermentacji i tak się nowe pojawią. Ale jak zaciągniesz z dna szybciej sie nagazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marabelka, a na przyszłość nie rób cichej dla pszenicy ;) ona ma być mętna i nie potrzebuje jej! Pozaciągaj trochę drożdży z dna, albo dodaj gęstwy trochę, bo możesz nie mieć gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie-dodam jeszcze,że przelewając na cichą odlałem dwie butelki 1L - do jednej dałem 7 gr cukru a do drugiej 10 gr

dziś jedna jest twarda ,ale nie jak skała,lekko się ugina a ta z 7gr cukru jest półmiękka , dziwi mnie to ,bo wg programu refermv2.1

gazując na 2,7 powinienem dać 112 gr na 15 litrów + 0,5 wody to jest ok 7gr/L

Butelki stoją w 18 stopni

Na ile stopni v gazujecie swoje pszeniczki?

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marabelka, a na przyszłość nie rób cichej dla pszenicy ;) ona ma być mętna i nie potrzebuje jej! Pozaciągaj trochę drożdży z dna, albo dodaj gęstwy trochę, bo możesz nie mieć gazu.

Ok ok bałem się granatów-tyle się naczytałem o tych wb06 , że żarłoki :)

myślałem,że zejdą jeszcze o 0,5 Blg a to by było równe 5gr/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok bałem się granatów-tyle się naczytałem o tych wb06 , że żarłoki :)

myślałem,że zejdą jeszcze o 0,5 Blg a to by było równe 5gr/L

 

Pszeniczne to jest piwo do szybkiego spożycia , nawet jak byś dał x2 za dużo cukru to raczej nie będziesz przechowywał tych butelek tak długo by miały szansę na stanie się granatem. No chyba ż ektoś lubi stare zwietrzałem pszenice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną warkę pszenicznego na WB06 trzymałem 2 miesiące , ostatnie butelki to był cień świeżego piwa. Kwaskowość wychodzi na pierwszy plan , goździki i banany znikają prawie całkowicie. Miesiąc , 1,5 to góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło chesus!! Dam mu punkt ;), bo dawno takiego błędu ortograficznego nie widziałem pomimo wbudowanego słownika :D

 

Co do doświadczeń z pszenicą po czasie, z ciekawości zostawiłem sobie 6 butelek żeby zobaczyć jak to wygląda, każda po miesiącu spożyta. pierwsze 3 były okej, jak pszenica banany i goździki, po tym czasie niestety zanikało to powoli a piwo było wręcz słabe. Ostatnia butelka po 6 miesiącach wyszła z butelki (drożdże Wb-06 więc standard) i w smaku kwaskowata, aromat zbożowy i nic więcej, więc pszenice trzeba w miarę szybko pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do doświadczeń z pszenicą po czasie, z ciekawości zostawiłem sobie 6 butelek żeby zobaczyć jak to wygląda, każda po miesiącu spożyta. pierwsze 3 były okej, jak pszenica banany i goździki, po tym czasie niestety zanikało to powoli a piwo było wręcz słabe. Ostatnia butelka po 6 miesiącach wyszła z butelki (drożdże Wb-06 więc standard) i w smaku kwaskowata, aromat zbożowy i nic więcej, więc pszenice trzeba w miarę szybko pić.

 

Banany i goździki to niby nieodzowna część pszenicy, ale takie piwko pozbawione ich aromatu i smaku też jest do wypicia. Najlepiej oczywiście wypić szybko, świeże, kiedy ma wszystkie swoje walory, ale też nie będzie to fatalne piwko, jeżeli trochę poleży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę nie w temacie, ale także przymierzam się do pszenicznego i tak na spróbowanie kupiłem sobie Okocim. Jeżeli tak ma smakować pszeniczniak to może jednak sobie odpuszczę, bo może to nie mój smak :( Czy domowa pszenica ma coś wspólnego z tym co wczoraj piłem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę nie w temacie, ale także przymierzam się do pszenicznego i tak na spróbowanie kupiłem sobie Okocim. Jeżeli tak ma smakować pszeniczniak to może jednak sobie odpuszczę, bo może to nie mój smak :(

 

Odpuść sobie pszenicę z Okocimia, a na wszelki wypadek, gdybyś chciał jeszcze spróbować, to odpuść sobie także Książęce Pszeniczne i Książęce Złote Pszeniczne oraz Pszeniczniaka z Browaru Naruszeń Dóbr Osobistych A.

 

Spróbuj np. Paulanera jasnego pszenicznego. Praktycznie wszędzie jest dostępny, wielu ludziom smakuje, ja też nic do niego nie mam.

 

Czy domowa pszenica ma coś wspólnego z tym co wczoraj piłem???

 

Nie piłem (jeszcze) domowej pszenicy, ale zgaduję, że nic a nic.

Edytowane przez Slonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę nie w temacie, ale także przymierzam się do pszenicznego i tak na spróbowanie kupiłem sobie Okocim. Jeżeli tak ma smakować pszeniczniak to może jednak sobie odpuszczę, bo może to nie mój smak :( Czy domowa pszenica ma coś wspólnego z tym co wczoraj piłem???

Gdy będziesz się przymierzał do lagera, to se Harnasia nie kupuj na spróbowanie, bo też se możesz odpuścić :) Jeśli chodzi o pszenice, to jak dla mnie czeski Primator Weizenbier..i Niemcy się mogą schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będziesz się przymierzał do lagera, to se Harnasia nie kupuj na spróbowanie, bo też se możesz odpuścić :) Jeśli chodzi o pszenice, to jak dla mnie czeski Primator Weizenbier..i Niemcy się mogą schować.

 

Jeszcze jakiś czas temu bym się zgodził w pełni, bo również mi smakowało to piwko. Niedawno jednak zakupiłem 3 butelki i której bym nie otworzył, jakaś dziwna, kwaśna z jakby mydlanym posmakiem. Nie mam pojęcia, czego to wina... Nic to, zaopatrzę się w najbliższym czasie i sprawdzę. Musiał mi się trafić trefny towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.