Skocz do zawartości

Niezależny browar domowy "Pod Baranem"


Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:

- 3000 pilzneński

- 300 monachijski

- 200 carahell

- 220 jasny karmel (litovel)

- 1200 jęczmień niesłodowany[

zaraz będzie na mnie że zarażam ludzi dodawaniem wielkich ilości dodatków niesłodowanych :smilies:

bielok, jak to by to powiedzieli , co ci to da ? :smilies:

 

 

ps

 

radzę dodać część śruty owsianej, duża ilość łuski poprawia filtrację, pina jest niesamowita

Edytowane przez bnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

zlej znad osadu i zadaj świeże drożdże, silna matka powinna dofermentować to piwo

Właśnie wstawiłem 0,75l starter jutro lub pojutrze dodam do warki. Wcześniej oczywiście dekantacja.

Swoją drogą zastanawiam się czy nie zrobić większego startera tzn. zlać 4,5 piwa z nie od fermentowanej warki i do tego dodać starter który teraz robię i dopiero jak drożdże rozgoszczą się w większym staterze dodać je do warki.

Tak, to jest najbardziej prawidłowe postepowanie:

 

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Fermentacja_brzeczki#Problem:_niedoko.C5.84czona_fermentacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No sam widzisz .... swoja drogą o ile mnie to nie dziwiło przy witbierach to teraz trochę mnie trochę zaskoczyło. Zobaczymy jak będzie przy następnej partii słodu. Wystarczy jednak choćby na 10' podnieść tem. na 74°C i próba jodowa negatywna.

Mamy ten sam słód i ten sam problem. Ja teraz przy każdej warce robię próbę jodowa, czasy przerw wydłużyłam już maksymalnie. Coś z tym słodem jest nie tak :smilies: Na szczęście praktycznie już mi się skończył, mam nadzieję, że kolejna partia będzie lepsza :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

Rozmawiałem wczoraj z JKocurkiem na GG na ten temat :) jak piwo będzie niedobre pomoże mi go wypić ;-:)

A tak na poważnie słód z Żywca jest inny niż inne palone. Wydaje mi się sporo gładszy w smaku. Mark33 robił czernidło w którym było 400g palonego żywieckiego i piwo moim zdaniem było rewelacyjne.

Czas pokaże jakie będzie moje .......... tylko trzeba odrobinę cierpliwości :)

Palonego żywieckiego dałem 500g jednak była co całość odpowiedzialna za ciemną stronę tego piwa. Trochę się obawiam 100g barwiącego i jeszcze do tego czekoladowego będzie czerń nieprzenikniona. Butelkował bym we flaszki 0,33 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.