Skocz do zawartości

Niezależny browar domowy "Pod Baranem"


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Warka #60 - Ostateczny krach.

 

Na działkę pojechałem nieświadom tego co szykuje mi życie. Plany były ambitne warka w okolice 50-60l.

Słody odważone - 5 kg słodu z browaru Bartek i 7 kg z Litovela, słody drastycznie różnią się kolorem, Litovel jest jaśniejszy. Na pierwszy rzut poszedł do śrutowania ten z Bartka. Musiał być w nim jakiś kamień który zablokował żarna, silniczek z Hondy się nie poddał, zasilacz się nie poddał, natomiast poddał się wałek w porkercie :( Niestety pękł, odleciały dwa odpryski odsłaniając nagwintowany otwór. Pękniecie jest dość poważne jednak udało mi się założyć korbę i dalej śrutowałem ręcznie. W czasie śrutowanie uzmysłowiłem sobie że nie mam pojęcia gdzie jest termometr. Czas poszukiwań -0,5h :(

 

 

 

W 15' chmielenia wyłączyli mi prąd na działce. Zostałem bez światła i bez wody bo nie dział hydrofor.

Wkurwiłem się nie na żarty i poszedłem robić grządki. Wysiałem pietruszkę naciową i cebulę siedmiolatkę i zaczął padać deszcz.

Stwierdziłem że dość tego relaksu na działce i wróciłem do domu.

Grzegorzu, Twoje piwa zanim je zrobisz już stają się legendą :)

Jeśli mogę to przy pierwszej okazji chciałbym skosztować Ostatecznego Kracha i Amnezji ;)

 

Co do słodu z Bartka to faktycznie bardziej to kolorem przypomina monachijski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Na moim porkercie też zauważyłem pęknięcie na wałku. Trochę temu zaradziłem, ale czy wytrzyma długo nie wiadomo.

Trzeba uderzyć w kierunku śrutownika walcowego.

Tu masz rację. I filtracja bedzie łatwiejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.