Skocz do zawartości

[Piwny Garaż] Diacetyl a IPA


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe dlaczego akurat Jacerowi diacetyl nie przeszkadza :)

 

Bo się kiedyś wygłupiłem przed Czesem w Bambergu i mnie szybko sprowadził na ziemię. Akurat wracali z browaru gdzie diacetyl jest na porządku dziennym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię, że jest bardzo dobrze wyczuwalny. Taki bardziej jak tofii.

 

Dawno nie pilem Pilsnera ale mialem okazje sprobowac Heinekena u znajomch i smakowal jak dupa (diacetyl taki ze hoho). Wogole piwa importowane typu lager/pilsner (w zielonych butelkach) oraz takze IPA ktore maja mnostwo karmelowych slodow to jest generalnie wyrzucanie pieniedzy w bloto. Czas im na pewno nie sluzy...

 

Z innej beczki troche ale takze o diacetylu jest taki browar w Indianapolis ktory warzy piwo z popcornem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego akurat Jacerowi diacetyl nie przeszkadza :)

 

Bo się kiedyś wygłupiłem przed Czesem w Bambergu i mnie szybko sprowadził na ziemię. Akurat wracali z browaru gdzie diacetyl jest na porządku dziennym. :)

Nie wygłupiłeś się. Ogólnie wiadomo, ze w okolicach Bambergu jest sporo małych browarów, z przestarzalym prymitywnym sprzętem. Niektóre z nich robia wysmienite piwa, ale trafiaja tez takie się z dużymi wadami czy wręcz też kwasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co nad gustami dyskutować. Jednemu maślany posmak pasuje drugiemu nie.

 

Pytanie czy z punktu widzenia technologii produkcji piwa diacetyl powinien występować czy nie.

Rozwój technologii i nauki pozwala produkować artykuły spożywcze coraz lepsze, czasami zdrowsze, bez wad, zanieczyszczeń itg. Analogicznie moim zdaniem jest z piwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.