Skocz do zawartości

Mauribrew Weiss Y1433


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kilka piw na tych drożdżach i akurat piany zawsze było dość mało co pozwoliło zalać fermentor dość wysoko. Starałem się fermentować w wyższych temperaturach aby uzyskać banany, a jednak dominował goździk. Miał też z nimi taki problem, że piwo po 2-3 tygodniach miało dobre nagazowanie, ale po 8 i więcej było przegazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś podczas burzliwej wyczuwał z fermentora siarkowodór ? U mnie ładnie ruszyły po niespełna 24 h, piana raczej niska, przez pierwsze 24 h od wystartowania bardzo intensywny banan z rurki, a teraz, trzeciego dnia burzliwej zaczyna trochę walić zgniłym jajem. Obok stoi również pszenica, ale na FM41 i tam to siara na całego, więc może tylko mi się zdaje, ale po przystawieniu nosa do rurki i naciśnięciu pokrywy wyraźnie czuję banana ze zgniłym jajem. Wiadomo, to nic takiego, w gotowym piwie nie powinno już tego być, ale jestem ciekaw, czy ktoś miał podobnie. Fermentuje w dosyć wysokiej temperaturze, 22 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu użyłem ich 3 razy, ale nie pamiętam co tam się działo. Teraz też mi jeden weizen na nich fermentuje i było czuć siarkowodór, może nie tak jak przy FM41, ale jednak wyraźnie. Z ostatnich sześciu fermentorów z weizenami było czuć ten zapach mimo czterech różnych szczepów drożdży, to raczej normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rehydratacja drożdży w temp 35°C (+/-3°C) jaką podaje producent nie wpłynie negatywnie na kondycje drożdży?

 

http://www.murphyandson.co.uk/datasheets/Data-Sheets2/Mauribrew%20Weiss%20Yeast.pdf

Nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mauribrew Weiss is also suitable for special beers made with macerated fruits, honey or any kind of sugar based additional ingredients (maple syrup, fudge, candies ...).

Ktoś kiedyś wita na nich? Słodownia Castle Malting w swojej broszurze (str. 32) proponuje fermentację piwa w stylu Belgian Wheat Beer drożdżami WB-06, które są przecież z tej samej półki.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj butelkowałem pszenicę zrobionych na tych drożdżach. Ruszyły po 20h i po tygodniu burzliwej (temperatura 19 c) rzeczywiście wydobywają fajne banany, natomiast goździka nie stwierdzono....

Edytowane przez Paweł N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj butelkowałem pszenicę zrobionych na tych drożdżach. Ruszyły po 20h i po tygodniu burzliwej (temperatura 19 c) rzeczywiście wydobywają fajne banany, natomiast goździka nie stwierdzono....

 

Mi z kolei wyszlo bardziej gozdzikowe, bananow trzeba szukac jak za PRLu. Drozdze zadane w 14 stopniach, fermentacja w przedziale 17-19, pewnie moglem im dac lekko cieplej. Ale piwo samo w sobie bardzo smaczne, poza kiepska piana jestem z niego bardzo zadowolony. Niebezpiecznie szybko znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj butelkowałem pszenicę zrobionych na tych drożdżach. Ruszyły po 20h i po tygodniu burzliwej (temperatura 19 c) rzeczywiście wydobywają fajne banany, natomiast goździka nie stwierdzono....

 

 

Mi z kolei wyszlo bardziej gozdzikowe, bananow trzeba szukac jak za PRLu. Drozdze zadane w 14 stopniach, fermentacja w przedziale 17-19, pewnie moglem im dac lekko cieplej. Ale piwo samo w sobie bardzo smaczne, poza kiepska piana jestem z niego bardzo zadowolony. Niebezpiecznie szybko znika :)

Widzisz to u mnie po otwarciu pierwszej butelki dokładnie te same obserwacje co do piany, w smaku bardzo fajne, delikatne jak chciałem ale mam mega mocny banan zamiast goździka:/ ten sam przedział temperatury przy refermentacji choć zadawane były w 20c. Jeden istotny wniosek z pierwszej warki pszenicznego, do kilku kolejnych zostaję przy tych drożdżach, natomiast pobawie się chmieleniem - następnym razem zamiast lubelskiego pójdzie citra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

też dorzucę swoje 5 groszy ;)

 

robiłem ostatnio pszenicę i na tych drożdżakach piwko lepiej smakuje niż po WB-06, ale jak u kolegi powyżej - piana jest dramat - po 30 sekundach jest goła tafla piwa w szklance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warzyłem na tych drożdżach kilka piw, wszystkie bardzo udane, wszystkie bez piany :(.

 

 

też dorzucę swoje 5 groszy ;)

 

robiłem ostatnio pszenicę i na tych drożdżakach piwko lepiej smakuje niż po WB-06, ale jak u kolegi powyżej - piana jest dramat - po 30 sekundach jest goła tafla piwa w szklance

 

Dzisiaj butelkowałem pszenicę na tych drożdżach, bardzo ładnie pachnie goździkami i bananem. Drożdże zadane w 18 stopniach, główna fermentacja prowadzona w 20, na koniec podniesione do 21.

Co do piany - jaką długą robiliście przerwę ferulikową? Ja - zgodnie z recepturą josefika - 120 min. i tez obawiam się słabej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
On 21.3.2018 at 11:20 PM, luki161 said:

U mnie ostatnio na Roggenbier ok 12h.

Można już spytać, jak te drożdże kompnują sie z żytem? Planuję Roggena na gęstwie za tydzień i chętnie się dowiem czy warto :D Producent poleca, ale co info z 1 ręki to info...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.