Skocz do zawartości

Moje pierwsze piwo z brew kita, pytanie o temperaturę


czestmir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj postanowiłem zmierzyć Blg. Po podniesieniu wieczka ładny zapach piwa, na wierzchu resztki piany. Blg wyszło 2,5 ale.... gdy spróbowałem piwa użytego do pomiaru pierwszy smak całkiem dobry, później wyraźny kwaśny posmak. Może gdzieś nie byłem wystarczająco uważny i wdało się zakażenie. Poczekam jeszcze 2 dni i ponownie zmierzę Blg, jeśli się nie zmieni to część zleje do butelek a resztę odstawie na cichą. Jak po refermentacji w butelkach kwaśny smak będzie się utrzymywał to chyba reszta będzie się nadawała niestety do wylania....

 

Nic nie wylewaj tylko butelkuj. Sprawdź smak po miesiącu a nie kilku dniach, chociaż może to być trudne przy pierwszej warce ;). Ja jak robiłem piwo z kita też na początku było lekko kwaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzę, nic nie będę wylewał :)

Dizisiaj odiwedziłem piwnicę gdzie będę składował swoje wyroby i znalazłem ładną litrową butelkę z zamknięciem patentowym, będzie się nadawała do tego co powiedział anteks

tylko jedno piwo kochanie

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - po ilu dniach piwko powinno zacząć fermentować :)?

Piwko robiłem w piątek, i jak na razie chyba oznak frmentacji nie słychać... Z jednej strony może to być brak szczelności pojemnika, ale z drugiej strony już wspominałem, że drożdże dodałem "na oko" i nie dam sobie uciąc głowy, że nie była to temperatura zbliżona do 40 stopni...

Ewentualnie jak sprawdzić fermentowanie - po otwarciu pojemnika powinna być widoczna jakaś pianka lub coś?

Wybaczcie moje pytania, ale to "mój pierwszy raz" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie - chyba wszystko jest ok :).

Otwarłem przed chwilą pokrywę i na brzeczce ukazała mi się mała pianka. Ale co ważniejsze można było dostrzec co jakiś czas pojawiające się pęcherzyki powietrza - a więc jednak fermentuje.

Termometr na pojemniku pokazuje 21-22 stopnie. W takim razie czekam do piątku, żeby zacząć butelkować. Przynajmniej tak pisze na kicie - 7dni fermentacji.

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi - po piwku dla każdego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją brzeczkę zadałem w temperaturze powyżej 30 stopni, zbiłem szybko do 18 i w takiej temperaturze fermentowało. Piwo wyszło pyszne, tak że nic się chopoki nie przejmujta.

Po tej puszce zacznijcie zacierać, to naprawdę frajda ;)

Powodzenia w dalszym piwowarzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zlałem warkę na cichą, ale uzupełniłem też kilka butelek:) No i nie wytrzymałem spróbować wczoraj jak to wszystko wyszło. Stresik lekki był czy "psyknie" przy otwieraniu. Upragniony dźwięk się pojawił:) Piana szybko zginęła, bąbelki "gazu" przez dłuższy czas leciały ku górze. Jest to moje pierwsze piwo więc jak na razie najlepsze:P czuć mocną goryczkę. Na pewno bardziej by się nadawało mocno schłodzone w gorący dzień, ale wątpię czy te piwo doczeka takich dni.

 

W niedługim czasie zaczynam produkcję kolejnego piwa, będzie to zapewne English Bitter lub Wheat Beer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.