Skocz do zawartości

Fermentory w BA?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 lat później...

Odnośnie fermentory z browamator, to jestem rozczarowany słabą jakością. Kupiłem zestaw startowy i dekle od fermentorów pękają przy otwieraniu. Bardzo kruchy plastyk, absolutnie nie polecam. Kupujcie gdzie indziej. Dodam, że ręczna kapslownica też długo niewytrzymała. Wygina się blacha od dociskania butelki. Kapslownica do wyrzucenia.

 

IMG_20220426_054547.jpg

IMG_20220426_054550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 15:49, wizi napisał:

Kiedy kupowałeś? Jesteś na forum od 2010. Moje kupione w 2013 i takich defektów nie mają.

Kupowałem koledze chyba w tamtym roku. Kupujcie zestawy startowe gdzie indziej.

 

W dniu 26.04.2022 o 16:29, anteks napisał:

Mam wiadra z BA od kilku lat, fakt pokrywki pękają( nie wiem czy akurat od tych ale takiego typu) Większe problemy sa z wiadrami przeźroczystymi bywa że wyłamuje sie uchwyt

pz dotyczy wiader z CP, HB i piweczko

Podawanie skrótu HB jest niejednoznaczne"
homebeer.pl
homebrewing.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 16:29, anteks napisał:

Większe problemy sa z wiadrami przeźroczystymi bywa że wyłamuje sie uchwyt

Zgadza się, wszystkie wiadra mam transparentne i w kilku uchwyty już się wyłamały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem już w którym sklepie, ale któryś w opisie przedmiotu umieścił informację, że przezroczyste są bardziej podane na pękanie. 

Przekonałem się o tym, kiedy przelewając filtrat wyłamała mi się rączka, jednocześnie rozcinając mi łapę...

Jednak nie winię producenta, bo wiadro było trzymane przez zimę praktycznie na zewnątrz, a ułamało się kiedy trzymałem za jedną rączkę.

Niemniej od tego momentu bardziej uważam przenosząc czy przechylając pełne. Do tego poleam rękawiczki przy przenoszeniu.

 

Co do wiader z browamatora to nie wiem czy w między czasie się nie zmieniły, ale posiadam od nich fermetor który od 2017 jest regularnie w użyciu do filtrowania i łamać się nie chce. Pokrywka gdzieś przepadła i jest trochę porysowany ale swoje zadanie spełnia bardzo dobrze. 

 

Pokrywki poleam kupić w większej ilości niż wiadra i po problemie. Z leroy wiadra w świetnym stanie, a pokrywki praktycznie wszystkie popękane, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.