Skocz do zawartości

Browar Kopyra & Browar Widawa, czyli Kolaboranci


Rekomendowane odpowiedzi

Bedac teraz w Polsce mialem okazje sprobowac Orki - super piwko, polecam !

Fakt bardzo dobre piwo, ale nie odniosłeś wrażenia, że bliżej mu do stouta niż CDA.

 

Nie odnioslem takiego wrazenia, gdyz sporo stoutow wypilem tu w Irlandii.Piwo tak mi posmakowalo,ze planuje uwarzyc wlasnie CDA wg receptury Scoobyego.Zakupilem nawet carafe special II pod recepture gdyz u mnie z dostepnoscia tego slodu jest kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnioslem takiego wrazenia, gdyz sporo stoutow wypilem tu w Irlandii.Piwo tak mi posmakowalo,ze planuje uwarzyc wlasnie CDA wg receptury Scoobyego.Zakupilem nawet carafe special II pod recepture gdyz u mnie z dostepnoscia tego slodu jest kiepsko.

Dla mnie w Orce na pierwszy plan wychodzą aromaty palone i kawowe, które są typowe dla stoutów, a za mało jest aromatów chmielowych. Natomiast jeśli chodzi o CDA wg receptury Scoobiergo to polecam, u mnie już zabutelkowane i zdegustowane, naprawdę zacne piwko, ale bliżej mu raczej do Black Hop (AleBrowar) niż do Orki.

Edytowane przez Bzdzionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli chodzi o CDA wg receptury Scoobiergo to polecam, u mnie już zabutelkowane i zdegustowane, naprawdę zacne piwko, ale bliżej mu raczej do Black Hop (AleBrowar) niż do Orki.

No Black Hope niestety nie mialem okazjii sprobowac :( Dzieki za rekomendacje teraz na pewno sobie to CDA uwarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA Scoobiego bardzo polecam. Piwko mi wyszło bardziej karmelowe niż palone i najlepsze było tak pomiędzy 1-2 miesięcy, póxniej oczywiście aromaty popłynęły. Zrobiłem ver. 2 ze zmodyfikowanym zasypem i paloność trochę wyszła za duża, wytrawne i nuty rozpuszczalnikowe z S-04 i obecnych temperatur pewnie (ver1 fermentowana była na Irish Ale - polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.