Skocz do zawartości
rocker

Muntons Cider + Coopers Enhancer 2 - pasuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zabieram się za kolejny nastaw mam Cydr Muntonsa i zastanawiam się na czym go zrobić: glukoza, cukier trzcinowy czy Coopers Enhancer 2.

W założeniu miał być Enhancer ale na opakowaniu piszą jest pomimo tego że jest uniwersalny nadaję się do piw, a cydr jakby nie było piwem nie jest więc co dalej z tym fantem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym sugerował sok z jabłek. Najlepiej niefiltrowany (jest taki za 3,60 w Lidlu)

Z resztą ja nie wiem jak można takie coś kupować. Za dobry sok o tej samej ilości fruktozy byś dał 36zł w sklepie spożywczym.

Edytowane przez mamdobreklapki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem wiem, ale po prostu chciałem spróbować takie coś żeby mieć porównanie. Sok z Lidla to Vitafit znam testowany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

inny taki http://www.piwopiwec...e-Luxe,223.html

stąd moje pytanie. Czy enhancer się nada czy nie lepiej do piwka go dodać.

przyznaję że dodawać enhancera nie próbowałem, ale robiłem z cukrem i nie polecam - zbyt kwaśny i wytrawny wychodzi

Za to polecam dodać 1kg glukozy do tej puszeczki tak na 20l gotowego cydra - będzie, moim zdaniem, w sam raz; do refermentacji tez glukoza (ja daję 200gr na 20l)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi