Skocz do zawartości

Mgiełka w butelkach


Romanos_P

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tak miał, że w butelkach zaistniała mgiełka? Piwo BPA. W butelkach od góry jest klarowne, a mniej więcej od końca szyjki w dół jest delikatna mgiełka. Jak ruszam butelką to ona się przemieszcza. Mgiełka jest jednolita w całej objętości butelki (od szyjki w dół). Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam za dori, kiedy butelkowałeś? Jeśli ponad miesiąc temu, to pewnie jakaś infekcja. Wysładzanie, filtrowanie, nie miałeś problemów na tych etapach? Jeśli nawet to infekcja, to wcale nie oznacza wylewania w kanał. Równie dobrze za dwa, trzy miesiące może być pięknie wyklarowane. Jeśli smaczne to pij i się nie przejmuj.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelkowalem ze 2 miesiące temu. Mgielka jest ulotna. Na etapie produkcji mogło dość do infekcji. Nie wykluczam. Piwo troszkę kasowe ale ja wcześniej nie piłem takiego, więc nie wiem jak powinno smakować. Zostały 2 butelki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Pils podobnie się zachowywał. Przyczynę widzę w tym, że miałem problem z wystartowaniem drożdży. Po dwóch dniach dodałem nowych i to był chyba krytyczny moment. Z miesiąca na miesiąc mgiełka stawała się coraz niższa, piwo smakowało dość dziwnie, jednak nie było nie pijalne, nie doczekało całkowitego sklarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrobia w brzeczce / złe zacieranie - powoduje mętność. Łyżka żelatyny na 2 dni przed butelkowaniem całkowicie rozwiązuje temat (jeśli piwo na tym etapie było mętne)

lub

Zmętnienie na zimno - wytrącają się białka przy schładzaniu. 5 g mchu irlandzkiego na ostatnie 10 min. chmielenia rozwiązuje ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.