Jump to content
Sign in to follow this  
Romanos_P

Mgiełka w butelkach

Recommended Posts

Czy ktoś tak miał, że w butelkach zaistniała mgiełka? Piwo BPA. W butelkach od góry jest klarowne, a mniej więcej od końca szyjki w dół jest delikatna mgiełka. Jak ruszam butelką to ona się przemieszcza. Mgiełka jest jednolita w całej objętości butelki (od szyjki w dół). Co to może być?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ta mgiełka to bardziej takie ciało stałe czy ulotne? Może piwo się jeszcze do końca nie wyklarowało? Albo jest za młode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powtarzam za dori, kiedy butelkowałeś? Jeśli ponad miesiąc temu, to pewnie jakaś infekcja. Wysładzanie, filtrowanie, nie miałeś problemów na tych etapach? Jeśli nawet to infekcja, to wcale nie oznacza wylewania w kanał. Równie dobrze za dwa, trzy miesiące może być pięknie wyklarowane. Jeśli smaczne to pij i się nie przejmuj.

Edited by Jacenty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Butelkowalem ze 2 miesiące temu. Mgielka jest ulotna. Na etapie produkcji mogło dość do infekcji. Nie wykluczam. Piwo troszkę kasowe ale ja wcześniej nie piłem takiego, więc nie wiem jak powinno smakować. Zostały 2 butelki:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój Pils podobnie się zachowywał. Przyczynę widzę w tym, że miałem problem z wystartowaniem drożdży. Po dwóch dniach dodałem nowych i to był chyba krytyczny moment. Z miesiąca na miesiąc mgiełka stawała się coraz niższa, piwo smakowało dość dziwnie, jednak nie było nie pijalne, nie doczekało całkowitego sklarowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrobia w brzeczce / złe zacieranie - powoduje mętność. Łyżka żelatyny na 2 dni przed butelkowaniem całkowicie rozwiązuje temat (jeśli piwo na tym etapie było mętne)

lub

Zmętnienie na zimno - wytrącają się białka przy schładzaniu. 5 g mchu irlandzkiego na ostatnie 10 min. chmielenia rozwiązuje ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.