Skocz do zawartości

Obecnie najlepsze drożdże do piw belgijskich.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Z suchymi chyba nie pomogę pierwszego witka robiłem na s33 i myslę że do tak lekkiego piwa dodatkowo aromatyzowanego przyprawami te drożdże są dopuszczalne, natomiast miałem kilka próbek nie swojej produkcji, tripli, dubli i to jest porażka. Ale biorę pod uwagę fakt że po prostu nie trafiłem na coś wyjątkowo dobrego.

 

Co do brewlab to pod koniec stycznia będę testował je po raz pierwszy na tapecie sussex i devon1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się skłaniał do S-33, ale właśnie do witbier'ów, a mniej do piw ciekawszych, głębszych, pełniejszych. Trzeba poczytać czym trapiści zadają brzeczkę. Na razie znalazłem te: http://www.midwestsupplies.com/noble-trappist-ale.html?aw_affid=78888&utm_medium=affiliate&utm_source=buy.at&aw_gid=0&aw_bid=0&aw_pid=0&aw_cr=skim42682X1148083Xfa2e2a541f237dfb7de231a440d38c6e&aw_sitename=Skimbit

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brewlab to pod koniec stycznia będę testował je po raz pierwszy na tapecie sussex i devon1.

 

W tej kwestii to sugeruje kilkustopniowe startery ;) Naprawdę robi różnicę.

 

Od rozbudzenia skosu do startera na piwo 20l 12blg ile potrzeba czasu około oczywiście. Bez mieszadła tylko ręcznie "merdając".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brewlab to pod koniec stycznia będę testował je po raz pierwszy na tapecie sussex i devon1.

 

W tej kwestii to sugeruje kilkustopniowe startery ;) Naprawdę robi różnicę.

 

Od rozbudzenia skosu do startera na piwo 20l 12blg ile potrzeba czasu około oczywiście. Bez mieszadła tylko ręcznie "merdając".

 

Jak chcesz teoretyczny arkusz "arytmetyki drożdżowej" to mam taki wykonany na podstawie obliczeń i rozmów z naszego forum. Napisz mi PW z adresem mailowym to Ci prześlę - masz tam kalkulator gdzie wpisujesz jakie chcesz piwo robić -Ale czy Lager, wychodzi Ci potrzebna liczba komórek drożdżowych i przenosisz te dane do drugiego pola, gdzie jest wyliczane teoretycznie ile otrzymasz komórek ze startera z i bez mieszadła w zależności od początkowej ilości i wielkości startera. Jedyne co musisz wiedzieć to ile mniej więcej masz na starcie komórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.