Skocz do zawartości

Browar Staśka S10 2008.02.28


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

To dopiero wykopalisko.

Zajrzałem do notatek, wynika z nich, że to miało być marcowe? Nie stawiałbym na ten styl. Po pierwsze ze względu na spore ale miłe, zharmonizowane nuty chmielowe i estry w zapachu, a po drugie na goryczkę - niejeden pils by się nie powstydził.

Piwko leżakowało sobie na strychu, gdzie w lecie miało 40°C (albo więcej), w zimie blisko 0°C.

 

Aromat: na pierwszym planie miód (efekt długiego leżakowania), później wyraźne ale łagodne aromaty chmielu przeplatane miłym, stonowanym, nieznacznym kwiatowo-owocowym bukietem.

 

Barwa: średnio mocna herbata, idealna klarowność. To jedyne cechy marcowego ;-O

 

Piana: średniej granulacji, dość gruba kołderka pozostaje do końca degustacji.

 

Smak: średnia wytrawność (w kierunku "półsłodkie"), po chwili stonowana kwaskowość. Ładnie zharmonizowane.

 

Goryczka: spora ale bardzo przyjemna, ułożona. Celuję na 30..35 IBU (zapewne kilka lat wcześniej była jeszcze bardziej wyczuwalna).

 

Odczucie w ustach: słodowe, bardzo przyjemne, ułożone piwko. Lekkie, naturalne posmaki karmelowe.

 

Ogólne wrażenie: bardzo dobre, zharmonizowane, średnio mocne piwo. Bardzo pijalne. Świetna goryczka i aromat. Wykracza może poza znane style ale jeśli wszyscy trzymalibyśmy się sztywno reguł zakonu to nie byłoby teraz tak wielu rewelacyjnych piw!

 

Staś, Twoje zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja cież! 4lata? Naprawdę wykopalisko. Coraz głębiej sięgasz w czas... aż strach pomyśleć co tam jeszcze znajdziesz. :D

S10 to była moja pierwsza zacierana warka w domu. Wcześniejsze w domu robiłem z ekstraktu a zacierałem u Ciebie - ech... to były fajne czasy. :)

Muszę ci chyba wysłać zestawienie wszystkich moich warek, bo przez tą podwójną numerację ciągle są z tym problemy: marcowe bo była 10 warka warzona u Ciebie (JS10) a to co piłeś tu, to bitter chmielony głównie EKG i trochę lubelskim i marynką. Wg arkusza miało to 43IBU co przy 10,5°Blg jest sporą dawką. Na pewno trochę spadło przez te 4 lata, ale i tak jak widzę sporo zostało.

Dzięki Krzysiu za recenzję - najprawdopodobniej była to ostatnia butelka z tej warki. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.