Skocz do zawartości

Irish Stout coopersa i nie tylko, pytania początkującego.


Dbidzi

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj stout został nastawiony, około 22 zadałem drożdże a dzisiaj o 8 rano obudziło mnie piękne bulgotanie. Jest to miłe zaskocze ponieważ lager był wyjątkowo mało rozmowny- bulgania nie było wcale. Miałem mały problem podczas nastawiania, pojemnik zaczął przeciekać przy kraniku ale sytuacja została opanowana.

Dodałem drożdży dołączonych do zestawu, temperatura fermentacji 21-22 stopnie. Blg początkowe 12 - zrezygnowałem z dodatkowego wzmacniania piwa.

Dziękuję wszystkim za rady, zdam relację co z tego wyszło, może się komuś kiedyś przyda : ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jeszcze naszło. Od wczoraj blg zdążyło zlecieć z 12 do 8. Załóżmy czysto teoretycznie że po trzech dniach piwo osiągnie blg 1-2. Będzie gotowe już wtedy do zlania czy należy odczekać ten około tydzień o jakim jest napisane w instrukcji Coopersa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jeszcze naszło. Od wczoraj blg zdążyło zlecieć z 12 do 8. Załóżmy czysto teoretycznie że po trzech dniach piwo osiągnie blg 1-2. Będzie gotowe już wtedy do zlania czy należy odczekać ten około tydzień o jakim jest napisane w instrukcji Coopersa?

w praktyce po trzech dniach nie zejdzie do 1-2° BLG

rozumiem, że to puszka? jeśli tak, to fermentuj minimum tydzień ale lepiej trochę dłużej dla pewności

wtedy sprawdź BLG, przy 3° spokojnie możesz butelkować

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jeszcze naszło. Od wczoraj blg zdążyło zlecieć z 12 do 8. Załóżmy czysto teoretycznie że po trzech dniach piwo osiągnie blg 1-2. Będzie gotowe już wtedy do zlania czy należy odczekać ten około tydzień o jakim jest napisane w instrukcji Coopersa?

 

Gdzie Ci sie spieszy ? Daj piwku w spokoju pofermentowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma 8, to jeszcze chwilę mu zajmie. Jak dojdzie do 4-3, możesz dać na cichą, możesz butelkować. Bo zabutelkowaniu, trzymaj piwo tydzień w cieple, a potem wynieś do piwnicy, pewnie o ten tydzień z instrukcji chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz codziennie tam zaglądać to jak najbardziej możesz obawiać się infekcji. Wiem, że za pierwszym razem to bardzo trudne ale zostaw fermentor w spokoju, nie ruszaj, nie otwieraj, nie zaglądaj. Nie ma sensu robić pomiarów wcześniej niż po tygodniu. Kolejny pomiar po następnych 2 dniach i jeśli nie ma zmian to butelkuj.

A potem jeszcze trudniejsze zadanie - zapomnieć o zabutelkowanym piwie na co najmniej 4 tygodnie by spokojnie się nagazowało i trochę ułożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jeszcze naszło. Od wczoraj blg zdążyło zlecieć z 12 do 8. Załóżmy czysto teoretycznie że po trzech dniach piwo osiągnie blg 1-2. Będzie gotowe już wtedy do zlania czy należy odczekać ten około tydzień o jakim jest napisane w instrukcji Coopersa?

Witam Wszystkich. Ja tez jestem poczatkujacy. Czytalem temat od poczatku i widze ze moja przygoda z Cooperem jest na poczatku identyczna. Tez najpierw Lager a nastepnie Irish Stout. Fermentacja Lagera ok 7 dni i spokojna. Piekny zlocisty kolor. Wlalem do butelek i zapomnialem sprobowac smaku. Zapach roznosil sie po calym domu. Irish Stout zmiescil sie w niecalych 4 dniach. Bardzo burzliwie. Cukromierz w obydwu przypadkach pokazywal 1. Temperatura w domu dosc wysoka 26 stopni. Drozdze z zestawu. Cukier. I teraz pytanie. Jesli fermentacja przebiega tak szybko i na cukromierzu jest 1 to rozlewac szybko do butelek czy jeszcze poczekac? Pytam bo w Lagerze w butelkach mam czyste dno a w Irish Stout jest warstwa bialego osadu. Dzisiaj konczy mi fermentowac Wheat Beer i IPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26°C to zbyt wysoka temperatura do fermentacji piwa, nie będzie smaczne, zwłaszcza lager

 

jest o tym sporo na forum oraz w specyfikacjach drożdży, najlepsze efekty dają dolne zakresy temperatur

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy piwo spokojnie fermentuje, co parę minut bulgotaniem oznajmia mi że żyje : ) Blg około 3-4. W piątek planuję zabutelkowac ( oczywiście jeśli fermentacja się zakończy). Kolega Fidel powyżej napisał żeby dać sobie spokój z ekstraktem, nie upiera, się przy użyciu go, ale gdzieś na tutaj czytałem ze ponoć powoduje on gestszą i trwalszą pianę, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj fermentacja wydaje się ze ustała. Poziom cieszy w rurce fermentacyjnej wyrównał sie, ogolnie cisza. Blg około 3. Pokołysałem fermentatorem i mam zamiar poczekać do pojutrza, sprawdzić co sie dzieje i najprawdopodobniej zlać piwo do butelek. Warto podwyższyć na te 2 dni temperaturę lub wykonać jakiś inny zabieg mający na celu ułatwienie drożdżom dokończenie fermentacji czy zostawić tak jak jest i do pojutrza nie tykac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz kończy Ci się fermentacja burzliwa (chociaż 5 dni to dość szybko, jeszcze ze dwa dni bym dodał żeby drożdże diacetyl przerobiły), to jeszcze minimum tydzień fermentacji cichej będzie potrzebny, ani myśl o rozlewaniu czegokolwiek wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to jest tak, że masz pomiar zrobić 2-3 dni z rzędu i jak spadać nie będzie to się możesz brać za dalsza robotę.

Nie chodzi o to do ilu zejdzie, tylko o to czy schodzi głębiej. A do tego potrzebujesz 2-3 dni właśnie, a nie jednokrotnego pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest 3 to zlewaj albo na cichą albo do butelek.

Po raz kolejny mówię żebyś nie opowiadał herezji

Po raz kolejny mówię kulturalnie po brytyjsku, po ale'owemu: skrew you. Piwo odfermentowało do 3 i gra muzyka-albo cicha albo butelki. Piwo będzie miało 5%, wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.