Skocz do zawartości

Rozszerzenie formuły forum o piwoszy


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że podział (w dobrym tego słowa znaczeniu) pomiędzy BB i piwo.org jest jasny i czytelny. To czym zajmujemy się tutaj czyli piwowarstwo domowe, poziom zarówno zgłębienia tematu jak i kultury szeroko pojętej jest dla BB nieosiągalny. Tam wątki dotyczące warzenia są marginesem, szerzej zajmują się recenzjami piw, birofilią, historią piwowarstwa itp.My zostańmy przy tym czym zajmujemy się obecnie - piwowarstwem domowym i po trochu rzemieślniczym.

 

Przy okazji chciałem powiedzieć, że nasi admini/moderatorzy wykonują kawał dobrej roboty za co chciałem im podziękować, ze swojej, skromnej strony. Dzięki Dorota, Tomek i Arek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałem powiedzieć, że nasi admini/moderatorzy wykonują kawał dobrej roboty za co chciałem im podziękować, ze swojej, skromnej strony. Dzięki Dorota, Tomek i Arek!

Zgadzam się. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na początku na b.b.Niestety chamstwo wobec młodych mnie przeraziło.Dobrze,że odkryłem piwo.org,nie tylko znalazłem tematy bliskie mej duszy ale to tu pogłębiłem swoja wiedzę o piwie.Na b.b to jest raczej niemożliwe.Korzystam niekiedy z ich bazy ale nasze forum jest tym na czym mi zależy.

Edytowane przez crocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć najbardziej podoba mi się na naszym forum winiarskim (ale to przez to, że jest wiele działów i odkąd ja tam jestem), to forum piwo.org, do którego namówił mnie quraqus wygrywa w cuglach z browar.biz (właśnie skończyłem czytać ten słynny wątek o "niedoleżakowanym" (11 stron i w kółko to samo) i pożegnalny Tomka) i mimo że oba fora są hermetyczne-specjalistyczne (ale większość forów nastawionych na jedną kwestię tak ma), to jest tutaj ciekawie, przyjemnie, a osoby świeżo-przybyłe nie są traktowane źle. Ogólnie jest fajnie. Gdyby była możliwość działu z oceną tego, co jest na rynku, mogłoby się to rzeczywiście za bardzo rozhulać i powstałyby niepotrzebne antagonizmy-jakie dostrzegam na browar.biz, gdzie gros osób źle ocenia jakieś piwo, bo "tak trzeba" albo trzyma się BJCP jak nie przymierzając "Biblii" i gdzieś umyka własne zdanie, własna ocena.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki b.b straszny jak go malują. Sam zaczynałem na b.b i sobie bardzo chwalę zapoznane tam osoby, część z nich jest też tu. Poza tym części forumowiczów z b.b twierdzi, że piwo.org to złłłooooo - zero luzu, za merytorycznie, sztyniactwo itd i na pewno się tu nie przeniosą. Mimo wszystko nie chciał bym działu "sekciarskiego" na piwo.org i uważam, że tylko wielce zbulwersowani i obrażeni przenieśli by się do tego działu.

Troszkę to wygląd jak zabawa w piaskownicy.... "obraziłem się to biorę zabawki i idę do innej piaskownicy"... a może by tak sobie własną wybudować?

 

Proszę też kolegów, o nie obrażanie i nie generalizowanie forumowiczów z b.b jak komuś się nie podoba, to niech tam nie zagląda i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważania takie, jakby bb nagle przestało istnieć i jakaś rzesza osób nie miała się gdzie zalogować. Każdy większy portal miewa trudne chwile, tutaj też czasami pojawiały się tematy dzielące nas wszystkich. Jak słusznie zauważył Tomek, trudno podejmować jakieś spontaniczne działania, bo nagle zrobił się szum na drugim forum i byc jak ten nieszczęsny sęp, żerujący na, jak sądze, przejsciowej słabości drugiego.

Cieszę się, że to forum zostanie tym czym jest, czyli najlepszym forum dla piwowarów domowych i dołączam się do podziękowań dla Doroty. Tomka i Arka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na piwo.org dłuuugo. Prawie od początku. Na bb też jestem zalogowany długo, ale niestety nie jestem tam częstym gościem. Nie mam o czym pisać.

U nas często czytam, ale niestety coraz mniej piszę.

Zostawmy to jak jest, jeżeli będzie potrzeba to życie samo pokieruje wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że forum w obecnym kształcie świetnie się sprawdza. Tak jak moi przedmówcy zaznaczyli, wiele osób czyta i czerpie informacje a nie pisze. Jeden z lubelskich piwowarów zanim zarejestrował się to uwarzył ze 30 warek zacieranych nie zadając żadnego pytania a jedynie czytając informacje na forum. Da się? .....Da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że forum w obecnym kształcie świetnie się sprawdza. Tak jak moi przedmówcy zaznaczyli, wiele osób czyta i czerpie informacje a nie pisze..

Stare przysłowie pszczół mówi: Jak coś działa to się nie naprawia. :P Poza tym, jak coś jest do wszystkiego, to siłą rzeczy jest do niczego, czego bb chyba będzie dobrym przykładem.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten temat to coś na kształt sondy/ankiety to dołożę swoje 3gr:

- nawet pobieżna analiza SWOT pokaże, że forum ma charakter wybitnie misyjny, edukujący początkujących piwowarów domowych i to zadanie spełnia niemal w 100% bo świeżacy i początkujący jak ja piszą, tłumaczą, wydziwiają :)

- wiadomą sytuację na innym forum uznałbym za czasową, te emocje opadną; w przeciwnym razie jest realne ryzyko przeniesienia tych niewygasłych emocji na tutejszy grunt;

- forum i tak wzbogaciło się ostatnio o 2 nowe rzeczy - wizytówki browarów i b.rzemieślnicze, które będą wymagały od dowództwa starań i opieki;

 

Propozycję podrzucił coder, który mógłby się stać (i nie tylko on) "beneficjentem" wspomnianych emocji, a szkoda by było stracić eskperta(-ów). Mam nadzieję, że się nie obrazi na mnie, jeżeli napiszę, żeby potraktować ten pomysł jako "niedoleżakowany" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit elroy

Post uznany za obraźliwy, użytkownik otrzymał ostrzeżenie.

 

Taaaa... jako troll z niskim poziomem wiedzy, w dodatku moderujący najbardziej kupowaty dział na b.biz, czyli "Przy piwie", dziękuję za pokazanie poziomu, na jakim powinno się prowadzić konwersację.

 

Zwracam Twoją uwagę na to, o czym wspomniał niejako Elroy: im szerszy zakres tematyczny, tym bardziej problematyczna moderacja - bo istnieje też druga strona medalu, a nazywa się cenzura.

 

Dlatego też uważam decyzję Elroya za słuszną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem BB jest baza wiedzy, minusem przekopywanie się przez spam bądź biadolenie monotematycznych użytkowników. Wszystko spotęgowało się w momencie powstania nowych inicjatyw. Alebrowarowi się oberwało najpierw za etykiety, potem za wpadke na festiwalu, potem za ceny a na końcu za wpadke z premierą PmA. Teraz najazd na Sęp'a i kopyra. Kolejny epizod pewnie będzie dotyczył 3 nowych browarów rzemieślniczych.

Piwo.org za to zachęca poziomem dyskusji oraz wiedzy. Plus dla Mnie dosyć istotne forum jest przejrzyste i wygląda lepiej. Niby liczy się treść ale oprawa także gra swoją rolę.

Czy odstrasza czy nie to akurat problem BB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem sie swego czasu na BB i kilka razy odwiedziłem to forum. Nie przypadło mi do gustu z powodów juz tu wcześniej opisanych. Jednak te powody nie są powodem na psioczenie i wykorzystywanie sytuacji by zmienic coś na TYM forum,karając jednocześnie BB, co może okazac się raczej nie trafionym pomysłem. Przyłączam się więc do opinii by BB zostawić w spokoju (sami sobie poradzą) i nie zmieniać nic w P.O. by nie trafił tu element, który powstał na BB - nie z ich winy. To tak jakby z powodu tego co dzieje się na WP i Onecie zakładać nową platformę mając nadzieje że będzie lepsza i zapraszać użytkowników, którzy rządzą na wyżej wspomnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Browar.biz to wielka trollowska kupa, prowadzona przez trolli i moderowana przez trolli. Do tego mają bardzo wąski i niski poziom wiedzy n/t piw i piwowarstwa.

 

Taaaa... jako troll z niskim poziomem wiedzy, w dodatku moderujący najbardziej kupowaty dział na b.biz, czyli "Przy piwie", dziękuję za pokazanie poziomu, na jakim powinno się prowadzić konwersację.

 

Zwracam Twoją uwagę na to, o czym wspomniał niejako Elroy: im szerszy zakres tematyczny, tym bardziej problematyczna moderacja - bo istnieje też druga strona medalu, a nazywa się cenzura.

 

Dlatego też uważam decyzję Elroya za słuszną :)

 

Przywitanie scoobiego na bbiz było tak pieruńsko ciepłe, że nie licz na jakiekolwiek pozytywne słowo z jego strony.

 

Ps

Na bbiz jest cenzura. Na przykład wycinane są posty reklamowe, polityczne i nie na temat. Czyli ograniczenie wypowiedzi w wielu przypadkach jest praktykowana i jednocześnie powszechnie akceptowana przez społeczeństwo bbiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przywitanie scoobiego na bbiz było tak pieruńsko ciepłe, że nie licz na jakiekolwiek pozytywne słowo z jego strony.

 

A skąd pomysł, że na coś liczę? Wypunktowałam jedynie koledze, że są pewne niuanse, z powodu których takie posty, jak właśnie zacytowany przeze mnie jego autorstwa nie zawsze są wywalane przez moderatorów. No i kolego Makaron - pan nie na temat się wypowiada, tylko jątrzy :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scoobi, pozwól że nie Ty będziesz decydował o takich sprawach. Zachowaniem swoim wcale nie dajesz akurat przykładu, a wręcz przeciwnie. Znam i rozumiem Twoje prywatne uprzedzenia z lat poprzednich, ale wyraziłeś już swoje zdanie i raz wystarczy.

Pokój moi drodzy, bo do niczego to dobrego nigdy nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się scoobiemu, na browar.biz przeżyłem kilka z najprzykrzejszych doświadczeń w moim życiu.

 

To Ci powiem że życie Cię oszczędza. Szczęściarzu.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się scoobiemu, na browar.biz przeżyłem kilka z najprzykrzejszych doświadczeń w moim życiu.

Nawet nie chodzi mi o to w jaki sposób mnie tam "powitali" (tzn. pierwszego dnia zastałem tam opluty i obrzygany).

 

Co mnie naprawde rozbawilo to gdy właściciel strony browar.biz Art zaczął tą trollowską nagonkę na dwa browary (pierwsze polskie BIPA, i IIPA), twierdząc, że IPAs trzeba... leżakować! :D :D :D

Czy to jest wogóle możliwe żeby ktoś kto zajmuje się piwem prawie zawodowo nie wiedział że IPAs powinny byc swieże i nielezakowane i że diacetyl to część smaku w ales? Nie, on napisal typowy trollowski temat; coś mi mówi że Art wkrótce będzie zakładał własny browar?

 

Tylko, że ja mogę sobie mówić co chcę i co mam na myśli bo w Polsce nie mieszkam, ale inni muszą się liczyć z "lokalną polityką". Dlatego zróbmy Elroyowi uprzejmość i zamknijmy ten temat?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mogę sobie mówić co chcę i co mam na myśli bo w Polsce nie mieszkam, ale inni muszą się liczyć z "lokalną polityką". Dlatego zróbmy Elroyowi uprzejmość i zamknijmy ten temat?

 

Jestem za :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.