Skocz do zawartości

Rozszerzenie formuły forum o piwoszy


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiają się mocne symptomy, że forum browar.biz schodzi na psy. Przy okazji ujawnia się grupa osób która mają ochote pogadać o piwie, a na tamtym forum zwyczajnie boją się odezwać, aby nie zostać oplutym przez któregoś z rotacyjnie dyżurujących tam chamów. Myślę, że jest potrzeba zagospodarowania przestrzeni do dyskusji dla tych ludzi.

 

Można by utworzyć nowe forum, ale może warto rozszerzyć formułę piwo.org o tematy dotychczas będące domeną browar.biz: knajpy, sklepy, piwa komercyjne, nowości na rynku. Myślę, że sporo osób już obecnych miałoby co nieco do powiedzenia, a może z czasem przyciągnęło by to nowych uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za na tym forum jest większa kultura dyskusji niż na browar.biz tam rzeczywiście czasem strach się odezwać. Moderatorzy piwo.org nie pozwalają na chamskie docinki. Warto by było czasami porozmawiać o dostępnych w sprzedaży piwach w przyjemnej atmosferze. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu jak zacząłem myśleć o własnym piwowarzeniu, zarejestrowałem się także na innych forach o tej tematyce, ale tylko piwo.org przygarnęła mnie jak prawdziwa matka :smilies:. Bez zbędnego słodzenia, a właściwie słodowania :lol: :lol:, tutaj jest mi najlepiej.

Za wszelkimi działaniami na rzecz rozszerzenia działalności jestem oczywiście na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zapytać Tomka.Do tej pory nie było opisów lokali z piwem by nie powielać tematu z bb. Myślę że tam ta baza jest OK i trudno będzie taką tutaj stworzyć.Żeby coś sprawdzić nie trzeba się odzywać ;) Na Browar.biz przepychanki są w tematach o dupie maryni, w dziale piwowarskim jest raczej spokój :smilies:

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie za bardzo przepadam za klimate bbizu i manierą nazywania chamstwa sarkazmem, ale trzeba przyznać, że baza informacji tam stworzona jest imponująca. Tak jak anteks pisze, nie trzeba wdawać się w dyskusje, żeby korzystać z nagromadzonej tam wiedzy. Ja chce zwrócić uwagę na jedną rzecz: to forum znacznie się rozrosło ostatnimi czasy. Mi powoli jest ciężko nadążyć nad nowymi wątkami i dyskusjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie ma chyba jakiejś większej potrzeby wprowadzania zmian, mogłoby to zostać źle odebrane przez ekipę BB i doprowadzić do nikomu niepotrzebnych scysji / wojenek. Jak komuś z userów nie odpowiada atmosfera na tamtejszym forum to nikt przecież nie zabrania rejestracji tutaj (dział Hyde-Park w końcu istnieje). I tak samo w drugą stronę, zawsze ktoś może przestać pisywać tutaj i przenieść się na BB jeśli ma taka ochotę. EDIT: a i sądzę, że Tomek raczej automatycznie tworzy nowy dział jeżeli jakiś konkretny temat wybija się w postach które nie mają własnego kąta.

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po części przyjazna atmosfera tutaj jest efektem skupienia się na jednym zagadnieniu - czyli na piwowarstwie domowym. Mało kontrowersyjnym zagadnieniu, powiedziałbym. Przynajmniej w porównaniu do niektórych działań, które burzą krew na bbizie (sprzedawanie błędnie wydrukowanych etykiet przez AleBrowar, na ten przykład).

 

Jak uciekinierzy z bbizu chcą sobie pogadać na forum, to niech sobie założą własne. Ja tam będę trollował dalej, bo większość z nich lubię, a tych których nie lubię, to mam w kaefie i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jako takiego rozszerzenia formuły, poza bliskim naszym sercom rzemieślnikom (więc i siłą rzeczy o produktach) nie przewiduję. Powodzenie piwo.orgu opiera się na fakcie wąskiej specjalizacji tematu który poruszamy, oraz też poniekąd braku potencjalnych miejsc zapalnych (wiecie sami ile razy zamykałem wątek patriotyczny - a jest to tylko jeden taki na forum). Nie ukrywam, że obawiam się kilku następstw, które na tym etapie ciężko przewidzieć, a rzutowałyby mocno w czasie.

Nie jest powiedziane, że rozpoczynając dyskusje o smakach i gustach opanujemy sytuację - a co jeżeli nie? Jakoś wewnętrznie tego nie czuję do końca...Owszem, większy ruch, więcej użytkowników, tylko klimat może po cichu ulecieć..

Tak jak napisał Winger, jeżeli będą ku temu przesłanki, będzie się coś rodziło, to będziemy się nad tym zastanawiać. Na ten moment nie.

 

Co do samej sytuacji, prywatne przemyślenia. Browar.biz to na prawdę fajne miejsce i nie szukam innego chcąc dowiedzieć się czegoś o danym piwie, czy lokalu. Znam też kupę fajnych ludzi. Podkręcić tu i ówdzie mocniej śrubę i uważam, że szybko poprawa byłaby widoczna. Zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera na bizie jest jaka jest i tam nie przesiaduje, ale z bazy danych ichniej korzystam dość często i się nie udzielam. Nie podoba mi się to co zrobili z Kopyrem i ogólnie ta "wielka afera" ale się na ten temat nie odzywam bo tam nie ma to najmniejszego sensu (każdy tam ma racje a jego racja jest najlepsza i najważniejsza). Ale nie chciałbym tutaj takiego rozszerzenia bo jest opcja taka że te trolle napłyną do tego forum czego bym tutaj nie chciał widzieć, bo podoba mi się tak jak teraz jest! :D smakowanie piw zostawmy koneserom z bizu, gdzie połowa osób piwa nie piła a i tak go ocenia ;) O zgadzam się w pełni z elroyem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit elroy

Post uznany za obraźliwy, użytkownik otrzymał ostrzeżenie.

 

 

Nie mam zamiaru Scoobie dyskutować na ten temat, ale uważam, że nie masz racji.

Będzie na to czas i sposobność, to będziemy działać i rozwijać się w przemyślanym zakresie. Na pewno nie dlatego, że nagle się szum w necie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, bo sądzę, że poziom g.... przekroczył masę krytyczną i nowe forum tu czy gdzie indziej powstanie, szkoda, zeby się przeniosło na Facebooka i nabijało kabzę tylko Zuckenbergowi.

 

Zapomniałem dodać, że inspiracją dla mnie był ładnie podsumowujący temat felieton Marka z Piwoteki:

http://piwnysubiekt.wordpress.com/2013/01/08/cos-sie-konczy-cos-sie-zaczyna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego jakie wątki są/będą kontynuowane na piwo.org prawdziwą siłą PIWO.ORG a przekleństwem bizona są moderatorzy i admini. Ludzie wszędzie są taki sami i tylko od arbiter elegantiae zależy poziom forum. Mam do Ciebie Tomku i reszty wielki szacunek, chociażby za to, że w odróżnieniu od(..) nie pienisz, nie wdajesz sie w dyskusje, nie jątrzysz etc...

 

Mamy dwa razy więcej oczu i uszu od ust, żebyśmy więcej słuchali i oglądali niż mówili. Ale mamy też dziesięć razy więcej palców, stąd taka sraka w internecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Elroya, jesteśmy forum piwowarskim, możemy się zmieniać, ewoluować, ale nie róbmy czegoś pod wpływem zamieszania na sąsiednim forum. Jeśli będzie taka potrzeba możemy w przyszłości dodawać nowe kategorie związane z oceną piwa komercyjnego, lokalami godnymi uwagi, sytuacją na rynku piwa... ale zróbmy to w sposób przemyślany i ze względu na faktyczne zapotrzebowanie. Obawiam się, że zbytnie rozszerzenie formuły forum może zaszkodzić atmosferze. Emocje w tym wątku już chyba niektórych zbyt mocno poniosły :(

Ja z przyjemnością wspominam atmosferę na piwo.org sprzed 4-5 lat, było tak rodzinnie, teraz to nawet tutaj czasami boję się pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyjemnością wspominam atmosferę na piwo.org sprzed 4-5 lat, było tak rodzinnie

Dori, my cię kochamy jak własną siostrzyczkę!

 

:D :D :D

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, popieram Twoją decyzję. Podejrzewam, że gdyby rozszerzyć zakres tematów to prędzej czy później czekałby nas taki sam los jak browar.biz. Jeśli będzie taka potrzeba to kiedyś gdzieś powstanie alternatywa dla bb.

 

Widzę, że wiele osób podobnie jak ja na bb szuka informacji, ale się nie udziela.. o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jako takiego rozszerzenia formuły, poza bliskim naszym sercom rzemieślnikom (więc i siłą rzeczy o produktach) nie przewiduję. Powodzenie piwo.orgu opiera się na fakcie wąskiej specjalizacji tematu który poruszamy, oraz też poniekąd braku potencjalnych miejsc zapalnych (wiecie sami ile razy zamykałem wątek patriotyczny - a jest to tylko jeden taki na forum). Nie ukrywam, że obawiam się kilku następstw, które na tym etapie ciężko przewidzieć, a rzutowałyby mocno w czasie.

Myślę, że po części przyjazna atmosfera tutaj jest efektem skupienia się na jednym zagadnieniu - czyli na piwowarstwie domowym. Mało kontrowersyjnym zagadnieniu, powiedziałbym.

Co do samej sytuacji, prywatne przemyślenia. Browar.biz to na prawdę fajne miejsce i nie szukam innego chcąc dowiedzieć się czegoś o danym piwie, czy lokalu. Znam też kupę fajnych ludzi. Podkręcić tu i ówdzie mocniej śrubę i uważam, że szybko poprawa byłaby widoczna.

Popieram Elroya, jesteśmy forum piwowarskim, możemy się zmieniać, ewoluować, ale nie róbmy czegoś pod wpływem zamieszania na sąsiednim forum. Jeśli będzie taka potrzeba możemy w przyszłości dodawać nowe kategorie związane z oceną piwa komercyjnego, lokalami godnymi uwagi, sytuacją na rynku piwa... ale zróbmy to w sposób przemyślany i ze względu na faktyczne zapotrzebowanie. Obawiam się, że zbytnie rozszerzenie formuły forum może zaszkodzić atmosferze. Emocje w tym wątku już chyba niektórych zbyt mocno poniosły

 

 

Ludzie jak się cieszę że przebywam wśród ludzi którzy czują te sprawy podobnie. :):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze potrzeby dodawania wszystkiego na piwo.org.... nie przeszkadza mi to, że prawdopodobnie powstanie inne forum, w mnogości i różnorodności siła....

poza tym nasze forum i tak sie rozszerza i rozwija samoistnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Za rozszerzeniem forum przyjdą nowi użytkownicy - co za tym idzie ichniejsza "śmietanka". I znów się zaczną jazdy, tylko tutaj. Co wtedy? Więcej roboty dla moderatorów? Kto będzie miał na to wszystko czas?

 

bb czytałem, wypowiedziałem się może ze dwa razy. Z bazy danych korzystam - ot i wszystko.

 

może art po tekście Marka się zorientuje i zaprowadzi porządek, może zajmą go inne sprawy - nie wiem. Ale jak powstanie nowa inicjatywa - to się tam zarejestruję i poczekam na to, co się stanie. A, że będzie gdzie indziej? Cóż, to będzie. Jedna zakładka więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.