Skocz do zawartości

Filtrator z oplotu, wciąganie w mieszadło


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Ja milem oplot i wydawało mi sie że jest genialny....niestety wydawało mi sie po warce z 11 kg zasypem zmieniłem zdnie, całość zapychała się wkurzyłem sie kupiłem metr rurki miedzianej wygrzałem nad taboretem 4 czy 5 razy odrazu chłodząc i wygiełem w koło dostosowane do kega naciełem szlifierka kątową...2 krztałtki do tego i na wcisk mufe którą mam wspawaną w kega. Działa miód a wyszło taniej niż sracz wężyk.

Edytowane przez Przemczysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych rurek miedzianych to jaka średnica jest optymalna?

8mm myślę, że będzie w porządku. Z takiej ja mam zamiar zrobić.

 

Shooterowi mieszadło wciągnęło oplot...

Czytam i się zastanawiam "jak oplot wciągnął mieszadło" :smilies: Idę do domu, zmęczony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8mm rurki miedzianej to IMHO za mało. Ja mam 15 mm i działa bardzo dobrze, ale rurkę dostałem gratis. Pewnie też zależy ile tej rurki jest.

 

oczywiście nacięcia odwrócone ku dołowi tak? oraz nie leży na dnie?

Edytowane przez mati87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam filtrator mam 15 mm była to rurka twarda podgrzana kilka razy wygięta i nacieta szlifierką z cieńką tarczą.Tu chciałbym podziekować Jozefowi za kordynacje projektu i namowe. Minusem jest to że napewno nie wysłodzę dokładnie tego co jest nadole poniżej rurki, ale tam mam grzanie w tym miejscu i bałem się żę bedzie sie przypalać jak zmniejsze srednice filtatora. Oczywiście wszystko jest na wcisk..

Pozdr

post-4625-0-73525000-1357584647_thumb.jpg

post-4625-0-30856900-1357584659_thumb.jpg

post-4625-0-28839000-1357584665_thumb.jpg

post-4625-0-41902400-1357584672_thumb.jpg

Edytowane przez Przemczysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja zmodyfikowałem swój filtrator z oplotu i ostatnio nawet udało się na nim pszenicę filtrować bez problemu.

 

Rozwiązanie polega na wzmocnieniu oplotu drutem ze stali nierdzewnej w formie spirali / cewki.

Zwinięty drut umieszczamy wewnątrz oplotu. Zabezpiecza to nie tylko przed "wkręceniem" filtratora w mieszadło, ale zapobiega również spłaszczaniu oplotu pod ciężarem młóta (miałem tak przy B.I.P.A 16,5 BLG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.