Skocz do zawartości
mati87

Filtrator z oplotu, wciąganie w mieszadło

Rekomendowane odpowiedzi

Drut z nierdzewki lub miedziany w środek, ukształtowany w łuk lub okrąg (zależy jak długi masz oplot) po krawędziach gara. Tak mam i już 16 warek działa bez problemu :)

Edytowane przez Kamilo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie użył oplotu w kadzi zaciernej z mieszadłem, wydaje mi się, że ponacinana rurka miedziana będzie pewniejszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt rurka jest lepsza, ale jak dobrze umocujesz oplot tym drutem w środku to nie ma problemu.

Edytowane przez Kamilo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dałem taki od instalacji elektrycznej, z 3x4mm i jak dla mnie jest w miare spoko. Po testach zobaczymy ;) . W sumie to nie zastanawiałem się nad tymi ponacinanymi rurkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja milem oplot i wydawało mi sie że jest genialny....niestety wydawało mi sie po warce z 11 kg zasypem zmieniłem zdnie, całość zapychała się wkurzyłem sie kupiłem metr rurki miedzianej wygrzałem nad taboretem 4 czy 5 razy odrazu chłodząc i wygiełem w koło dostosowane do kega naciełem szlifierka kątową...2 krztałtki do tego i na wcisk mufe którą mam wspawaną w kega. Działa miód a wyszło taniej niż sracz wężyk.

Edytowane przez Przemczysław

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do tych rurek miedzianych to jaka średnica jest optymalna?

8mm myślę, że będzie w porządku. Z takiej ja mam zamiar zrobić.

Shooterowi mieszadło wciągnęło oplot...

Czytam i się zastanawiam "jak oplot wciągnął mieszadło" :smilies: Idę do domu, zmęczony jestem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8mm rurki miedzianej to IMHO za mało. Ja mam 15 mm i działa bardzo dobrze, ale rurkę dostałem gratis. Pewnie też zależy ile tej rurki jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8mm rurki miedzianej to IMHO za mało. Ja mam 15 mm i działa bardzo dobrze, ale rurkę dostałem gratis. Pewnie też zależy ile tej rurki jest.

oczywiście nacięcia odwrócone ku dołowi tak? oraz nie leży na dnie?

Edytowane przez mati87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nacięcia ku dołowi i u mnie leży na dnie ale ja używam lodówki. Tu masz zdjęcia.

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem na forum że nie powinno się chyba doprowadzić do leżenia na dnie bo może się przypalić pod rurkami. Ja mam jak na razie system jednokegowy ;).

Edytowane przez mati87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam filtrator mam 15 mm była to rurka twarda podgrzana kilka razy wygięta i nacieta szlifierką z cieńką tarczą.Tu chciałbym podziekować Jozefowi za kordynacje projektu i namowe. Minusem jest to że napewno nie wysłodzę dokładnie tego co jest nadole poniżej rurki, ale tam mam grzanie w tym miejscu i bałem się żę bedzie sie przypalać jak zmniejsze srednice filtatora. Oczywiście wszystko jest na wcisk..

Pozdr

post-4625-0-73525000-1357584647_thumb.jpg

post-4625-0-30856900-1357584659_thumb.jpg

post-4625-0-28839000-1357584665_thumb.jpg

post-4625-0-41902400-1357584672_thumb.jpg

Edytowane przez Przemczysław

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ja zmodyfikowałem swój filtrator z oplotu i ostatnio nawet udało się na nim pszenicę filtrować bez problemu.

Rozwiązanie polega na wzmocnieniu oplotu drutem ze stali nierdzewnej w formie spirali / cewki.

Zwinięty drut umieszczamy wewnątrz oplotu. Zabezpiecza to nie tylko przed "wkręceniem" filtratora w mieszadło, ale zapobiega również spłaszczaniu oplotu pod ciężarem młóta (miałem tak przy B.I.P.A 16,5 BLG).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi