Jump to content
mati87

Filtrator z oplotu, wciąganie w mieszadło

Recommended Posts

Drut z nierdzewki lub miedziany w środek, ukształtowany w łuk lub okrąg (zależy jak długi masz oplot) po krawędziach gara. Tak mam i już 16 warek działa bez problemu :)

Edited by Kamilo

Ja milem oplot i wydawało mi sie że jest genialny....niestety wydawało mi sie po warce z 11 kg zasypem zmieniłem zdnie, całość zapychała się wkurzyłem sie kupiłem metr rurki miedzianej wygrzałem nad taboretem 4 czy 5 razy odrazu chłodząc i wygiełem w koło dostosowane do kega naciełem szlifierka kątową...2 krztałtki do tego i na wcisk mufe którą mam wspawaną w kega. Działa miód a wyszło taniej niż sracz wężyk.

Edited by Przemczysław

co do tych rurek miedzianych to jaka średnica jest optymalna?

8mm myślę, że będzie w porządku. Z takiej ja mam zamiar zrobić.

Shooterowi mieszadło wciągnęło oplot...

Czytam i się zastanawiam "jak oplot wciągnął mieszadło" :smilies: Idę do domu, zmęczony jestem.

8mm rurki miedzianej to IMHO za mało. Ja mam 15 mm i działa bardzo dobrze, ale rurkę dostałem gratis. Pewnie też zależy ile tej rurki jest.

oczywiście nacięcia odwrócone ku dołowi tak? oraz nie leży na dnie?

Edited by mati87

Czytałem na forum że nie powinno się chyba doprowadzić do leżenia na dnie bo może się przypalić pod rurkami. Ja mam jak na razie system jednokegowy ;).

Edited by mati87

Potwierdzam filtrator mam 15 mm była to rurka twarda podgrzana kilka razy wygięta i nacieta szlifierką z cieńką tarczą.Tu chciałbym podziekować Jozefowi za kordynacje projektu i namowe. Minusem jest to że napewno nie wysłodzę dokładnie tego co jest nadole poniżej rurki, ale tam mam grzanie w tym miejscu i bałem się żę bedzie sie przypalać jak zmniejsze srednice filtatora. Oczywiście wszystko jest na wcisk..

Pozdr

post-4625-0-73525000-1357584647_thumb.jpg

post-4625-0-30856900-1357584659_thumb.jpg

post-4625-0-28839000-1357584665_thumb.jpg

post-4625-0-41902400-1357584672_thumb.jpg

Edited by Przemczysław

Witam

Ja zmodyfikowałem swój filtrator z oplotu i ostatnio nawet udało się na nim pszenicę filtrować bez problemu.

Rozwiązanie polega na wzmocnieniu oplotu drutem ze stali nierdzewnej w formie spirali / cewki.

Zwinięty drut umieszczamy wewnątrz oplotu. Zabezpiecza to nie tylko przed "wkręceniem" filtratora w mieszadło, ale zapobiega również spłaszczaniu oplotu pod ciężarem młóta (miałem tak przy B.I.P.A 16,5 BLG).