Skocz do zawartości

pozdrowienia z niziny szczecińskiej


Ravnov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Rafał i jak w temacie zaznaczyłem, pochodzę ze Szczecina. Zawsze ceniłem miejsca gdzie mogę napić się nietuzinkowego piwa i od dłuższego czasu chodzi mi po głowie kwestia zrobienia piwa. W połowie grudnia podjąłem decyzję aby wdrożyć marzenia w życie - postanowienia noworoczne są przereklamowane, więc czemu nie postanowić czegoś 15 grudnia :).

 

Od ponad dwóch tygodni wertuję to forum wzdłuż i w szerz i przyszedł czas na pierwszy post.

 

Więc witam szanowne koleżanki i kolegów, a także z tego miejsca przepraszam za głupie posty i liczę na opiekę przy moich pierwszych warzeniach.

 

Od razu zaznaczę że swoją przygodę rozpocznę na brew kitach ze względu na możliwości lokalowe. Chociaż jak znam siebie, jak złapię bakcyla to kto wie :)

 

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Daj sobie spokój z konserwami. Zacieranie nie jest trudne, a sam proces możesz dokładnie obejrzeć w trakcie naszych kolejnych warsztatów, które odbędą się zapewne pod koniec stycznia. Jeśli miałbyś jakieś pytania wal śmiało, jest nas kilka piwowarów w Szczecinie, na pewno chętnie Ci pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

A propo ja też zaczynałem od puszek zrobiłem ich 10 - każde piwo jest przepyszne - potem zacząłem chmielić słód z puszki a teraz nadszedł czas na zacieranie !

Uważam że to dobry sposób na rozpoczęcie przygody z piwowarstwem domowym !

LwG !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Życzę jak najszybszego przerzucenia się na zacieranie, jeśli kuchnia ma choć jeden palnik to dasz radę:)

Na forum znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, a jak

będzie Ci mało to może na początek- "Domowy wyrób piwa" Dave'a Milera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.