Skocz do zawartości

Budowa Komory


ladigb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Mam pytanie czy mój pomysł na budowe komory Fermentecyjnej zda Test

 

Mam w pomysle aby kupic lodówke z zamrażarką 84cm

Do tego kabel grzewczy 8m 80w

Sterownik STC 1000

 

 

Lodówka bedzie przez cały rok stała na strychu, wiec napewno temepratura zewnetrzna bedzie zalezna od pory roku (Komora ma za zadanie dogrzwewanie chłodzenie, wiadomo zależy od rodzaju piwo)

 

i tutaj moje pytanie czy takie cos zda test do trzymania stałej temperatury ?

 

i nie wiem zbytnio jak rozmiescic kabel grzewczy czy na jedej z metalowych półek bedzie dobrze, i gdzie zamontowac najlepiej sonde ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnym miejscem dla sondy to środek fermentatora, na początku fermentacji mogą pojawić się kilku stopniowe rozbieżności między temperaturą na zewnątrz i wewnątrz fermentatora.

Jeśli to niewykonalne, to jakimś plastrem /byle trwałym/ można dokleić sondę do zewnętrznej ścianki.

Kabel na bocznych ściankach, tak żeby nie dotykał fermentatora, przydałby się tez jakiś wentylatorek do cyrkulacji powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorek myślę ze to nie problem, czy 120m od komputera się nada do tego, czy będzie za mały ?i pytanie czy powinien być cały czas włączony ?

Czym najlepiej zamontować ten kabel ? jakimś plastrem klejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josefik-dzięki wielkie za rady w przyszłym tygodniu zabiorę się za składanie tego zestawiku.

jeszcze małe pytanie czy te kable grzewcze są bezpieczne i nie stopią plastiku w lodówce ? a i czy ten sterownik będzie dobry czy lepiej w coś innego lepszego zainwestować

Edytowane przez ladigb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownika nie znam ale do tych celów nie trzeba jakiegoś wyrafinowanego. Kabli grzewczych używam różnych - do terrarium albo zwykłych przewodów grzejnych.

Te do terrarium są długie w osłonie silikonowej i nie grzeją się tak mocno jak zwykły kabel grzejny podłogowy gdzie przypada więcej watów na metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.