Skocz do zawartości

Laktoza na cichej?


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robiłem piwko z dodatkiem laktozy. Na warkę 20 ltr poszło do gotowania na ostatnie 15 min 500 gr laktozy. Niestety nie osiągnąłem jeszcze tego stopnia słodyczy którą zamierzałem. Czy mogę dodać laktozy po uprzednim zagotowaniu jej (250 gr) z 500 ml wody na fermentację cichą? Burzliwa właśnie mi się kończy. Drożdże s 33. Standardowo słabo odfermentowały bo do ok 5,5 blg.

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrobić coś podobnego do austriackiego piwa http://www.harmer.at/index.php?set_language=de&cccpage=grieskirchner_Export_dunkel

Jest to ciemne piwko dość ciekawe w smaku i pasuje mojej LP.

Widze jednak że zastosowanie s-33 było błędem. Blg bez laktozy wyniosło niecale 12 a zeszło do 5,5 i podejrzewam że dużo niżej nie zejdzie. Tak więc 5 procent alk. z niego nie wyciągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu domyślam się, że to raczej dolna fermentacja i "słodowe", ale rozumiem, że nie robisz klona?

Jak operujesz niemieckim to może następnym razem:

http://hobbybrauer.de/modules.php?name=News&file=article&sid=316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam stabilnej temperatury do dolniaków. Robię to piwko na bazie takiego, które kiedyś uwarzyłem ale bez laktozy i stwierdziłem, że może pretendować do "podobnego" w smaku, do tego z linka. A co to za receptura którą podałeś?

Ja do swojego użyłem monachijskiego i wiedeńskiego pół na pół plus 200 gr karmelowego jasnego 100ebc i carafa II. Kolor podobny niestety oryginał słodszy. Mogłem jeszcze trochę dłużej potrzymać na 63°C a nie te 20 min :(

No nic zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem jeszcze trochę dłużej potrzymać na 63°C a nie te 20 min

Raczej w wyższej. Możesz dać mniej wody do zacierania, a "słodowość" podbić także carapilsem albo melanoidowym.

Z grubsza "Export" to takie niemieckie odmiany ichniejszych stylów, bardziej treściwe albo mocniejsze wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.