Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kupiłem sobie taki refraktometr z ebaya, i lipa, ustawiłem go na czystej wodzie, sprawdziłęm na soku z biedy pokazywał prawidłowo. A teraz raptem mam potężne rozbierznosci przy RISie pływak pokazuje 6 refraktometr 11 :(, jak rozpoznać czy to błąd kalibracji czy kiepski refraktometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest istotne czy się kalibruje refraktometr na wodzie z kranu czy na destylowanej?

Mój refraktometr też przekłamuje, przed fermentacją pokazuje około 15% mniej niż spławiki.

 

Jak go najlepiej przetestować żeby mieć podkładkę do ewentualnej reklamacji? Na wodzie z cukrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja mam pytanie odnośnie sprzedawcy grandindexenterprise. Czy dostaliście maila zwrotnego z numerem przesyłki, zakupiłem refraktometr 18.06.2014 przez Ebay jako gość nie chciałem zakładać konta płatne natychmiast przez Paypall. Wczoraj tj. 24.06.2014 napisałem maila z zapytaniem o przesyłke podajac jeszcze raz dane do wysyłki itd.

Wiem ze troche mało czasu upłyneło ale jak bym dostał odpowiedz troche był bym spokojniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nieptrzebnie się martwiłem paczuszka dzisiaj przyszła, zakup 18.06.2014 -30.06.2014. 12 dni jak dla mnie bomba.

 

Ja zakupiłem u niego 24.06, a dzisiaj już jest u mnie. 10 dni. Z polski czasami idzie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawa promocja (14,75E) jest obecnie w AliExpress http://www.aliexpress.com/item/Weekend-Promotional-0-32-Brix-Fruit-Sugar-Hand-held-Refractometer-RHB-32ATC/1557366542.html Niestety nie ma opcji płacenia PayPal. Ktoś płacił Visa lub Mastercard? Trochę nie uśmiecha mi się podawać tam numer karty żeby zapłacić. Warto dopłacić około 10 złotych i kupić u grandindexenterprise?

 

Edit: Z linku skasowałem kropkę i już działa poprawnie.

Edytowane przez nuZky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo już usunęli ofertę albo coś z linkiem nie teges, gdyż się nie otwiera (page not found)

 

//

jednak jest, co prawda link u mnie się nie otwiera, ale znalazłem parę ofert (3 różne modele?):

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=Weekend+Promotional++Refractometer&catId=&initiative_id=SB_20140704042145

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy nie będzie się ktoś zaopatrywał w refraktometr na e-bay lub z zagranicy??

Nie mam konta na ebay ani możliwości zapłacenia za zakup. Może bym mogł sie do kogos przyczepić z zakupem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dużych zamówień z Chin jest taki, że im więcej towaru tym większa szansa na załapanie się na VAT. A więc, jeśli zamówisz refraktometr za 80zł to Ci do niego doliczą 20zł VAT i już opłacalność się zmniejsza. Dlatego lepiej jest zamawiać pojedynczo, a jeśli nie chcesz płacić kartą to zawsze możesz zamówić z jakiegoś polskiego sklepu (np: TUTAJ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dużych zamówień z Chin jest taki, że im więcej towaru tym większa szansa na załapanie się na VAT. A więc, jeśli zamówisz refraktometr za 80zł to Ci do niego doliczą 20zł VAT i już opłacalność się zmniejsza. Dlatego lepiej jest zamawiać pojedynczo, a jeśli nie chcesz płacić kartą to zawsze możesz zamówić z jakiegoś polskiego sklepu (np: TUTAJ )

Dzieki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem dużych zamówień z Chin jest taki, że im więcej towaru tym większa szansa na załapanie się na VAT. A więc, jeśli zamówisz refraktometr za 80zł to Ci do niego doliczą 20zł VAT i już opłacalność się zmniejsza. Dlatego lepiej jest zamawiać pojedynczo, a jeśli nie chcesz płacić kartą to zawsze możesz zamówić z jakiegoś polskiego sklepu (np: TUTAJ )

Zamawiałeś już coś z zagranicy i celnicy przejeli TWÓJ TOWAR jeżeli nie to nie siej postrachu bo to nie wygląda tak jak piszesz.

 

 

 

Zamawiałem dużo rzeczy z chin zarówno przez ebay, aliexpress a nawet bezpośrednio u producenta. I nawet przy zamówieniu 2-3k złotych nie miałem naliczonego cłą lub vatu. Jedynie co mi naliczyli to przy przesyłce z USA vat bo im się tak upieprzyło. Dodatkowo chińczycy nie są tak głupi i wartość na przesyłce napisana jest np 10$ i od tej kwoty należy płacić vat. Czyli 2,5$ jakby już się uparł celny. Miałem przesyłki któe kosztowały 50$ a na paczce napisane 5$.

 

Obecnie na http://www.ebay.com/...=item462415de8c jest promocja i kosztuje z wysyłką 22,5$=+/- 75zł, do zakładam koszt wysyłki w polsce plus jakiś koszty dodatkowe i wychodzi 90zł. Jeżeli ktoś chce to za taką kwotę ma sprzęt u siebie w domu.

 

Zamówisz za 90zł to za tyle otrzymasz jeżeli zatrzyma celny dopłace ze swojej kieszeni.

 

 

Jeżeli ktoś będzie chętny prosze pisać na PW, zamawiał będę w poniedziałek 18 sierpnia, lub wcześniej ponieważ sprzedający napisał że jest to promocja i trwa do końca tygodnia, dlatego chce się dowiedzieć czy w poniedziałek też ona będzie, bo normalnie ten sprzęt kosztuje 18,30$ + 8,5$ wysyłka co daje 26,8$= 90zł bez wysyłki w polsce.

Edytowane przez alawrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A braliście może od któregoś ze sprzedawców z e-bay, którzy mają refraktometry poniżej 20$ z wysyłką gratis? Po przeliczeniu to już można je kupić za ~62zł

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=RSG-100&LH_PrefLoc=2&_sop=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alawrak, tak, zamawiałem. Nie raz i nie dwa, kilkanaście razy już musiałem tłumaczyć się celnikom. Zawsze chcieli ode mnie dowód wpłaty a nigdy nie patrzyli na wartość na opakowaniu, nie bój się oni nie są głupi. Kiedyś chciałem powalczyć z nimi bo chińczyk napisał mi na pudełku z radia wartość 45$ i gift a celnicy nie chcieli paczki oddać dopóki nie pokażę rachunku i nie pomogło tłumaczenie, że nie znam wartości bo to prezent. Niewiele brakowało a odesłaliby paczkę spowrotem. Radio kosztowało 450$ więc było o co się bić. Niestety musiałem VAT zapłacić i to prawie 400zł! Jak zamawiałem pierdoły to nigdy nie było problemów ale jak tylko coś większego zaraz mnie wzywali. Ponoć celnicy na WER Zabrze są tacy, że nic im nie umknie.

 

Wysłane z Nokii 3210 za pomocą kodów SMSowych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nimi takiego problemu jak u Ciebie, może dlatego że moje paczki jak dobrze pamiętam trafiają do warszawy. A to że chcą rachunek za towar to da się ominąć, bo możesz napisać że jest to wygrana lub prezent i nie mają prawa doliczyć vatu. No chyba że ewidentnie widać że sprzęt jest dużo droższy. Ale zamawiałęm dużo razy różny sprzęt, od diód led za 1$ po ultradzwiekowe ceweki za 1000$. Przy jednym jak i drugim nie miałem vatu ani cła. Z koreii chcieli mi wlepić cło ale napisałem oświadczenie że jest to na użytek prywatny i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.