Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem swój zamówiony refraktometr z aukcji: http://www.ebay.co.uk/itm/New-Handheld-RSG-100ATC-0-32-Brix-Beer-Sugar-Wine-Vegetables-Refractometer-WST-/301243655311?ssPageName=ADME:L:OC:PL:3160

Zamówione 30go listopada.

Wszystko wydaje się OK, tylko myślałem, że będzie też skala SG a jest tylko Brix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgodnie z załączoną poniżej tabelką i podanym symbolem powinien mieć dwie skale Brixa i SG. Widocznie sprzedawcy obojętne jaki symbol wpisze w nazwie aukcji. Inaczej jest z opisem, w którym faktycznie pisze tylko o skali Brixa.

 

EDIT: Ponad rok temu zakupiłem refraktometr o symbolu RSG-32ATC i ma on dwie skale:

0 do 32% Brix

1.000 ~ 1.120 SG

post-6938-0-67598100-1418670525_thumb.jpg

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktometr w dobrej cenie 18,31usd i z opisu wynika, że posiada dwie skale, choć obrazki temu zaprzeczają.

 

Jeszcze taniej niż ja swój we wrześniu kupiłem... RSG-100ATC istotnie ma dwie skale i istotnie działa. Aczkolwiek z refraktometru w SG i tak nie powinno się odczytywać, więc to mało istotne. Byle brixy miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moją przesyłkę też mogę śledzić. Dostałem nawet zdjęcia paczki.

 

Dostałem takie info:

Thank you for purchasing . I’d like to inform you that your ebay order 00000 has been shipped on 2014-12-14 12:00:03 .

For your reference, the tracking information is below:

The Tracking number is : 00000000000000

You can track the sending process on the web: http://www.wedoexpre...er=xxxxxxxxxxxx approximately 15-25 business days.

1. If you are satisfied with the items you have received, please click ‘Leave feedback ’and give me 5 star feedback.

2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, please contact me at once, we will help you solve the problem.

If you have any further questions, please do not hesitate to contact me by the email:work4best99@gmail.com, have a nice day!

 

Yours sincerely,

Emily

Customer Service Department

 

Mam pytanko do kolegi Karol23

Skąd takie info , przyszło na emaila ? Pytam, bo takiego nie dostałem :(

I czy paczka już dotarła ,czy ją ruscy przechwycili ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje. Kupiłem refraktometr na aukcji:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Handheld-RSG-100ATC-0-32-Brix-Beer-Sugar-Wine-Vegetables-Refractometer-WST-/301243655311

 

Zamówione 15 grudnia, dostarczone do drzwi domu 5 stycznia. Wysyłka ekspresowa, sprzęt cały. Działa, nic nie musiałem regulować, odczyty są prawidłowe.

Skala Brix od 0 do 32 stopni.

 

Wyszło z przesyłką 58,71 zł. Tracking code nie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją przesyłkę też mogę śledzić. Dostałem nawet zdjęcia paczki.

 

Dostałem takie info:

Thank you for purchasing . I’d like to inform you that your ebay order 00000 has been shipped on 2014-12-14 12:00:03 .

For your reference, the tracking information is below:

The Tracking number is : 00000000000000

You can track the sending process on the web: http://www.wedoexpre...er=xxxxxxxxxxxx approximately 15-25 business days.

1. If you are satisfied with the items you have received, please click ‘Leave feedback ’and give me 5 star feedback.

2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, please contact me at once, we will help you solve the problem.

If you have any further questions, please do not hesitate to contact me by the email:work4best99@gmail.com, have a nice day!

 

Yours sincerely,

Emily

Customer Service Department

 

Mam pytanko do kolegi Karol23

Skąd takie info , przyszło na emaila ? Pytam, bo takiego nie dostałem :(

I czy paczka już dotarła ,czy ją ruscy przechwycili ? ;)

 

Jeszcze nie dotarła, z tego co widzę to ciągle jeszcze w Chinach jest. Dostałem na maila. Na razie się nie martwie 30 dni = cofa kasę przez paypal/kartę kredytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z refraktometrem Typ RR12 polski podobno leżak magazynowy. Przez pierwsze szkło (w nowych modelach jest klapka )

widać światło a patrząc przez okular ciemno jak d...Może ktoś z Was miał taką awarię sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z refraktometrem Typ RR12 polski podobno leżak magazynowy. Przez pierwsze szkło (w nowych modelach jest klapka )

widać światło a patrząc przez okular ciemno jak d...Może ktoś z Was miał taką awarię sprzętu.

Ale obciach :D . Trzeba jednak się przyznać :) . Aby zobaczyć w okularze podziałkę trzeba podać na szkiełko badaną ciecz . Ciecz tworzy jakby połączenie optyczne. Przesyłkę dostałem w poza domem i dlatego taka gafa :D .Na wodzie oczywiście pokazuje 0 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obciach :D . Trzeba jednak się przyznać . Aby zobaczyć w okularze podziałkę trzeba podać na szkiełko badaną ciecz . Ciecz tworzy jakby połączenie optyczne. Przesyłkę dostałem w poza domem i dlatego taka gafa :D .Na wodzie oczywiście pokazuje 0 % .

 

Człowiek uczy się całe życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dotarła, z tego co widzę to ciągle jeszcze w Chinach jest. Dostałem na maila. Na razie się nie martwie 30 dni = cofa kasę przez paypal/kartę kredytową.

 

Też kupiłem 12.12.14 u tego kolesia tylko, że z ebaya. Czekam nadal.

 

 

Ja kupiłem 15.12. i też jeszcze nie dotarła .Najwyżej będzie zwrot kosztów ;)

Faktem jest to że gość miał w terminie przedświatecznym ponad 4000 transakcji .Życie , trzeba będzie czekać dalej.

 

Mój doszedł dzisiaj 13.01 :okey:

Edytowane przez MacOn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

właśnie zamówiony

 

http://www.ebay.com/...=item1e940a17fc

 

78zł z PayPal

 

planowana dostawa 13.02-16.03

 

Edyta: wczoraj miałem w skrzynce awizo, dzisiaj odebrane. 13 dni uważam za dobry czas. refraktometr ok, jak mierzy przekonam się niedługo...

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Grzegorz zawsze to większa wygoda w browarze a i pomiar dokładniejszy. Wiem coś o tym po zmianie z spławika nie chciałbym do niego wracać, chociaż mam tak w razie W. Pzdr 

P.S.

Będziesz wracał z ferii koło mnie bo nie wiem czy mam piwo bunkrować na wymianę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do posiadaczy refraktometrów, które posiadają dwie skale *Brix oraz SG. Czy odczyt jest czytelny podczas pomiaru? Obie skale są przydatne, czy raczej przeszkadzają i lepiej wybrać sprzęcik z jedną skalą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.