Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

Według numeru tracking'owego paczka od 22 stycznia jest w Shanghai'u .... Sprzedawca tłumaczył mi się, że od 28 stycznia do 8 lutego mają w Chinach jakieś ferie nowego roku - rozumiałem to i czekałem, ale dzisiaj od tego ich wolnego mija już miesiąc, a paczka nawet statusu nie zmieniła. Mam nadzieję, że faktycznie przedłużono mi ten okres oczekiwania, a nie jest to wina błędu serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według numeru tracking'owego paczka od 22 stycznia jest w Shanghai'u .... Sprzedawca tłumaczył mi się, że od 28 stycznia do 8 lutego mają w Chinach jakieś ferie nowego roku - rozumiałem to i czekałem, ale dzisiaj od tego ich wolnego mija już miesiąc, a paczka nawet statusu nie zmieniła. Mam nadzieję, że faktycznie przedłużono mi ten okres oczekiwania, a nie jest to wina błędu serwisu.

No to jak nie wyszła jeszcze z Chin to śmiało żądaj zwrotu i kup od kogoś innego - mogę polecić Josie Wu - nie ma problemów z ew. zwrotem/reklamacją, więcej szczegółów stronę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja właśnie u tego sprzedawcy kupowałem. Zastanawiam się czy nie prościej będzie kupić na terenie kraju, ale chyba ciężko będzie znaleźć osobę która na nadmiar refraktometrów.

No to faktycznie pech :) Ja bym na twoim miejscu zażądał zwrotu kasy i kupił jeszcze raz. Sprzedawca się powinien chandryczyć z chińską pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ze wszystkich zdejmuję się fiolę ze szkiełka czy niektóre mają niebieską szybkę? Zamówiłem 20.02 i dziś doszedł. Skale widać dość wyraźnie, ale gdzieś czytałem że to niebieskie to folia i można ściągnąć. Mam taki: http://www.aliexpres...6025385713.html

 

Ja ściągnąłem i nadal mam niebieskie szkło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja skusiłem się na refraktometr od Chińczyka. Jestem bardzo zaskoczony szybkością dostawy. U mnie trwało to 12 dni od złożenia zamówienia do odebrania refraktometru (czasem dłużej czeka się na dostawę towaru w Polsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jego działaniem? Wszystko ok?

Cena bardzo atrakcyjna w porównaniu do "zaufanych" sprzedawców z aliexpress:)

 

A nie dopatrzyłem że wysyłka 8 baksów:)

Edytowane przez Marysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem refraktometr 7.12.2013 i do tej pory nie otrzymałem go na stronie do sprawdzania statusu pisze że jest przewożona w celu dalszej obróbki, nie wiem o co chodzi gdzie podzwonić coś sie dowiedzieć może ktoś z kolegów pomoże odnaleźć ta zgubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widziałeś: Wychodzi na to że coś w transporcie chyba.

 

Local barcode: Date - Time Place Status 18-12-2013 19:16:24 Your parcel is being transported to the distribution center for further handling. 18-12-2013 12:04:00 Your parcel has arrived at your Postal Distribution Center and will be delivered to you in 2 to 3 days. 08-12-2013 13:00:00 Your parcel has been checked-in for transport by plane. 08-12-2013 00:01:00 Your parcel has left the e-tailer's warehouse and is on its way to the airport. 07-12-2013 08:04:50 Your order is packed and ready to come your way.

Edytowane przez karkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, tak mi się wydaje, że refraktometr przepadł, albo numer nadania jest nieprawidłowy. Jest jeszcze opcja, że paczka trafiła na cło i nie dostałeś informacji, żeby przedstawić kwit ale żeby leżała 3 miesiące? Zadzwoń do najbliższego WER (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy) poczty polskiej i zapytaj co się dzieje. Chyba najbliższy masz w Rzeszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowy Jęczmień - dzieki za info chyba sie pogodzę z stratą (ale lipa z tymi chinami), piszesz że niedostałem info o przedstawieniu jakiegoś kwitu - oco chodzi z tym kwitem?

PS

nie mogę znaleść telefonu na ten WER Rudna Mała, pozatym co mam sie tam spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowy Jęczmień - dzieki za info chyba sie pogodzę z stratą (ale lipa z tymi chinami), piszesz że niedostałem info o przedstawieniu jakiegoś kwitu - oco chodzi z tym kwitem?

PS

nie mogę znaleść telefonu na ten WER Rudna Mała, pozatym co mam sie tam spytać?

Mariusz podał Ci dane do WER. Zadzwoń i przedstaw sytuację, że czekasz na przesyłkę z Chin i zastanawiasz się, czy nie trafiła na cło. Celnicy mogą chcieć od Ciebie rachunek za refraktometr (wydruk z konta plus wydruk strony sklepu). Jak zobaczą, że dałeś mniej niż 40€ (kwota do sprawdzenia bo nie jestem pewny) to raczej powinni oddać i podziękować. Najgorzej, jak się okaże, że przesyłki o takim numerze nigdy nie było w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem na AliExpres, niestety sprzedawcy nie podam bo maila już usunąłem... ale reftaktometr sprawuje się dobrze, foli nie ściągałem, nawet nie widać aby tam była jakaś przyklejona, odczyty dobrze czytelne. Kosztował mnie poniżej 90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem z ebaya od grandindexenterprise. Piątek (7.03) wieczorem opłacone zamówienie, sobota południe dostałem numer śledzenia, poniedziałek pojawił się tracking, a 18 marca było już u mnie. Równe 7 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z moim zamówieniem był inny problem, nie wiem jak to się stało że nie odebrałem przesyłki przez 2 tyg, pierwszego awizo w ogóle nie zlokalizowałem a drugie leżało na półce przykryte jakimś rachunkiem :( kiedy udałem się na pocztę okazało się że paczka została odesłana do adresata, ale pani na poczcie miała jakieś kłopoty a tą przesyłką, bo coś się nie zgadzało jej w kompie(prawdy nie poznałem do dziś). Kiedy się okazało że paczka jest w drodze powrotnej do Singapuru(stąd była wysłana) zamówiłam następny refraktometr u tego samego sprzedawcy http://www.ebay.com/itm/300973564013?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 i po 2 tyg. kiedy przesyłka nr. 2 dotarła do mnie okazało się że na poczcie czekają na mnie dwie paczki, pani na poczcie próbowała to jakoś tłumaczyć ale ja pamiętam że wtedy miałem jakiś super dzień i poprosiłem ja żeby nie "obarczała mnie swoimi problemami, bo mam dość własnych" i w ten sposób stałem się posiadaczem dwóch identycznych refraktometrów :)

 

PS. Gdyby ktoś był chętny to jednego z nich chętnie się pozbędę, cena taka jak w Chinach($26,79 USD = 84,13 PLN, Kurs wymiany: 1 Złoty polski = 0,318449 Dolary amerykańskie) + koszty przesyłki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.