Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila zamowilem z aukcji - http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649

cena ~85 zł.

Ja w tym tygodniu dostałem od nich refraktometr zamówiony w święta.

 

Ja również u nich zamawiałem 23 grudnia i dziś odebrałem przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko pochwaliłem sprzedawcę. Mój refraktometr jest wadliwy - zamiast 5bx pokazuje 3, 10 - 6, 15 - 9, itd. Czyli wygląda na to że tylko sama skala jest z modelu, który zamawiałem (RHB-18ATC), zaś optyka z RHB-32ATC. Zobaczymy, jak wygląda chińska reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po pierwszych eksperymentach zgłupiałem. Na wodzie destylowanej pokazuje 0bx, chociaż po kilkunastu minutach zaczął pokazywać 0,5bx, więc musiałem ponownie kalibrować.

Podeślij link do aukcji. Może on nie mierzy roztworów cukru, tylko jakieś inne płyny.

Z tą kalibracją trzeba uważać. Tzn na wodzie kręcisz śrubą w dół i jak dojdzie do 0-0,2 to kończysz, mimo że można dalej.

Jak przekręcisz za bardzo to pokazuje źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij link do aukcji. Może on nie mierzy roztworów cukru, tylko jakieś inne płyny.

 

Z tą kalibracją trzeba uważać. Tzn na wodzie kręcisz śrubą w dół i jak dojdzie do 0-0,2 to kończysz, mimo że można dalej.

 

Jak przekręcisz za bardzo to pokazuje źle.

http://www.aliexpres.../307888747.html

 

No niestety żeby pokazywał 0bx musiałem go przekręcić do oporu, od początku mi się to nie podobało - kalibrowałem zarówno na kranówce, jak i destylowanej. Ponieważ wynik trzeba przemnożyć przez 1,66 aby otrzymać wiarygodny rezultat, co dla maksimum skali (18bx) daje 30bx, doszedłem do wniosku, że chińczyk się pomylił i do modelu RHB-32ATC wsadził skalę od RHB-18ATC.

Edytowane przez harcerski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej otwórz spór bo ali może wcześniej zakończyć transakcję jeśli jest informacja z poczty, że towar doszedł. W sumie trwa to już kilka dni więc spiesz się, żeby nie było za późno.

Dzięki, nie wiedziałem że mogą sami zamknąć transakcję - dam sprzedawcy dobę na odpowiedź (przed zakupem odpisywał błyskawicznie) i otworzę spór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem takowego cacka

 

wygląda profi, tylko jakoś mało poręczny chyba?

Jest dosyć ciężki 3,5 kg bodajże, ale nie trzeba go przystawiać do lampy, bo posiada lusterko coś jak w mikroskopie więc stoi sobie na blacie jak warzę i już :) Odczyt wyniku ma bardzo precyzyjny bo wynik wskazuje nie załamanie światła, a wskazówka która się ustawia po tym jak załamanie ustawisz na środku takiego krzyża. Do tego zielony filtr. Niedawno weszła do sprzedaży nowa wersja rl4 wiec laboratoria się wyzbywają rl3. Nówka stała ponad 6 koła przed wyjściem nowego modelu. Mój pochodzi z sanepidu bodajże. Był trochę brudny ale rozkręciłem zewnętrzne części i wyczyściłem dokładnie wiec wygląda jak nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedł do mnie refraktometr. Kupiłem go tutaj http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649.

Biorąc pod uwagę, że szedł z Chin, to doszedł do mnie szybko, bo zamawiałem go 10 stycznia br.

Mam pytanie techniczne dotyczące tego refraktometru: Tą niebieską folię spod klapki trzeba usunąć? Trzyma to bardzo mocno, a obraz jest dość ciemny.

Edytka:

Już wszystko wiem :)

Na wodzie z pokrywki czajnika pokazuje idealnie zero.

Edytowane przez Krzysztoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja też zamówiłem ten sprzęt na ebay, aczkolwiek nie jako z musu. Wczoraj straciłem swój fajny areometr z Brewfermu. Następnego szkoda już kupować (~35 zł) bo to prawie połowa kwoty co za areometr a zbicie drugiego bym już nie przeżył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można wykonać pomiar za pomocą glukometru?

jak sama nazwa wskazuje glukometr służy do pomiaru glukozy i większość tych urządzeń jest tak skalibrowana żeby inne cukry, np maltoza nie zakłócały pomiaru, więc do piwowarstwa takie urządzenie się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.