Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

wspierasz rodzimy handel i gwarancja jest

 

Jaki rodzimy handel (ktoś refraktometry w PL produkuje :/ ) - te wszystkie wynalazki są z Chin tylko pośrednik zarabia drugie tyle!!!! a gwarancja taka, że wymienią Ci na jeden z tysiąca innych z kontenera z Chin.

 

Ale Vat i podatki płacone w RP

kolego ja już i tak sporo podatków w PL płacę .... między innymi podatek M. Belki wprowadzony przejściowo na 2-3 lata dziesięć lat temu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspierasz rodzimy handel i gwarancja jest

 

Jaki rodzimy handel (ktoś refraktometry w PL produkuje :/ ) - te wszystkie wynalazki są z Chin tylko pośrednik zarabia drugie tyle!!!! a gwarancja taka, że wymienią Ci na jeden z tysiąca innych z kontenera z Chin.

 

Ale Vat i podatki płacone w RP

kolego ja już i tak sporo podatków w PL płacę .... między innymi podatek M. Belki wprowadzony przejściowo na 2-3 lata dziesięć lat temu :(

Rozumiem że drożdże i chmiele kupujesz tylko krajowe by nie dać zarobić pośrednikom.Słody kupujesz bez pośredników, z niewiadomego pochodzenia byle taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ...

jankumientki Jakże szybko mnie rozgryzłeś Szelrokcku, gratuluję przenikliwego umysłu ... tak trzymaj. nie dopisałeś jeszcze, że swoich partnerów handlowych układam do snu w dołach z wapnem :cool:

 

@Dr2 trochę nadwyrężyłem kombinację alpejską łącząc lokalny patriotyzm (wyrób z PL) z kramarstwem (zamawiam w Chrld za 10 pln a sprzedaję za 25,35 pln)

Edytowane przez bwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz na wodzie i 1-2 roztworach cukru z woda i wtedy dopiero sie martw. Tonic jest gazowany a ten sok z Lidla to moze byc tablica mendelejewa. To fałszuje pomiar refraktometrem tak jak w przypadku piwa po fermentacji.

No martwię się coraz bardziej. Dzisiaj robiłem brzeczkę ze słodu karmelowego (jako dodatek do kwasu chlebowego), refraktometr pokazywał 2,5bx a spławik 5blg. Sprubuję jeszcze z tym cukrem, ale na razie nie wygląda to dobrze :/

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalibruj go na wodzie (destylowanej) w temp 20st C (to dość istotne) tylko wtedy ATC działa w miarę dokładnie. Jeśli dalej będą rozrzuty sprawdź szczelność kleju pomiędzy szkiełkiem a obudową refraktometru. Sprawdź śrubę kalibracyjną czy nie ruszą się zbyt lekko. I mam nadzieję, że nie potwierdziłeś już, że sprzęt dotarł, na Ali? Jeśli nie potwierdziłeś otwórz spór i napisz, że sprzęt jest uszkodzony. Jeśli potwierdziłeś odbiór to zostaje Ci tylko mieć nadzieję, że jeszcze nie wyczułeś sprzętu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalibruj go na wodzie (destylowanej) w temp 20st C (to dość istotne) tylko wtedy ATC działa w miarę dokładnie. Jeśli dalej będą rozrzuty sprawdź szczelność kleju pomiędzy szkiełkiem a obudową refraktometru. Sprawdź śrubę kalibracyjną czy nie ruszą się zbyt lekko. I mam nadzieję, że nie potwierdziłeś już, że sprzęt dotarł, na Ali? Jeśli nie potwierdziłeś otwórz spór i napisz, że sprzęt jest uszkodzony. Jeśli potwierdziłeś odbiór to zostaje Ci tylko mieć nadzieję, że jeszcze nie wyczułeś sprzętu:)

Dzięki za podpowiedzi, zrobię jak radzisz. Na szczęście jeszcze nie potwierdzałem odbioru.

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konta ani na ebay'u ani na PayPal'u i raczej nie zamierzam jeszcze zakładać (jak założę konto na ebay'u to zacznę wydawać tam pieniądze na rzeczy, na które nie chciałbym wydawać). Czy ktoś ma do sprzedania sprawny refraktometr lub jest jakaś osoba z Wrocławia, której zamówienie tego sprzętu dla mnie zajęłoby 5min ? Oczywiście za wszystko zapłacę z góry, a co do rekompensaty za poświęcony czas to możemy się oczywiście dogadać. Chętnych zapraszam na PM.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zamawiałem dwa, nikt się nie przyczepił. Jest jakaś kwota, (nie pamiętam jaka) poniżej której celny nie czepia się. Możesz również pisać do sprzedawcy, żeby napisał "gift" na paczce. Ponoć działa :D

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/422640-kupowanie-na-ebay-c%C5%82o-podatek-itp/

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wysyłka z ali (aliexpress.com) jest za free więc nie ma co się zastanawiać nad wspólną wysyłką tylko zamawiać. Najtaniej chyba wychodzi około $24 tj jakieś 75zł z wysyłką! Przy większym zamówieniu mogą się już celnicy czepić jak przekroczy coś koło 50€ albo $50 nie jestem pewny. Do tego musicie doliczyć koszty rozesłania po PL to wcale nie wychodzi tak ciekawie, na alledrogo są już za 120zł. A zamówienie z ali nie jest takie trudne jak się zna podstawy angielskiego i ma się kartę bankową nie trzeba mieć konta na PayPal jak w przypadku eBay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.