Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin jak nie dojdzie w określonym czasie (ja miałem 60dni) to pisz o zwrot kasiury. Pamiętaj, że liczy się data zamówienia a nie wysłania.

 

A mają jakiś limit czasu dostawy? Ktoś dostał już zwrot kasy?

 

Tak w ogóle to z refraktometrem to nie licha historia :D Wczoraj jakoś żaliłem się żonie , że coś długo idzie ten refr. z Chin na co żona zbladła :D Widać jak mnie słucha, bo już jej mówiłem przecież dawno że sobie zamówiłem. Widząc jej zakłopotanie zacząłem drążyć powód jej nagłego załamania nastroju. Obyło się bez tortur i przyznała , że zamówiła mi refraktometr na prezent :lol: Najlepsze jest , że wykorzystała moje konto na forum i zasięgneła opinii na chacie :) Jak przez tyle czasu warzyłem na objętość bez żadnych pomiarów tak teraz będzie klęska urodzaju ( będę miał 2. Z areometrów po tym jak stłukłem dwa już się wyleczyłem ) :D Także, niebawem będę się ogłaszał w dziale Giełda.

 

A dla mojej "lepszej" połówki wielki plus za rezolutność :beer::okey:

 

Edit: W odpowiednim momencie wystawię na sprzedaż. Narazie nie rezerwujcie :lol:

 

Edit 2: Dotarł dzisiaj ( 24-12-2013 ) wszystko jakieś dziwne... Na wieczór będzie drugi. Po szybkie korekcie na wodzie pomiar zyskał nowy wymiar.

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli masz ING to musisz zmienić limity, wchodzisz w karty klikasz na kartę i szczegóły a później zobacz/zmień limity i tam zmieniasz limit transakcji internetowych. A co do konta to nie musi być tych samych danych byle dane z karty zgadzały się z tym co wpisujesz przy płatności. Ja też zamawiałem z ali swój refraktometr za $24,60 z przesyłką tylko czekałem ponad miesiąc na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem o sklepach w polsce, podobno wysylaja po 10 dniach tu jest 60 nie lepiej tam kupic?

Refraktometr w Polsce można kupić w wielu miejscach i niekiedy od ręki bez czekania, tylko kupić refraktometr za 80zł a za 150zł to dla mnie jest dość istotna różnica. 50L piwa za tą różnicę uwarzyć nie jest wyczynem, a że piwo wymaga cierpliwości to wolę poczekać i wypić więcej (lub zarazić domowym piwem więcej osób)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zamówiony na Ali 2013.12.17, dotarł 2014.01.02 - polecam sprzedawcę Josie Wu, bardzo szybko i chętnie odpisuje na pytania, i jak widać, szybko wysyła.

Niestety po pierwszych eksperymentach zgłupiałem. Na wodzie destylowanej pokazuje 0bx, chociaż po kilkunastu minutach zaczął pokazywać 0,5bx, więc musiałem ponownie kalibrować.

Natomiast kompletnie nie wiem jak interpretować próby na napojach, które akurat miałem pod ręką:

1. sok pomarańczowy Dizzy z Lidla, wg etykiety 9,2g cukrów - refraktometr pokazuje 7,4bx, spławik - 11blg

2. tonik Kinley , wg etykiety 9,4g cukrów - refraktometr 6,2bx, spławik - 10blg

Jedyny przyzwoity wynik uzyskałem na soku limonkowym, który wg etykiety ma "5,6g węglowodanów, w tym 2g cukrów"

Czym wytłumaczyć taki rozrzut? Sprzęt do bani? Kupiłem model RHB18-ATC.

Może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy refraktometru ma może któryś z powyższych napojów i mógłby zbadać, jak to u niego wygląda?

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast kompletnie nie wiem jak interpretować próby na napojach, które akurat miałem pod ręką:

1. sok pomarańczowy Dizzy z Lidla, wg etykiety 9,2g cukrów - refraktometr pokazuje 7,4bx, spławik - 11blg

2. tonik Kinley , wg etykiety 9,4g cukrów - refraktometr 6,2bx, spławik - 10blg

 

Zmierz na wodzie i 1-2 roztworach cukru z woda i wtedy dopiero sie martw. Tonic jest gazowany a ten sok z Lidla to moze byc tablica mendelejewa. To fałszuje pomiar refraktometrem tak jak w przypadku piwa po fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem o sklepach w polsce, podobno wysylaja po 10 dniach tu jest 60 nie lepiej tam kupic?

Refraktometr w Polsce można kupić w wielu miejscach i niekiedy od ręki bez czekania, tylko kupić refraktometr za 80zł a za 150zł to dla mnie jest dość istotna różnica. 50L piwa za tą różnicę uwarzyć nie jest wyczynem, a że piwo wymaga cierpliwości to wolę poczekać i wypić więcej (lub zarazić domowym piwem więcej osób)

W tym temacie były nawet linki do refraktrometrów poniżej 130zł, wspierasz rodzimy handel i gwarancja jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.