Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo - pipetka to groszowy pieniądz, nabrać można nawet łyżką czy słomką do napoju zatykając koniec. Ale jak ktoś dostaje nowe w zestawie, to chyba nie zaszkodzi rada jak może je użyć by dłużej posłużyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem, zapłaciłem i zobaczymy co z tego będzie. Ostatnie 4 warki były robione bez ani jednego pomiaru, wysładzane na objętość i jakoś wyszło. Tylko co ja powiem jak ktoś spyta: " a ile to ma procent":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy z pomocą przyjdzie BeerSmith (ProMash chyba też mą taką funkcję). Jest tam opcja w której wpisujesz pomiar gotowego piwa refraktometrem i areometrem. Program wyliczy parametry początkowe a dalej to już sobie poradzisz. Poniżej wyciąg z pomocy BeerSmith.

Backing Out the Original Gravity of a Finished Beer

This calculation, though rarely used, can actually estimate the original gravity of the beer using a final gravity measurement taken with both a refractometer and hydrometer. It is useful if you forgot to measure the original gravity up front.

o Select "Fermenting wort gravity" as the calculation

o Enter the refractometer reading for the finished beer (at room temperature - cool the sample before measuring)

o Enter the hydrometer reading for the finished beer

o The estimated original gravity will be displayed under "Corrected gravity"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem, zapłaciłem i zobaczymy co z tego będzie. Ostatnie 4 warki były robione bez ani jednego pomiaru, wysładzane na objętość i jakoś wyszło. Tylko co ja powiem jak ktoś spyta: " a ile to ma procent" :)

 

Wyszło 80zł

 

Edit: Jak sprawdzić status przesyłki. Kupowałem na alibabie i nie pamiętam czy się rejestrowałem czy coś

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Alibabie musiałeś się rejestrować. Jak nie pamiętasz hasła (login to mail) możesz sobie "przypomnieć" hasło używając formularza.

W szczegółach zamówienia masz numer listu, możesz sobie śledzić postęp przesyłki m. in. na stronie Poczty Polskiej. Linki do operatorów poczty masz obok numeru przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie refraktometr już przyszedł, jakby ktoś chciał porównać - oto historia statusów pocztowych

 

2013.10.31 Zamówiony sprzęt

Collection 2013.11.04 52311206 13:25

Waiting for transit airline Space 51003100 2013.11.05 07:50

Departure from China 51003100 2013.11.05 14:36

Arrival at inward office of exchange PLWAWA 2013.11.23 20:03

 

Dzisiaj 2013.11.25 paczka przyszła ;)

Edytowane przez Seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seven skoro Twój wysłany 5go listopada przyszedł wczoraj, to mój, wysłany 8go, powinien być jutro!;-)

 

A przynajmniej tak się pocieszam...:P

 

Poszedł punkcik za wartościową informację porównawczą odnośnie statusów, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandal, u mnie ponoć wczoraj o 16:45 wystawiono awizo, i sprzęt leży na poczcie;>

 

Problem w tym, że wczoraj cały czas ktoś był w domu, po prostu listonoszowi się nie chciało zajść;>

 

No nic, dziś w przerwie na lunch podjadę odbiorę, weekendowe warzenie już z refraktometrem!;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się ktoś czy są obecnie jakieś promocje (na aliexpress, ebay itp), coby nabyć ten sprzęcik troszkę taniej?

 

Kamil

 

W sensie JESZCZE taniej niż te 79 zł? No to nie, raczej nie ma i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie JESZCZE taniej niż te 79 zł? No to nie, raczej nie ma i nie będzie.

 

Okazuje się, że w przypadku aliexpress jednak można taniej i to na 3 sposoby:

1. "Gift express" - gierka na stronie aliexpress, zbiera się prezenty, im więcej się zbierze, tym większą zniżkę przy zakupach można uzyskać

2. Kupno kuponów "40 milion discount coupon sale" oraz "Epic coupons" - aktualne tylko dziś i jutro

3. Kupon na 5$ dla nowego użytkownika

 

Bliżej przyjrzałem się tylko opcji (2) i okazało się, że i tak przy zakupie 1 refraktometru oszczędza się 5$, czyli to samo co (3), a nie trzeba czekać na godziny wyprzedaży kuponów i liczyć, że się uda (jest ich ograniczona ilość). Co do (3), to za cholerę nie da się znaleźć, jak ten kupon zdobyć. Jednak przeglądając oferty refraktometrów, w pewnym momencie pojawił mi się na górze strony pasek z informacją o tej promocji. Po kliknięciu wyskoczyło okienko z 2 zakładkami - dla zakładających konto 1 raz, i dla posiadających już konto. No i w tym miejscu popełniłem błąd, bo wybrałem tą 2 opcję - i po zalogowaniu się nie dostałem tego kuponu 5$. Wynika z tego, że kupon otrzymuje się zakładając nowe konto.

Będę jeszcze próbował na innym kompie (i łączu) i dam znać.

 

a i jeszcze jest "Epic Sale" 2 grudnia, niektóre refraktometry widzę są objęte, tylko nie wiem, czy łączy się to z kuponami.

 

Kamil

Edytowane przez harcerski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku jak wygląda link do kuponu na 5$, który pojawia się po kilku/kilkunastu min przeglądania stron przedmiotów.

 

I niestety promocje/kupony się nie łączą, czyli można oszczędzić najwyżej te 5$.

 

[edit] Ale kicha! Po utworzeniu nowego konta dostałem to co w 2 załączniku. Czyli ilość kuponów dla nowych użytkowników też jest ograniczona.

 

Jeszcze podpowiem, jeśli ktoś chce skorzystać z tego kuponu dla nowych klientów, a nie ma karty MasterCard (która jest wymagana do skorzystania z promocji + oczywiście zakup za min 25$) - w AliorSync dają 40zł za założenie konta (i kartę MasterCard), niestety jest to aktualne tylko do dzisiaj.

 

Przy okazji się zapytam, bo widzę, że są modele z wbudowanym pokrętłem do kalibracji - czy warto mieć to pokrętło? Czy trzeba kalibrować przed każdym warzeniem, czy kalibruje się raz i nie rusza?

 

Kamil

post-6600-0-05580800-1385719708_thumb.jpg

post-6600-0-46088400-1385720396_thumb.jpg

Edytowane przez harcerski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło kalibracji warto mieć,

Nie trzeba kalibrować przed każdym warzeniem tylko od czasy do czasu (jak kto woli dla własnego spokoju).

Można skalibrować raz i nie ruszać, ale dla pewności lepiej co jakiś czas to sprawdzać.

 

BTW chyba wszystkie mają opcję kalibracji tylko nie zawsze jest info o tym w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napiszę precyzyjniej - wszystkie mają śrubę do kalibracji, którą trzeba kręcić dołączonym śrubokrętem. A ja pytam o model, który zamiast śruby ma pokrętło, które można regulować palcami - jeśli piszecie, że warto przed każdym warzeniem wykonać kalibrację, to wtedy to pokrętło ma sens.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi refra ma śrubę z nakrętką kontrującą. To jest model do 44 Brix RHB-44S/ATC Przydatny raczej do miodów i innych mocniejszych trunków.

I dużo lepsza ta nakrętka od kręcenia śrubokrętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko używam tego refraktometru.

 

Przecież wystarczy mieć śrubokręt pod ręką. A w ogóle to nie wiem czy nie dałoby się śrubki wymienić na dłuższą i po sprawie.

dzięki. wynika z tego że to żadna atrakcja

 

Dopiszę tylko odnośnie kuponu na 5$ z aliexpress - spróbowałem innego dnia przed południem i kupon pojawił się na świeżo założonym koncie - jak widać na załączniku ważny jest przez 9 dni.

Wychodzi na to, że razem z 40zł od AliorSync refraktometr będzie kosztował 20parę zł :P

 

Kamil

post-6600-0-98204700-1385973898_thumb.jpg

Edytowane przez harcerski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.