Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

testuję na pepsi

A ja swój (też kupiony z Chin) przetestowałem m.in. na winie. Po przeliczeniu (z uwzględnieniem gęstości), zawartość alkoholu wyszła na coś ok. 11,5%, czyli prawdopodobnie zgodnie z rzeczywistością. Urządzenie jest rzeczywiście genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło to coś ok. 10% wartości zakupu towaru, VAT, jak wiadomo, 23%. To raczej nie tłumaczy trzykrotnie wyższej ceny.

Mamy wolny rynek. Jak widzisz niszę to sprzedawaj taniej ;)

 

Wolnego rynku to nie mamy, ale to inna bajka (jak by tak było, to np. piwo warzone u siebie w kuchni, mógłbyś sprzedawać, a nie możesz).

Chyba nie na tym to polega, żeby sklepy zakładać i sprzedawać, podnoszę tylko problem, że widocznie sklepy mają straszny narzut a my jako konsumenci powinniśmy coś z tym zrobić i jak się okazało robimy - czyli zakupy na ebay. Ciekaw jestem czy i kiedy obniżą ceny w sklepach internetowych.

Dla mnie to ździerstwo, bo np. na BA kosztuje 279 zł, a allegro 160 zł, to już coś nie tak.

Być może się mylę, a jeśli tak jest, to chętnie poznam marżę sprzedawcy przy cenie pod 300 zł za ten produkt.

 

Trzymam kciuki za www.sklepzinnejbeczki.pl, oby się nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) francuski refraktometr nie kosztuje tyle co chiński - no i nic dziwnego bo mnie ma prawa kosztować tyle samo.

No i na wyposażeniu tego francuskiego jest "husteczka". Może właściciele sklepu zbierają na słownik ortograficzny :D To by częściowo tłumaczyło wysokość ceny.

Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście będę kupować ten sprzęt:

http://allegro.pl/profesjonalny-refraktometr-do-cukru-alkoholu-ref2-i2916643178.html

 

nieco ponad 130zł (ref 1. kosztu nieco ponad 120zł). Zapłacę jakieś 30zł więcej, ale przynajmniej wiem ze jak coś będzie nie tak to będę miał do tego sklepu 15km i będę mógł to wymienić.

 

Witam !

A czym się różni REF-1 od REF-2 poza ceną ?

ja zauważyłem tylko różnice że ref-1 ma skale do 32% brix, a ref-2 do 40% brix. Czym się jeszcze różni nie wiem. Jak będę w sklepie to się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście będę kupować ten sprzęt:

http://allegro.pl/pr...2916643178.html

 

nieco ponad 130zł (ref 1. kosztu nieco ponad 120zł). Zapłacę jakieś 30zł więcej, ale przynajmniej wiem ze jak coś będzie nie tak to będę miał do tego sklepu 15km i będę mógł to wymienić.

 

Witam !

A czym się różni REF-1 od REF-2 poza ceną ?

ja zauważyłem tylko różnice że ref-1 ma skale do 32% brix, a ref-2 do 40% brix. Czym się jeszcze różni nie wiem. Jak będę w sklepie to się dowiem.

W ref2 jest jeszcze pomiar czystego alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem z ebay, po równiutko 2 tygodniach. Przy pierwszej próbie otwarcia, odleciało uszko od zamka w futerale:) Samego sprzętu jeszcze nie przetestowałem, mam nadzieję, że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście będę kupować ten sprzęt:

http://allegro.pl/pr...2916643178.html

 

nieco ponad 130zł (ref 1. kosztu nieco ponad 120zł). Zapłacę jakieś 30zł więcej, ale przynajmniej wiem ze jak coś będzie nie tak to będę miał do tego sklepu 15km i będę mógł to wymienić

 

Kupiłeś? Bo ten sam sprzedawca poza allegro ma kilka złotych taniej.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym Ref 2? Wymyślili jakiś cudowny sposób na pomiar alkoholu bez zniekształcania pomiaru? Zastanawiam się nad kupnem takiej właśnie wersji, ale nie wiem czy to nie jakiś "chłyt" w stosunku do wersji 1 - bez pomiaru alkoholu.

Edytowane przez Pendragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś? Bo ten sam sprzedawca poza allegro ma kilka złotych taniej.

 

Nie nie kupiłem jeszcze. Dzięki za link. Ogólnie to nie rozumiem tej firmy...

mają 2 konta na allegro i sklep i wszędzie inną cenę...

http://allegro.pl/profesjonalny-refraktometr-do-cukru-alkoholu-ref2-i2916643178.html - tutaj po 135,61zł

http://allegro.pl/profesjonalny-refraktometr-do-cukru-alkoholu-ref2-i2968515010.html - tutaj po 142,07zł

a w twoim linku po 129,15zł

 

Nic - kupię w najtańszy i odbiorę osobiście:)

 

Jak to jest z tym Ref 2? Wymyślili jakiś cudowny sposób na pomiar alkoholu bez zniekształcania pomiaru? Zastanawiam się nad kupnem takiej właśnie wersji, ale nie wiem czy to nie jakiś "chłyt" w stosunku do wersji 1 - bez pomiaru alkoholu.

 

trochę to ściema - tutaj masz wytłumaczone na czym to polega:

http://allegro.pl/refraktometr-0-40-brix-do-pom-0-25-alkoholu-hit-i2986478195.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To i ja się pochwalę:) Zamówiłem refraktometr przez aliexpress. Trafiłem na promocję dla nowych klientów - przy płatności mastercard'em powyżej 25$ było 5$ zniżki. Refraktometr przed rabatem kosztował akurat 25$ z groszami. Ostatecznie z wysyłką wyszło 65PLN. Po 12 dniach roboczych przesyłka dotarła, na sokach i coli działa bez zarzutów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie - wstawili sobie drugą skalę i zadowoleni

Czyli już wiem, że wystarczy mi Ref1.

 

no ja też się zdecyduje na REF1. Skala do 32brix w zupełności wystarczy a z tym alko to jednak trochę naciąganie. Jedno wada refraktometrów Biowinu w porównaniu z tymi z eBay'a, że mają tylko jedną skalę - nie mają skali SG. W sumie nie posługuję się tą skalą za często ale co za problem dodrukować taką małą skalę z boku:P (z drugiej strony rekompensuje to 2 letnią gwarancją, za to z 3 strony co tam ma się zepsuć...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł i do mnie ten z ebaya. Świetnie urządzenie jak ktoś wysładza do ekstraktu a nie do objętości. Nie trzeba co chwile chłodzić próbek. Działa bez zarzutu, wyniki pomiaru takie same jak balingometrem, ale dokładniejsze. Polecam, znacznie ułatwia życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamówiłeś swój, bo ja też czekam na przesyłkę, ale zamawiałem dopiero 03.01 także minęło tylko 3 dni.

Zdecydowanie musisz zmniejszyć przyswajane dawki etanolu. Brakuje Ci już całego miesiąca w życiorysie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.