Skocz do zawartości

wyjdzie z tego czekolada czy nie?


Dzidu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zrobić czekoladowe - pszeniczne piwko, tak na spróbowanie jak myślicie takie słody będą ok czy jeszcze jakieś dodać? tylko teraz jeszcze w jakich ilościach to wszystko?

 

słód pilzeński, pszeniczny, karmelowy i czekoladowy

 

jakie chmiele moglibyście polecić?

 

pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś proporcje?

 

właśnie nie wiem za bardzo jakie. zastanawiałem sie nad takimi:

 

pilzeński 40%

pszeniczny 40%

karmelowy 5%

czekoladowy 15%

 

zastanawiam się jeszcze czy może dodać do tego wszystkiego dodać trochę czekolady mlecznej tak jak jest w piwie Magnus.

 

ale szczerze to nie mam pojęcia i chciałem zrobić tego nie dużą ilość - dosłownie na jakieś 15 butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czekoladowy ma kolor czekoladowy,a nie smak,wiec próżny trud,

magnus pewnie ma jakiś aromat identyczny z naturalnym,no chyba ,ze dali tam kakao,w co wątpię.

"Zadaniem tych słodów jest nadanie piwom ciemnego koloru. Ponadto wnoszą aromaty karmelowe, kawowe, orzechowe, a w większych ilościach i źle zastosowane mogą wnosić do piwa posmak spalenizny" Smaku to nie nada ale aromaty już może..proszę mnie nie straszyć, bo właśnie kończe zacierać z tym słodem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego ilość w zasypie zazwyczaj nie powinna przekraczać 5% - w zależności od EBC słodu. To nie ten słód ma dawać czekoladowe posmaki, bo to po prostu słód palony. Określenie czekoladowe oznacza kolor, nie smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego ilość w zasypie zazwyczaj nie powinna przekraczać 5% - w zależności od EBC słodu. To nie ten słód ma dawać czekoladowe posmaki, bo to po prostu słód palony. Określenie czekoladowe oznacza kolor, nie smak.

"wnoszą aromaty karmelowe, kawowe, orzechowe", że nie wnosi smaku czekoladowego to wiem :) Będę czarował z kakao, czekoladą i wanilią..ale mam coraz gorsze przeczucia :D natomiast cieszy mnie, że wysładzanie i filtracja mimo dodatku płatków owsianych poszły błyskawicznie..jak nigdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wyjdzie Ci baaaaaardzo ciemne piwo, z baaaaardzo dużą ilością palonych akcentów. Nawet dodatki czekolady mogą się nie przebic, jeśli tego 900 EBC było faktycznie 15% w zasypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wyjdzie Ci baaaaaardzo ciemne piwo, z baaaaardzo dużą ilością palonych akcentów. Nawet dodatki czekolady mogą się nie przebic, jeśli tego 900 EBC było faktycznie 15% w zasypie.

No tak..jak się warzy i z doskoku dopada do laptopa to wychodzą takie nieporozumienia :/ Ja warzę piwo czekoladowe. Coś na kształt Milk Chocolate Stout a nie pszenicę ;) Nie ten temat :/ Procentowo licząc to u mnie tego czekoladowego jest jakieś 5% i 5% jęczmienia palonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu uwarzyłeś? ;)

 

EDIT:

Zobaczyłem już w innym temacie. Piłem czekoladowo-waniliowego stouta od leszcza i po odpowiednim dojrzewaniu było wyjątkowo dobrym piwem - także powodzenia! I cierpliwości! :)

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu uwarzyłeś? ;)

 

EDIT:

Zobaczyłem już w innym temacie. Piłem czekoladowo-waniliowego stouta od leszcza i po odpowiednim dojrzewaniu było wyjątkowo dobrym piwem - także powodzenia! I cierpliwości! :)

No jestem w trakcie tego stouta, a pomyliłem tematy i pisałem o tym w temacie czekoladowej pszenicy :) W zasadzie to nie jest piwo dla mnie ;) Na prezent dla koleżanki także to jej ta cierpliwość się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat z czekoladą w tle.

Ja myślę, że najprostszy sposób na to, by podczas picia piwa mieć jednocześnie czekoladę, to pić piwo i zagryzać czekoladą.

Osobiście nigdy bym takiego "zestawu" nie ogarnął ;) poza tym zapytano mnie czy potrafiłbym uwarzyć piwo czekoladowe a nie czy potrafię uwarzyć jakiekolwiek piwo i kupić czekoladę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że uwarzenie takiego naprawdę , „czekoladowego” piwa może być bardzo trudne, czekolad są też różne rodzaje, każdy postrzega ją trochę inaczej, jedni mówiąc czekolada mają na myśli mleczną, inni gorzką, niektórzy uwielbiają wyroby czekoladopodobne (fuj!). Nawet dodatek kakao może niewiele pomóc, ponieważ kakao to też nie czekolada, nie smakuje czekoladą, nie pachnie czekoladą. Czekolada to mieszanka kakao, wanili, mleka, tłuszczu i innych dodatków i dopiero to wszystko razem smakuje i pachnie czekoladowo...

Po prostu trzeba próbować, próbować, próbować...

 

Najlepiej chyba jednak eksperymentować z dodawaniem prawdziwej czekolady do brzeczki, jak w wątku obok.

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat z czekoladą w tle.

Ja myślę, że najprostszy sposób na to, by podczas picia piwa mieć jednocześnie czekoladę, to pić piwo i zagryzać czekoladą.

Osobiście nigdy bym takiego "zestawu" nie ogarnął ;) poza tym zapytano mnie czy potrafiłbym uwarzyć piwo czekoladowe a nie czy potrafię uwarzyć jakiekolwiek piwo i kupić czekoladę :P

 

Och, tak sobie tylko mówię :)

Generalnie jest wiele stylów piwa, które bardzo lubię, lubię rozmaite smaki i posmaki w piwie, ale akurat nie piłem dobrego piwa, gdzie czekolada by całkowicie dominowała. Może jest jakieś, które jest istną ambrozją, ale ja na takie nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.