Skocz do zawartości

braumeister system - jak zbudować


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Szacunek za kolejny projekt. Czekam na resztę relacji. Mam nadzieję, że kiedyś sobie takie coś zbuduję - jeżeli rzeczywiście wytrzymuje stara instalacja - to zawsze u mnie największy problem

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu ;). Na jednym ze zdjęć widać przełom białkowy ?

 

Przełom miałem delikatny bo chmieliłem w trakcie zacierania. W takim przypadku większość syfu z przełomu zostaje w młócie i ma się mniej syfu po gotowaniu ale to nie miejsce na takie dyskusje.

 

 

Koszt. HMMMM

wyszło mnie koło ~ 2,5 ptysia + sterownik

Ale jak ktoś spawa sam i ma dostęp do stali KO i jej obróbki to wyjdzie o połowę taniej. Ja płaciłem słono za spawanie TIGiem. jeszcze późniejsze przeróbki...> tak naprawdę sam nie wiem Ile mnie wyszło.

 

Minus jest taki że więcej niż 16 blg z wysładzaniem nie uciągnie, chyba że 2 h gotowanie. Lub bez wysładzania to wtedy pewnie da się więcej.

Najwyżej portery i RISy będę zacierał na 2 razy.

Tak czy inaczej warto sobie coś takiego zbudować, szybko, sprawnie, czysto. Nawet w bloku da sie warzyć 40-45l na małej powierzchni.

 

@Jacenty

Taki płaszcz podwoiłby koszta. Mam na stałe wmontowana chłodnicę 6m z karbowanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chorowałem na Braumaistra, ale przeszło mi jak tylko dowiedziałem się, że mogę warzyć piwa do 15blg, o porterze czy belgijskich, a już o Barleywine można zapomnieć Chyba, że jak bnp pisze, warkę robić x2, ale to podwaja czas potrzebny przy tradycyjnym zacieraniu, a i zabawy na tym sprzęcie niewiele ;) Życzę sukcesów w udoskonalaniu "garów" :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt 6 m to trochę mało ale mam jeszcze 3 m karbowanki to pewnie dołożę i będzie gitarra. Jednak jak ktoś wody nie liczy to 5 m będzie też dobrze.

@ przemo70

Mieszkam w bloku, uwarzyłem ponad 200 warek na wszelakich rodzajach kociołków, zwykły gar na gazie, kociołek z lidla, mieszadło sterownik itp. Po tych kilku warkach wiem że system braumainstera to jest to !!!!!!!!!

Wybicie 40 -45l w bloku w tak krótkim czasie to rzecz rewelacyjna.

Kociołek wydawał się idealny w sytuacji -> mieszkanie w bloku+ dziecko+ praca+gderająca żona = brak czasu= kociołek w systemie braumeinster

Większosc piw jakie warzę to max 14 blg, 3-4 piwa ~ 25blg zatrę na 2 razy

post-276-0-06966600-1357498950_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

Ja przecież jestem Matka Teresa i Rycerz w jednym jak mnie zatytułował nasz szanowny kolega @bolek

Idąc dalej w mym kociołku też chłodnica może spełniać rolę wymiennika podczas zacierania i warzenia. Właśnie o tym myślę bo mam w bloku gaz ryczałtem i dodać wymiennik z 2m karbowanki w zwykłym garnku na gazie i warzenie prawie za darmo. Mój sterownik taki układ tez obsłuży więc sprawa warta przemyślenia. Jak się uda to taki kociołek ze sterownikiem pociągnie na kuchni węglowej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha perforowana 0H18N9, 0,6 x 1000 x 1000 mm, oczko Rv 0,75-1,5, czyli oczko 0,75 blacha 1,5 mm - oczko 0,75 itd prześwit 23%

 

cyrkulacja płynu jest w sposób jasny opisana na youtube ale jak nie jasne to kiedys opiszę i dam filmik

jak na razie brak czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.